Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:43

Ken má koronáč.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:51

Sweet Potato Ale to, ze nekdo 180 dni po PCR pozitivite je "bezinfekcni", to prece taky neplati absolutne, kdo to jak vymyslel, nikdo nevi, a vesele se to pouziva...Ja proste chapu, ze kdyz nekdo ma dokonce 2 davky, navic jeste prodelal, protilatek ma spoustu, ze na treti nechce. Takovych lidi znam nekolik. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:52

brrr Dalsi adept na plexi vitrinu?

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:01

mirajo Já vím, že ne, neříkám, že je to špatně. Jen je to nejasné, takže nevím, jestli to někdy budou uznávat.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:06

mirajo Do vitrín se všema

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:11

Druhé dítě, úplně stejný model jako starší. Spolužák poslední den ve škole, antigen ještě negativní, pak to rodičům nedalo a šup, je to tam. Druhá holčička, která sedí s tou naší, má teplotu. 

Učitelka se prý ozve, celá třída by měla jít do karantény. Tak čekám co budeaz se moudré hlavy poradí. 

Jaké jsou teď prosím vás pravidla pro karantény pro očko a neocko? Čekat než zavolá hygiena asi nemá cenu. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:13

mirajo Sweet Potato to souhlasím, pořád se moc neví o fungování těchto protilátek. Někomu pomůže i velice nízká hladina a někomu ne. Stejně tak jsou velké rozdíly i u průběhu covidu. Kamarád má babičku, už skoro 90 let. Očkovaná není, covid měla někdy v létě, celkem lehký, spíš nachlazení, teploty do 38. Teď šla do nemocnice, s jiným problémem, a po třech měsících je opět pozitivní. Není jí nic. Kolikrát takhle člověk může být pozitivní, aniž by to věděl. A toho půl roku taky nemusí být u všech. Naopak u někoho to zase může být mnohem déle. Zase opak mám v okolí dva lidi, kteří covid měli, mají i následně dvě očkování a teď mají znovu covid. A né úplně bez příznaků. Pořád mi přijde, že nevíme pořádně nic ani o covidu natož o protilátkách. 

Online žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:14

continuity očkovanej nic, neocko test 5-7 den a s negativním lze ukončit po 7 dnech, nebo karanténa 14 dní bez testu

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:17

žluťásek díky moc!

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:19

Renusatko Ad kamarádova babička... mám podobný případ, známá má covid po měsíci a půl. Nemůže bát prostě jen dlouho pozitivní? Po ukončení izolace se přece testy nedělají, takže nikde není dáno, že ten člověk není pozitivní třeba dva měsíce v kuse. Přece u Lamicka byli taky pozitivní dlouho, ne?

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:21

brrr reinfekce se bere po dvou měsících myslím. Když je to dřív,bere se to jako ten původní COVID, právě proto,že někteří lidé jsou pozitivní dlouho. 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:22

continuity Ta vaše škole mě začíná fascinovat. Pokud je ve třídě někdo pozitivní, řeší se to u nás tak, že ředitel rodiče požádá (nic jiného nemůže), aby neposílali děti do školy, dokud se nevyjádří hygiena. Kdo nemůže, děti do školy pošle. Učí se pak hybridně. Není to optimální, ale aspoň trochu to funguje.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:22
Reakce na continuity:

brrr reinfekce se bere po dvou měsících myslím. Když je to dřív,bere se to jako ten původní COVID, právě proto,že někteří lidé jsou pozitivní dlouho. 

​Dík za info.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:49

mirajo 

Tak zárukou "bezinfekčnosti" není jenom ta pozitivita PCR před 180 dny, nýbrž ani i to samétné očkování, že jo. Ale ani ta buněčná imunita.

Jen se ví, že tu by měla zaručovat v danou chvíli určitá, dosud neznámá vysoká hranice protilátek.

Proto mě před první dávkou absolutně nezajímalo, zda nějaké mám, natož buněčnou imunitu. Přestože jsem neriziková, ale mám v rodině rizikovou osobu.

Kdybych ho potvrzený měla, asi bych na ně šla, nicméně od první dávky by mě prozatím odradila jedině hodnota nad tu horní měřitelnou hranici.

Ovšem teď bez tří týdnů 9 měsíců po druhé se mi do té třetí v tuto chvíli ještě taky nechce, přestože nárok mám s ohledem na výsledek z minulého týdne. Proto se chystám příští týden se sestrou tentokrát do Synlabu už i na tu buněčnou imunitu a ten blot test, ať vím trochu přesněji, na čem jsem, než se definitivně rozhodnu.

Být riziková, tak to neřeším a jdu rovnou, ale takhle nevím, čím bych sobě nebo mamce v tuto chvíli tou třetí dávkou prospěla.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:04

brrr tak to jsou dvě různé školy. 

Jinak mě přijde úplně nejhorší ten hybridní model. Pak to odskacou děti odpovědných rodičů. Protože poslat do karantény půlku třídy podle klíče, komu to zrovna vyhovuje, znamená, že ti zbylí se budou veselé promorovat dál a nejpozději za týden, dva jsou v karanténě zas. To jsou předpokládám ty třídy, které jsou v karanténě od září už po čtvrté. 

Kdyby se celá třída bez pardonu poslala na týden domu a při návratu se všichni otestovali PCR, tak se toho zbavi určitě lépe než tohle. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:05

brrr tezko rict, jak to u nas bylo. To bylo v dobe, kdy se na ukonceni karanteny vyzadovali 2 negativni testy a nam na stridacku vychazeli pozitivni, negativni, pozitivni, negativni... v tu dobu se nevedelo jeste nic. Bylo nas takovych docela hodne. Doktor nam tehdy rikal, tak se viry chovaji. Ze clovek muze byt pozitivni dlouho, ale uz neni infekcni. Proto tehdy ten test po ukonceni karanteny rusili. 

Kolega o x mesicu pozdeji byl pozitivni 3 mesice, ale po 14 dnech mu dle tehdejsich podminek byla karantena zrusena. Uz si nepamatuju, proc chodil na ty testy, myslim, ze to vyzadoval nekdo z rodiny, ze se bal.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:41

brrr Ten měsíc a půl asi klidně ano. V začátku čekali až budeš mít negativní výsledek a ti první leželi v té nemocnici i celkem dlouho. Tahle babička už mezitím jednou negativní výsledek měla, též při příjmu do nemocnice. Ale něko tady i sdílel, že někdy virus vylučuješ a někdy ne, tak i to je možné. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:43

Lamicka nám teď právě na hygieně říkali, ať po ukončení izolace na test nechodíme, že pozitivní můžeme být dlouho, ale neznamená to, že jsme infekční.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:48

Evaeva To nám říkali i pro kluky k testování do školy, že by to nadělalo víc potíží, kdyby vycházeli ještě pozitivně

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 15:05

continuity Počkej, trošku si nerozumíme. Aby děti nechodily ředitel prosí, než se ozve hygiena. Od chvíle, kdy je to oficiální, tak jsou v karanténě všichni a vrací se až po pcr testu. Max. byly ve škole tři děti. Víc ten ředitel udělat nemůže, bez hygieny škola zavřít nejde.