Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 14. července 2020 14:12

Ked vas tu vitam s tym varenim, som rada ze sa syn v 19 odstahoval do BA a zostal tam takmer 9 rokov. To ho naucilo varit a prat viac ako ja  

muz je teraz dona a zo zaciatku sa pytal ked som prisla z prace co budeme jest. No akosi mu fodll zd sa bude musiet postarat on a teraz varim vikendy.  Alebo ked sa mi chce. Denne varit neznasam a vzdy som to nemala rada.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 14:12

Do statistik uvádím, že já si teda denně vařím, i když jsem sama. Není to obvykle nic složitého, ale na teplém obědě trvam. Výjimka může být tatarák nebo carpaccio

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 14. července 2020 14:47

Bych tu měla něco, od čeho by se některé polovičky mohli nakazit - muž na začátku jen restaurace a tu a tam nějaká vajíčka, chleba atp., pak si našel mě, která teda tu a tam restaurace ano, ale vařila jsem a dospělo to po letech k tomu, že jeho vaření baví a stará se o jídlo a to prosím třeba i jen o mojí snídani (a tedy protože jsme přes den v práci, tak nikdo netrváme na teplé večeři) a já vařím jen některá vybraná jídla a jen pro zábavu, když mám víc času. A u nás v rodině se za to mám stydět teda, ale nestydím a dost si to užívám

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 14. července 2020 14:59

continuity Ja nemit denne teplej poradnej obed, tak se div nerzbrecim. Nastesti o nedelich parazituji na rodicich.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:17

continuity Já teplý obědy sama od sebe taky vyžaduju. Ale vařím stylem jedno jídlo na 3 dny, pak si dělám max čerstvou dávku špaget k ohřátý omáčce. Mně to vůbec nevadí, naopak jsem ráda, že nestojím u plotny každej den. Akorát mi už teda zoufale dochází fantazie...

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:32

coralline Já ještě k tomu až na vyjímky moc nemusím ohřívaný jídlo. Včera jsem měla ještě jednou to Pho, ale to je opravdu spíš výjimka.  uvařím těstoviny, na cibulku a česnek hodím čerstvá rajčata s olivami a než se mi to vydusí, akorát se uvaří i ty špagety. 

Nebo si oloupu dvě brambory a hodím na crisp rybu. Než se to udělá, akorat nakrajim zeleninu. Takto jim, když jsem sama. Když je tu někdo další udělám klidně i jídlo, co se lépe vaří alespoň ve dvou porcich ( něco třeba zapecu, uvařím čočku, hrachovou kaši). Já když vařím hodně, jsem už docela efektivní. Víc než 20-30 minut casu mi to nevezme a to ještě ani ne v kuse. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:40
Reakce na andulka01:

999 Lamicka Ano, prosím vychovávejte své děti s ohledem na potenciální budoucí snachy

​Ja doufam, ze syna tak vychovam a taky verim, ze priklady tahnou. Muz se postara 100% vcetne vareni, uklidu a pece o deti. Tchyni dekuju v duchu kazdy den. Brzy ovdovela, neslo to jinak, zapojit se do chodu domacnosti museli i on se segrou. Je to teda tezky, kluk to se mnou umi od mimina, musim si casto opakovat, ze nechci vychovat princatko (=pitomce).

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:41
Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:42

continuity Já jsem právě nějak neefektivní v tý přípravný fázi, kdy se musí suroviny odměřit, oloupat, nakrájet,... Tím vždycky strávím víc času, než jsem čekala A dělat to souběžně s tím, že něco jinýho už je na sporáku, je pro mě sci-fi.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:44

Sweet Potato Ach jo,to je smůla s těma kamarádama. 

Já včera optimisticky zablokovala apartmán v Rakousku, tak uvidime.

 Zitra na tábor muž veze jedno dítě od sousedů po nemoci, tak doufám, že tam nedoveze covid. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:46

coralline aha, tak to já jsem mistr paralelních procesu. postavím na sporák pánev a začnu cistit cibuli. Vím, ze mi to akorát tak vyjde, než se olej ohřeje. Blbý je, když do toho vletí nějaký další požadavek. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 14. července 2020 15:50

continuity Zrovna poslouchám ve zprávách o nějakém rozpuštěném táboře, vytrasovali tam pozitivní (zdravé) dítě. 
Ale to snad nebude váš případ!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 16:43

Sweet Potato JJ, taky jsem to viděla.

Tech dětí je tam asi 15 celkem. Ono je to celkem jedno, toto dítě tam už má sourozence, takže by je vytrasovali tak jako tak. Byl byl by to pech, karanténu teď v létě si radši nepředstavuji. Ledaže by je karantenovali na tom táboře. To by bylo přece nejbezpečnější. Takto se každé dítě potká minimálně s nejbližší rodinou. 

Snad těch zbylých 80 děti bez příznaků s negativním testem brzo vypustí ven. 

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 14. července 2020 17:09

continuity Koronatábor jako karanténní prostředek pro děti zní naprosto logicky, když už se to teda přihodí. Akorát si představ ten humbuk (internační atp).

Sweet Potato Tábor pro 80 dětí! Rodiče fakt lituju moc. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 14. července 2020 17:20

Zu To ti gratuluju! To by se mi taky líbilo! Muž mi vařil jen, když jsem přijela z porodnice, pak ho to zas přešlo bohužel.

Já zas tak moc nevařím, i když muž má kancelář doma, holt musí si něco objednat. Můj koníček to fakt není. Pečení mě celkem baví, ale to nemůžu moc nebo bych měla 200 kilo za chvíli :) Stačí když jsem třeba teď v neděli pekla chleba, vařila oběd a pak ještě pekla koláč, tak to je na půl dne, to bych klidně strávila jinak!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 14. července 2020 18:10

andulka01 no tak to by se třeba rodiče mohli rozhodnout děti karantenovat doma, ale tady ten tábor primárně rovnou rozpustili. Co mi přijde zábavné, protože děti tam strávili s nakaženým téměř dva týdny. Vlastně ani nevím, od kdy se jim začne počítat, ta karanténa? Od doby pozitivního testu toho chudáka? Nebo od chvíle, když už se potkávají jenom s doposud papirove zdravými?

Mě by třeba i zajímalo, jak se zjistilo, ze tři nakažení přivezli koronavirus ze Slovenska. Pokud tam nebyly v kuse 14 dní a hned po překročení hranic nešli na test, tak to nikdo není. Navíc Slováci mají opravdu minimum případů. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 14. července 2020 19:40

continuity S tím Slovenskem mi to přijde taky dost zvláštní, to měli teda fakt pech, že zrovna tam to chytili... Navíc naši jedou se synem v srpnu na týden na Slovensko, tak snad to zůstane v klidu.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 14. července 2020 19:54

continuity fakt kocourkov. místo, aby je na tom táboře nechali v uzavřené skupině, rozprášej je po republice.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 14. července 2020 19:59

continuity Úplně s Tebou souhlasím, mi taky jako nejlogičtější připadá nechat ten tábor v karanténě a ne všechny potenciálně nakažené nechat rozprsknout se domů. Ostatně mám pocit, že nedávno se k tomu vyjadřoval nějaký šéf unie táboru (nebo tak), že ty pokyny z vyšších míst jsou v tomto směru dost nejednoznačné.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 20:16

brrr 

To by ale bylo hotový leprosárium

A kdo by se tam o ty haranty staral? Musel by tam bejt doktor, sestra... jinak by je taky mohli rodiče zažalovat, když by - chudáci nemocný - nedostali odpovídající péči.