Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:06

Tak u syna ve škole pozitivní žák, ale podle hygieny není potřeba karanténa, protože děcka mají roušky. Sranda je, že spolu cvičili v těláku bez roušek, ale to už je asi vedlejší. Tak uvidíme...

Spíš mě štve, že nemůžeme jet k mamce a asi se tam teď nedostaneme hodně dlouho. Já pracuju ve školství, děcka chodí do školy a prostě je jasný, že se to k nám blíží. A i když třeba budeme bez příznaků, můžeme to mamce dovézt. Na jaře jsme tam nebyli několik měsíců a to jsme byli doma a vlastně nic nehrozilo. Teď je to riziko tak nějak o hodně větší. Achjo..

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:10

eeny-meeny Dcera má ve škole taky pozitivní dítě, vedle ve třídě, na testy jde jen její sousedka v lavici, jinak nikdo. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:13

artemisia 

Mám to promoření čerstvě za sebou, příjemné to nebylo, přežít se to dalo, alespoň v mém případě, za což jsem vděčná... Vím i o dalších lidech, kterým to dobíhá, všechno dobře dopadlo, pokud vím.

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:21

Garfie Já nevím, co si o tom myslet. Možná si říkají, že se to mezi děckama tak nešíří, že stejně nemají příznaky. Ale přibývá nakažených učitelů a časem to dojde do určitého bodu, kdy už to nebude udržitelné. Bojím se, tak jako všichni, že se ty školy stejně budou muset zavřít. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:25
Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:26

Ellen gratuluju k uzdravení

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:27

Sweet Potato 

Děkuju! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:31

Ellen O čich jsi doufám nepřišla!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:35

EDITH4B 

Děkuju. 

No snad jo...  testy už se mi dělat nebudou. Ale už si začínám povídat nahlas, tak jsem jednak zjevně fit, jednak je to dostatečně dlouhá doba (opravdu je).

Ale někde jsem četla, že imunita je zhruba jen na 90 dní? Nevím, jak na to přišli, ale pokud je to pravda, tak za to to podle mě nestálo.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:35

eeny-meeny 

Já nějak nevěřím na to, že se to mezi dětmi nešíří. Že jsou  bezpříznakové nebo mají lehký průběh, to beru, ale ať mi někdo vysvětlí, proč by se to nemělo šířit zrovna mezi nimi. Jako jasně, bez příznaků nekýchají apod., ale když si vezmu školku, tam všichni slintaj na stejný hračky, na prvním stupni pořád ještě často něco cumlaj, takže pusa - ruka - ruka - pusa, na druhém vymýšlej kraviny, na střední se muchlujou, nevím no. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:36

Sweet Potato 

Přišla, komplet!

Ale už ho mám zpátky.

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:53

dynda Souhlasím. Myslím, že je to časovaná bomba. Bezpříznakové děti to rozšíří mezi sebou a dál do rodin. A dál už si to může asi každý domyslet..

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:09

dynda Tak hlavně jsou tam kolik hodin zbytečně s rouškou a vyjdou před školu, sundají roušky a jdou hrát fotbal, lítají po hřišti, koukají 4 do jednoho mobilu, rvou se, jdou k někomu na návštěvu, starší do hospody nebo taky k někomu domů. Máme u domu školu a za domem hřiště a mám pocit, že kdo to vymyslel, tak nemá děti. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:17

Renusatko 

No právě, to tady ani nemůžem všechno sepsat, co dělaj rizikovýho. Rozhodně bych je nepovažovala za skupinu, kde se virus šíří nějak míň. 

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:23

Poznatek z Bulharska: do uzavrenych prostor jsou povinne rousky, venku doporucene. V samosce krome nasi skupiny meli rousku 2 lidi z asi 10, prodavac pod nosem. V kostelich a klasterech rousky jen nase skupina, pokud tam jsme sami, tak ani my. V muzeich se to vyzaduje a dodrzuje na 100%. Venku tak 2 ze sta, my pokud nejsme v davu, nenosime. Dneska jsme se pripletli k nejakemu pruvodu masek, dost lidi kolem, na konecnem miste hodne lidi, mista k sezeni v malem amfiteatru tak metr od sebe vzdy pro dva, kolem zabradli na stojaka lidi celkem huste na sobe. My respiratory a rousky, domorodci skoro nic. Asi 3 lidi meli rousku, dalsi asi 3 pod bradou. 

Jestli se da verit jejich udajum, denni narust se prudce zveda, kdyz jsme sem jeli,  meli asi +45, predevcirem 160, dnes 290. Takze sice mala cisla, ale fofr. Mrtvych je vic nez u nas.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:24

Ellen Zlatíčko, gratuluju k pokoření té potvory! Věřím, že budeš mít imunitu déle, nebo proti stejnému viru napořád.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:29

Korsičanka 

Děkuju!

Držím si teď ruku s vůní u nosu a pořád blaženě čenichám.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:31

Ellen Tak užívej znovuzrození ve světě vůní!

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:39

Partner sestřenice pozitivní, ona negativní. Zítra se s ní mám vidět. Může ona být nějak výraznějším přenašečem?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:41

eeny-meeny v Belgii podle statistik od začátku září stoupají počty nemocných ve věku 11-20 a 21-30 let. 0- 10 mají také, ale to nestoupa, určitě ne tolik. Děti do 12 let kousky nenosí, rozestupy  nedodržují. Děti od 12 mají roušky i ve škole.