Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:21

999 hlavne aby mu to vydrzelo... :)

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:25

Lamicka Já si myslím, že chlap ani nemusí umět vařit, ale musí se umět o sebe postarat :-).

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:27

Sairon u nás teda ohřívané jídlo moc nefrčí, max k večeři. Druhý nebo dokonce třetí den už to manžel nechce, nějak mu to nedělá dobře. 

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:30

999 Lamicka Ano, prosím vychovávejte své děti s ohledem na potenciální budoucí snachy

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:32
Reakce na 999:

viktorka_od splavu Když měla ségra malého syna, vždycky jsem jí říkala, nevychovávej z něj dalšího pitomce...:-),

​Do kamene tesat!;))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:17

Lamicka syn se mnou vari rad jeste ted, ale za beznych dni skutecne v osmnacti ma jine zajmy a ukoly nez vareni jednu dobu kolem tech 12-14 let varil 1x tydne pro vsechny. ted ma ale fakt jine zajmy a povinnosti. takze kdyz neni uvareno, poberou si cokoliv co najdou, co ve vysledku je opravdu jednodussi a levnejsi a v neposledni rade zdravejsi, kdyz maji nachystane teple jidlo co jde ohrat. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:23
Reakce na Sairon:

Renusatko 999 a nebo se dá jedno jídlo navařit na 2-3 dny . I když pro 3 chlapy toho asi bude muset být hromada.

​Kotel guláše a nazdar. Další tejden kotel bramboračky/dršťkovky/čehokoliv. Pokud na to vaření budu mít náladu samozřejmě. Kdo chce, jí, kdo nechce, dá si suchej chleba! 

999 

Přesně tak. Těstoviny snad dokáže uvařit i malý dítě, a telefonovat umí úplně každej.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:33

barbucha ja bych treba nechtela, aby takhle moje deti jedly

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:23

viktorka_od splavu souhlas, jasne ze deti ani muz hlady neumrou, ale ve vysledku jsou schopni jist treba studeny kabanos cely tyden (priklad)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:30

viktorka_od splavu 

Jaký děti?! Řeč byla o chlapovi, co straší doma a  chce teplý jídlo

A jinak nevim, proč by měl harantům škodit guláš. Pokud jim není rok...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:31

Píšou mi z hygieny, že mě vyňali z karantény.

No ty jsou tak hodný...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2020 12:53

barbucha muž už chodí normálně do práce, někdy zůstane doma. řeč byla o době kdy nemohl jít do restaurace na oběd A byli jsme všichni doma tudíž jsme potřebovali jíst všichni - tak jako to ma Renusatko furt.  dnes třeba půjde muž ven a možná vezme s sebou i syna. Kluci jsou ale doma od března a budou až do září fakticky bych nechtěla aby jedli týden guláš týden držkovku půl roku

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:04

viktorka_od splavu 

Božemuj guláš byl příklad Ty jim uvař třeba krupicovou kaši, chudák ten osmnáctiletej, miminko,  asi nemá ještě zuby?

Já teda nevim... někdy se mi zdá, že chlapi s tím žrádlem strašně nadělaj, resp. ony je v tom některý tetiny ještě i podporujou. Fakt potřebujeme minimálně jedno teplý jídlo denně, abychom bídně nezahynuli? Která žena si pro sebe denně vaří, je-li sama?! Si udělám nanejvejš vajíčka nebo si objednám pizzu... ale velmi dobře se najím i obloženým chlebem s rajčatama, jak tady někdo dával nedávno fotku (hned se mi sliny sbíhaly). Přece nemusim denně vepřovku se šesti, nikdo nemusí!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:12

barbucha To samozřejmě nemusí a ani nejí, ale pokud nemají porci teplého jídla (třeba špaget) pak vyžerou komplet ledničku od všeho a to potom nestíhám ani navážet tys měla doma syna, ne?:P

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:13

barbucha vysvětli rozežranýmu puberťákovi, že mu má stačit k obědu chleba s máslem a rajče, ani kilo chleba a kilo rajčat by myslím neprošlo. Ale že by si mohli občas něco jednoduchýho uvařit sami, o tom žádná. Že nemaj čas a nechce se jim, to je zas jiná opera. Já jsem taky tak blbě svědomitá, že když někam jedu a muž zůstává doma, něco mu aspoň na první den uvařím, ale pak už je to na něm. Hlady zatím neumřel :) A strašně vytáčím moji mámu, když se mě zeptá, co že tam chudák bude jíst, a já řeknu "Co si uloví!"

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:19

999 Já normálně vařím stejně pro sebe nebo večeře. To je ale jen pár minut. V restauracích se nestravuju a asi celkem ani nechci, aby se tak stravovali kluci, vzhledem k tomu, jak vypadají potřebují pořádné jídlo. Taky čtyři dospělí v Brně v restauraci nebo i ta pizza je hned  minimálně 600 a na to prostě denně nemáme.  Manžel třeba v práci za obědy neplatí skoro nic a ještě na to dostává měsíčně příspěvek. Školní obědy máme v obou školách až luxusní a taky za pár korun. Na  vaření na dva dny nakoupit asi mnohem větší hrnce, protože i ten 8 litrů je do večera pryč. To spíš je taková stížnost, že člověk neví co pořád vařit, taky mladší nejí mléčné věci a vařenou zeleninu, což ve školní jídelně vyřeší snáz než já . A hlavně kdy, když nechci lítat jen mezi prací a vařením a chci mít taky nějaký jiný čas. 

Taky zastávám názor, že kluci se o sebe musí umět postarat. Syn starší vařit umí, jenže je to stejné. Buď je na brigádě nebo venku a to mi moc nepomůže. Oba se umí postarat celkově o domácnost, pozapínat pračku, myčku sušičku, uklízet po sobě a žádnou takovou další práci nemám. Rozhodně nechci dalšího "svého muže" poslat do světa. Jenže jemu ve 14 umřela maminka a zůstal sám s tatínkem, který se učil vše za pochodu a těžko by zvládal ještě učit něco syna. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:29
Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:37

Renusatko Tak to všechno chápu, jen je mi tě líto. Musíme věřit, ze to skončí a vše se vrátí k normálu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:48

barbucha To samozřejmě nemusí a ani nejí, ale pokud nemají porci teplého jídla (třeba špaget) pak vyžerou komplet ledničku od všeho a to potom nestíhám ani navážet tys měla doma syna, ne?:P

​No měla. Spotřebu, pravda, měl jak tryskáč. Ale taky jsem v době jeho mládí a puberty byla pracovně často pryč, na týden, na dva... a rozhodně jsem nevařila do foroty. A vždycky jsem i milostpána a mladýho našla živý!

Voni si pak mojí kuchyně i víc vážili

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:57

Kokoska 

Já teda žádnej vzor svědomitosti nejsem, milostpán se obstará, jak se mu chce (nebo nechce), a ještě musí naopak vařit pro Poppy ta teda teplý večeře mít musí

Nějaký vaření mám spíš jako koníček, zaplaťpámbu za ty dary. Teď jsem dokonce dělala španělský ptáčky - ve Stockholmu, protože zeť o nich básní, kudy chodí. Ještě včera mě bombardoval esemeskama, že výtečný a excellent! Tak takový vyváření preferuju