Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 12. července 2020 23:57

Pinot Noir To jo, pro lidi, co cestujou takhle dlouho do práce, je to fajn. A vůbec, jak se to business cestování osekalo, to taky vítám, netřeba kvůli každé banalite letět na meeting.

Fiction soucítím :( ja bych se snažila přesvědčit ho na delivery, rozhodne bych nechtěla denně zajišťovat teplé obědy. Co to nechat na nem? 
Ale jinak, taky jsem si zvykla na své pracovní místo doma, a taky bych mohla pracovat v klidnější části bytu ;)

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 12. července 2020 23:59
Reakce na Tulipe:

Fiction soucítím  Co to nechat na nem? 

​Jo, prý ať nevařím, že si bude ohřívat párky.....

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 13. července 2020 07:15

Manzel je taky stale doma na HO, nemecka firma a nevypada to, ze by se do prace jeste letos vratili, ale ti co maji doma male deti nebo nemaji volny pokoj, do kancelare chodit muzou

Manzel ma pracovnu, protoze uz pred tim mel 2 dny v tydnu pryci z domova, takze byl pripraven

Ale ten usetreny cas, ktery by stravil na ceste, venuje praci, fakt je schopny tam byt zavreny 12 hodin

Obedy taky vyzaduje, nebo spis si zvyknul, ze varim, kdyz jsme byli oba dva na HO, minuly tyden konecne povolil, ze muzeme zacit chodit na menicka, abychom spotrebovali vsechny ty stravenky

Online continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:01

Já teda varim jenom ve dny, kdy jsem doma i já. Jinak ma buď oběd z předešlého dne, chleba nebo si někam zajde.

A taky pracují v centrální místnosti, pokud mám schůzky, u kterých musím psát. Jinak se odvalim do ložnice, co zas komentují kolegové, když nestihnu dost rychle rozostřit pozadí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:22
Reakce na Fiction:

​Jo, prý ať nevařím, že si bude ohřívat párky.....

​a v cem je teda problem?:-)

my uz teda do prave chodime oba, i kdyz muz dela doma porad, jsem rada kdyz je v obytne mistnosti, ale nijak se kvuli tomu neomezuju. pokud potrebuje klid zavre se do pracovny. v dobe kdy jsme byli vsichni doma me to vareni taky stvalo, ale pak jsem si to nejak srovnala a dobry. varim denne porad, takze to chtelo jen trochu preorganizovat, iritoval me akorat kdyz jsem mela fofry, ze pravidelne v dobe obeda prisel dolu, pustil si televizi!! a cekal.. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:46

​a v cem je teda problem?:-)

​Problém je v jeho (ne zcela zdravém) trávicím ústrojí .  Ale rozumím, co mi tím chceš říct, já bych někomu v mé situaci radila stejně. U mne je to asi problém pomalu se vařící žáby, protože nástup do práce byl dosud vždy do měsíce, nejdřív červen, potom červenec, tak jsem si vždy řekla, že za hádky to nestojí a že to ještě vydržím, ale teď ten říjen a to jen pro jeho podřízené . Třeba ho tu budu mít na HO furt

baltik Hehe, nashromážděné stravenky taky řešíme a tak jsme za ně začali tento víkend chodit do restaurací

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:55

Tak jsme radsi zarezervovali na zpatecni cestu lod....ac jsme chteli ject pozemni cestou, ale kdo vi co by bylo za chaos na vsech hranicich. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. července 2020 09:07

Fiction to zdravi je blby to chapu. pro me je fakt nejdulezitejsi si to srovnat sama v sobe abych nedelala neco co se mi prici, musim si to promyslet a nastavit (sobe) pravidla, pak na nich trvat navenek mi problem nedela. stanovila jsem jedno:varim jedno teple jidlo denne a vic ani tuk:-) jedina nevyhoda je ze driv jsme meli obcas studenou ve eri, ted mame studene vsechny, ale teple obedy, takze zadny den nemam voraz. ted teda varim jen pro deti, a na podzim se uvidi.

to ze se v obytne mistnosti kolem nikoho nechodi po spickach uz jsem si ujasnila davno, ex okolo toho dost vyvadel, takze to opakovat neminim

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 13. července 2020 09:41

viktorka_od splavu Aby z toho mého taky nebyl brzy ex ...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. července 2020 09:57

