Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:53
Reakce na continuity:

DruI já ti nevím, náhodne kolemjdoucí neskatulkuji a u lidí, kteří mi tam obcas padají, vytrvale hledám, co bych se od nich naučila. Ono to dost pomáhá, a každý umí něco,co já ne a chtěla bych to taky. Dokonce i lidi, se kterými jsem v konfliktu. Když to opravdu nejde, tak to házím do krabičky nekompatibilní typ, neuděláš nic. 

​To si budu muset vytisknout anžto mně lidi skáčou do těch krabiček snad sami

Ale nějak nemám představu, co bych se od některejch chtěla naučit...

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 22:22

viktorka_od splavu

Já měla kdysi šéfa, co to uměl, od něho jsem se to naučila. Mladý kluk, asi o rok starší než já, ale měl dar v každém vidět to, v čem může vyniknout. Jednou k nám, do IT firmy, na totálně technickou pozici, přitáhl čerstvého doktora chemie, cizince, který mluvil lámanou slovenštinou. Já si klepala na čelo nejenom obrazne. A za rok byl kluk nejlepší v celém tymu, dnes je jeden z nejlepších v republice.

A treba můj stávající šéf je stejný. On ma fakt ty svoje lidi rád a je vůči nim pozorný a empatický a z každého vytáhne to nejlepsi. Taky je to jeden z hlavních důvodu, proč jsem šla do této práce. 

A když to nejde, tak to prostě nejde. Někdy nemůžes za to, že se ty vztahy nedaří. A osvobodit se od té odpovědnosti a nechat to na vyšší moc, je hrozně ulevne. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:22

barbucha No žejo! Jeden můj bývalej nadřízenej například, toho jsem z té krabičky pro debily furt vší silou vystrkávala ven, ale on se obratem vracel a vevnitř se vyloženě barikádoval, nedalo se nic dělat!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:30

Karoleena Mne se teda tsky ještě nestalo, ze bych se netrefila, vzdycky už to třeba vypadalo, ze dobrý, ale stejně se ten debil nakonec projevil 

Online barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:30
Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 27. května 2020 08:30

Ja teda nekrabickujem mne je vacsina ludi akosi sympaticka a z toho vyplyva ze niekedy byvam sklamana a smutna potom ked sa prejavia inak. Uplne na to vie rozhodit ze niekto reaguje zakerne, ja to od nikoho necakam. A take to ze jeden z kolektivu na druheho povie nieco urazlive a vzdy sa najde par dalsich ktori s radostou sa pridaju to nechapem uz vobec.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:50

Já mám pochopitelně různé sympatie a nesympatie k různým lidem, většinou se nepletu v prvním dojmu, ale zase mám takovou specifickou vlastnost, že mám skoro pro každého pochopení a nejrůznější omluvy...kolega mi kdysi, když jsme probírali ostatní, vytknul, že si se mnou ani nemůže pořádně zapomlouvat, protože každýho furt omlouvám!!  Ale někdy mi zase vadí úplný ptákoviny, třeba nepříjemný hlas, s tím mám vždycky velký problém, přitom vím, že za to nikdo nemůže. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. května 2020 16:02

Garfie vážně?

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 27. května 2020 16:13

koukala jsem na titulky na seznamu a vypadá, že Maďar převzal roli Prymuli pro děsení lidí,  prý už nikde nebudeme v bezpečí a covid byl jen nevinné cvičení ... ze začátku mi přišel docela rozumnej, ale už to na něj asi taky dolehlo

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. května 2020 16:45

viktorka_od splavu  No tu bych za kamarádku nesnesla!!! 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 27. května 2020 18:09

AprilTwelve z Maďara mám ten samý pocit, vždycky se mi zdál rozumný... teď nechápu (ale co když má pravdu...)

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 27. května 2020 18:48

Magráta no přesně, přání otcem myšlenky, samozřejmě by bylo lepší, kdyby mu to už trochu lezlo na mozek, ale co když má prostě pravdu, že jo:) ten český doktor, co vedl skupinu, která vyvinula remdesivir mluví úplně stejně, a ten německej epidemiolog prej v noci ani nespí. Takže já už radši nic nečtu, stejně s tím člověk nemůže nic dělat.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:38

Janulik03 Presne, ja jsem ten typ, co by pustil domu i falesne plynare na revizi, i kdyz nemame plyn! 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 22:13

AprilTwelve Magráta já bych to brala s rezervou.  Co bude nemůže vědět Maďar ani nikdo jiný.  Tak buďme optimisti. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:19

AprilTwelve tak když si to člověk přečte, tak to samozřejmě dává smysl. Nic co bych si nedovolila i sama ( myslím teď na opětovné riziko zavlečení z dovolených, nebo podzimni vlnu krizenou s chripkou). 

Jestli reálné hrozí skrizeni se Sarsem, nemůže vědět nikdo. Víry se vyvíjejí, mutují, to je normální. Z času na čas to vyrobí problém, ale nemyslím, že by tato pandemie implikovala, že to riziko se najednou zvýšilo, akorát to je víc videt. Bylo i před tím a v krizových plánech se s ním normalne počítalo, nejenom v těch zdravotních. Druhá věc je, ze se něco naučíme a budeme příště připravenejsi.

Trochu by ty strachy připsala te nove odpovědnosti, kterou mají a na kterou nejdou zvyklí. V tom případě je dost typicke, že se kloní víc na tu safe stranu, aby to riziko co nejvíce eliminovali. Je nutné jenom myslet na to, že to snížení není zadarmo. 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 28. května 2020 07:31

Kora no já si právě myslím, že strach takhle dopředu ničemu nepomůže... opatrnost je samozřejmě na místě,  ale ne panika tipu už nikdy nebude bezpečno... A jo ty  zkratky titulku jsou na face palm

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 28. května 2020 07:33

continuity ten poslední odstavec bude důvod... dekuju... od vas to zni vždycky tak rozumně

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 28. května 2020 08:47

AprilTwelve jinak jsem teď četla článek o situaci v OKD na hospodářských, Maďara tam cituji a je to celkem v pohodě, co říká. Řekla bych, že se to právě snaží zklidnit.

Ono jsou někdy ty poplašné titulky skutecne na facku.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. května 2020 09:25

Rozhovor jsem poslouchala.moc nechapu,jak říká, že turisté ,kteří přijedou k nám, nejsou takové riziko, protože jsou jen ve své komunitě, kdežto my když vyjedeme , jmenuje výjezd do Chorvatsko, potkáme se tam s cizinci např z italie a dovezeme to sem.cesi se chovají v cizině tak ,že se tam druží s jinými národy a nejsou ve své komunitě? Sám Maďar ovšem, pokud to půjde, o zmíněného Chorvatska s rodinou v srpnu pojede.tak super.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 28. května 2020 09:30

nika no tak to nebude tak horké.