Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 18:35
Reakce na continuity:

Lamicka jo to je možná důležité,že to je v krizovém plánu. 

​až dojdou zdraví i nemocní doktoři a nastoupí všichni, kdo se tu přiznali k bobříku první pomoci, ještě budem prstíčkem hrabat po covid pozitivním zdravotníkovi

Offline Myrtila
Avatar
2984 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 18:41
Reakce na Zarinya:

Myrtila to uz je na trestni oznameni,ne?

jak s tou zenskou bude dal pracovat?

strasny....

​No, to byla i moje prvni reakce, ze to je na trestni oznameni, nebo snad i na nejakou reakci zamestnavatele. Nepsala jsem uplne podrobnosti, ale ta pozitivni se zachovala uplne nejvic zodpovedne, jak to v tu chvili slo. 

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 18:49

OliveOyl no, asi tak. 

Že se dnes chtějí roušky po obyvatelstvu je právě motivováno snahou, aby ten scénář s tělocvičnami a dobrovolnými.zdravotniky ani nenastal. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 19:28

http://www.bisop.cz/blog-sam-sobe.html
Sám sobě hygienikem. Celkem přehledně sepsáno co dělat, než se vám ozve hygiena.

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 20:24
Reakce na OliveOyl:

​až dojdou zdraví i nemocní doktoři a nastoupí všichni, kdo se tu přiznali k bobříku první pomoci, ještě budem prstíčkem hrabat po covid pozitivním zdravotníkovi

​Neveris snad nasim schopnostem?

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 20:34

Možná už jsem to tu psala, ale kolegova manželka pracuje na JIP a tam jim bylo důrazně doporučeno, aby v případě příznaků nechodili na testy, aby neskončilo v karanténě celé oddělení. Takže vyležet a šupajdit do práce, hlavně pšt, aby nikdo nic nevěděl.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 20:47

nonemy Pro pracovniky JIP dost hrozny pokyn, nicm.ja tak (potichu) sdeluji, ze pokud tuto zimu dostanu virozu, tak se zachovam presne, jak pisou  v odkaze odSweet Potato (doma, vylezet, s nikym se nestykat+informovat blizke kontakty, ze mam virozu), akorat ten test bych si teda odpustila...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 20:56

Pavlena Taky jsem se tak plánovala zachovat. Ale zrovna teď řeším hodně nespecifické zdravotní problémy dcery (např. zamlžené vidění, naštěstí ne dlouhodobé). Doma ji radši nechám, ale ani doktorka neví, o co jde. A teď, lítat s ní po doktorech a vyšetřeních? To je tak na ho.no, covid zasr..., že má tolik příznaků. Navíc děti ani netestují, takže pokud to má, tak to mohla 5 dnů roznášet.
Prostě tím chci říct, že člověk může mít sebelepší předsevzetí a nakonec to může šířit, aniž by o tom věděl, a nebo být doma půl roku s rýmou.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 20:57

nonemy nemuze to byt aura k migrene?

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:07

711990 nevím, co je aura, ale té migrény se obávám, protože ji silně bolela hlava, za očima a bylo jí špatně od žaludku. Může mít migrénu už ve 12, asi jo, co? :(

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:12

nonemy skoro to na migrénu vypadá. Chtělo by to vyšetření neurologa. Aura je stav před začátkem migrény, u různých lidí se může projevovat různě, já vidím rozmazaně a dělá se mi zle od žaludku. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:15

nonemy aura jsou vetsinou ruzny veci, co se ti dejou pravidelne pred zachvatem. Ja vidim takovy hvezdicky, asi jako kdyz se ti zamota hlava a zaroven jakoby spatne zaostruju. Migrenu muze mit urcite, zvlast pokud treba uz menstruuje. Chce to zajit na neurologii a hlavne vcas si vzit lek proti bolesti a nenechat zachvat rozjet.

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:15

nonemyu nás to taky probíhá se synem... nerologie je v plánu a vzhledem k me vlastní migrene se toho obávám velmi.  sama jsem první migrenu mela taky někdy kolem 12 roku. tak držím palce ať ji to moc netrápí 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:22

INCOM1 711990 AprilTwelve ach jo :( děkuji za informace, bohužel máte pravdu, vypadá to tak :( a zajímavé je, že jsem šla hned googlit, nedalo mi to a první článek, který jsem k tomu našla je zkušenost migrény v návaznosti na zatuhlá lýtka, což zní sice divně, ale prý se to děje. A ona má už tři měsíce potíže kvůli vyvrklému kotníku, chodí i na rehabilitace. Lýtko jí asi hodinu před záchvatem masírovali až do silné bolesti.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:26

nonemy taky bych to tipovala na migrenu. Mně začala taky zhruba v tom věku (taky mívám rozostřené vidění, blikání obrazu, někdy nemám cit v ruce... už to poznám, tak stačí prášek a nerozjede se to... do půl hodiny je po všem). Příznaky bývají různé a všechny, které popisuješ, to můžou být. Každopádně je vhodné vyšetření na neurologii, pro vyloučení něčeho jiného. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:31

nonemy Hele to zni opravdu jako migrena. Bolest pulky hlavy a/nebo za ocima, spatne od zaludku, me je to vic nez jasne.. Ja mela prvni migrenu presne ve 12, dcera je dokonce miva uz asi od 6, nastesti ji zabiraji bezne analgetika, jen se to nesmi rozjet do zvraceni..  

a co se tyce pripdneho roznaseni covidu, no jsem zvedava, jak na tom dcera letos se zdravim bude, byly zimy, kdy bychom timto zodpovedne-karantennim pristupem nevylezly z domu nekolik mesicu...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:33

Paris brnění v rukou taky uváděla, i znecitlivění tváře :( Můžu se zeptat, co za prášky na bolest? Dala jsem jí paralen, dvě hodiny spala a bylo to dobrý. Bez prášků to asi nepřejde, co?

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:35

Pavlena Syn byl dva roky zpět doma i bez covidu skoro celé pololetí. Potom dostal D vitamín ve vysoké dávce a dva roky byl téměř klid. Letos moc dobře nezačal. Zatím byl ve škole 6x.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:37

Pavlena Podle toho, co píšete, to tak vypadá, všechny příznaky. To je mi tak líto :( Musím jí nabalit prášky sebou, už jsem ji poučila, snad to nebude moc časté :( Doporučení na neurologii si určitě vyžádám.

Tak covid to nebude, ale jak píšeš, to by někdy musel být člověk doma pořád :(

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 21:38

Pavlena a migrény od 6 to hrozné, chudinka :( Jsem myslela, že to tak malé děti nemívají :(