Fiction hm tak snad se to urovna..jako jasne v prvni rade se k sobe chovane hezky, ohleduplne. nicmene obyvak/kuchyn je spolecny prostor kde se muze realizovat kazdy - varit, hrat si, poustet hudbu atp..kdo chce mit klid, pracovat spat aj, tak u nas ma nastesti vzdy kam odejit a tim je to dane. jasneze kdyz nekdo usne u televize, nezacnu mlatit nadobim. ale pokud varim obed a poustim si k tomu muziku a druhy si chce v klidu pracovat, telefonovat aj, muze se zavrit v pracovne, nebo zustat a proste to vydr:-) lekce konfliktni bylo akorat kdyz chtel mit v te pracovne ticho co u nas fakt nejde, protoze slysime i vnoucata od sousedu:-P nicmene to uz neni muj problem, muzu maximalne politovat:-)

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 13. července 2020 10:21

Dočítám a žasnu, kolik lidí je na HO. A fakt obduvuji, jak to zvládáte. Občasné HO mi nevadí, ale představa, že doma trávím půl roku mě teda děsí. Fakt jsem moc ráda, že ve firmě je vše v normálu, žádné paniky, žádné výskyty.
Teda kromě hq, ti jsou na HO a občas z nich něco vymáčknout je děs. A taky nám zase zavřeli fabriku v Irsku, to blbý je.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. července 2020 10:46

Mně taky vyhovovalo, když jsem byla na začátku korony ještě na rodičovské a manžel na plné HO. Ty dvě hodiny, které ušetřil ne-dojíždením, byl dost velký bonus. Ale když dělám full time a jezdím do práce, tak je to těžší. Třeba když jsem ráno budila dceru, tak fňukala, že chce ještě "hajat jako táta", takže jsem řekla šmytec, prostě budeme snídat společně. Školka byla taky úplně na mně, tam i zpátky. Jídlo jsem tedy neřešila, je dospělej a svéprávnej a pokud si neumí obstarat oběd, tak jeho smůla. Teď je to zas lepší, vyjednala jsem si HO na jiné dva dny, než má on, takže nejsou hádky o pracovní stůl a i s tou školkou pomůže, pokud může.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 13. července 2020 10:48

viktorka_od splavu No, my na tom pracujeme a vypadá to, že se domluvíme a že na variantu EXmanžel nebo EXnutej manžel nedojde. Ale že to bude tolik drhnout, to mě zaskočilo.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:00

viktorka_od splavu ja muzi kdyz ma nejake pripominky ohledne hluku pri praci taky vzdy akorat doporucim ze pracovnu ma v patre a nech se mu paci:D ja tu kuchyn proste nikam neodnesu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:16

Fiction musim rict ze me nejdriv taky, vubec jsem zadny treci plochy necekala prave proto, ze kratkodobe HO muz miva bezne a zadne patalie nikdy nebyly, jenze tim jak zavreli restaurace a zustaly doma i decka to holt bylo jine

ja si hlavne musim pripominat, ze o pozici hlavniho zasobovace jsem se prihlasila sama (protoze chci jist to co mam rada ja, ze:-)), a tim je to dane. jinak jit do restaurace nebo uvarit dokazem vsichni, ale musim to holt koordinovat:P

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:36

My sme obaja na HO od polovice marca, v dvojizbovom byte. Väčšinou sme v obývačke a presúvame sa len keď má ten druhý call. Prekvapivo si na nervy moc nelezieme

Firma kde robím ruší kanceláriu a nábytok sťahujeme do skladu, takže budeme z domu robiť ešte asi dlho. Ale mne práca z domu vyhovuje. Cesta do práce mi zvyčajne trvá minimálne hodinu a takto ušetrím hodne času a energie. Včera som šla vlakom prvýkrát po 4 mesiacoch, a vôbec mi to nechýba.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 13. července 2020 15:05

Tak uz mame na idnesu grafy, kde to kdo chytil.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:29

Tak mam černý na bílým, že žádnej koronáč nemam. Pche.

Online 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:38

barbucha Ty jo, to byla rychlost :-). Jinak samozřejmě gratulace.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:45

999 

Dík Rychlý to bylo, stavila jsem se v práci, pošťourali mě v nose, odtáhla jsem zpátky domů a za dvě hoďky mi volali výsledek. Žádnej problém.