Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline letolet
Avatar
551 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:35

4n4 přesně, samé otázky. Mně jich k tomu výkladu taky napadá hodně.. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:49

wendulka aha, to jsem nevěděla. Myslela jsem, že roušku nemusím mít vyloženě jen v šatně a v bazénu, ale na chodbě a v herně ji mít mám. Že požadují test/očkování tam mají obří ceduli, ale nikdo nic vidět nechtěl.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:56

Evaeva Kokoska 

Já vím, že už na to mnohde ty provozovatelé dlabou, jelikož zjistili, že šance, že by na ně přišla kontrola z hygieny, zda kontrolují, je v tuto chvíli mizivá.

Jenom říkám, jak by to podle platných nařízení mělo být.

U nás zatím kontrolujeme pořád, jelikož spadáme pod město, ale kolegyně už to taky nebaví no.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:59

wendulka já právě čekala, že zrovna tady to chtít budou. Chodí tam jen lidé na kurzy, ti s takovými omezeními museli dopředu počítat. Na druhou stranu je tam hodně dětí do šesti let, které nic nepotřebují.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 13:10

Evaeva 

No u nás tento týden taky začaly kurzy pro mrňata a celkově asi tak čtyři maminky neměly vůbec nic, že prý nevěděly, nikdo jim nic neřekl apod. Ale tak samozřejmě, že se se souhlasem ostatních účastníků pustily s tím, že se poprosily, ať si od příští lekce donesou aspoň samotest, pokud nechtějí na odběrové místo a slíbily, že ano. 

Jen byly upozorněny, že kdyby šly do bazénu jako běžná veřejnost, tak by bez testu měly smůlu rovnou. 

Domluva úplně v klidu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. zaří 2021 13:19

wendulka tady testy prodávají, požadavky byly i mailu, proto jsem právě myslela, že to budou chtít vidět. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 13:24

Evaeva 

Aha. Inu jak říkám, možná už jsou z toho taky unavení nebo na to dlabou, a tak se sami přepnuli na režim, jako to mají některé restaurace, že tam visí, že bys jedno z toho měla mít, protože to může být předmětem případné kontroly ze strany hygieny. Tzn. oficiálně pouze písemné upozornění předem a nazdar.

Těžko říct.

Online Makara
Avatar
2226 příspěvků moje polička 11. zaří 2021 18:07

wendulka Kokoska u nás jsou v bazénu neoblomni. Za poslední 2 týdny jsem tam certifikát ukazovala 5x.

V hospodě (polozahradka) nás bylo u stolu deset, vedle měli sražené stoly na nějakou rodinnou akci pro min. 15 lidí.

Jednou jsem si zapomněla roušku, tak jsem s obavou vnikla do Lidlu. Byla jsem bez ní asi jediná, ale říkala jsem si, že me snad nezastřelí.

V práci se musí neockovani stále testovat jednou týdně, jinak musí mít roušku i na pracovišti. Ve společných prostorách je povinna pro všechny.

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 11. zaří 2021 19:19

Makara zrovna nedavno jsem se z obchodu vracela do auta pro rousku, vzpomnela jsem si na to az vevnitr, kdyz se po mne 2 lidi divne koukali.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 11. zaří 2021 22:28

Makara u nás taky, naposled jsem ho ukazovala včera. Fakt chtěla tu Tečku vidět.

V obchodě taky a u nás v práci i v jídelně. Tam mají roušky i kuchaři, bez roušky vůbec. V krame taky, furt všichni respirátor. U nás teda i dlouho visel lístek ve výtahu, že jsou respiratory povinné i v domě. Teď už to zmizelo a lidi to spíš ignorují. 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 07:39

Nějak mě teď šokovaly storis z  TRANSMISSION FESTIVAL v 02 aréně. Fakt jako 15000 lidí pod jednou střechou? Ano, museli mít testy a tak, ale já bych jako měla v práci pořád nosit respirátor a zákaznice taky. A tohle? Nebo pražský maraton, tam si hygiena vymínila takové podmínky, že není organizačně možné je dodržet a to je akce venku, na vzduchu. Ňák jsem v šoku a to jsem tým za konečně normální život. 

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 08:39

Catherinne ja jsem taky tym za normální zivot, jenze přesně tímhle se nám normální život vzdaluje.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 08:45

Konecne normalni zivot?  Tak to si jeste par let pockame. Bude novy normal, tzn.rousky, testy a pravidelne preockovavani. S hromadnými akcemi to jeste tak nejak zkouseji, ale az se tak za měsíc vsechno zavre, az za pul roku zase nakaza pomine, tak uz poradani takových zalezitosti leckdo rozmysli, nevyplati se to. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:16

nika

Popravdě mi roušky ani moc nevadí, nosila jsem je v práci i před covidem, takže pro mě nejsou symbolem zla. A normální život myslím pořád žijeme, jenom má divné podmínky.

Je to jako v tom vtipu, kdy matka po MD říká: Konečně budu žít svůj život.

A dite se pta:A čí život jsi žila doteď? 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:22

Mně taky roušky nevadí, kolikrát v MHD, když jsou poblíž mě různé existence, tak jsem za respirátor vysloveně ráda, navíc se lidi v MHD díky rouškám přestali šťourat v zubech, okusovat si nehty apod., z toho se mi vždycky navalovalo...

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:26

Mha tak já třeba tiše doufám, že rousky si ponecháme alespoň pro případy chřipkových epidemii. A taky by se mi líbil ten princip, že nemocný neleze do prace ani do školy.

Ne, opravdu nejsem přesvědčena o tom, že pokud nebudu celou zimu pobývat mezi nemocnýma lidma v MHD a v práci, můj imunitní systém načisto zlenivi a pak umřu na běžnou rýmu. 

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:28

Mha jinak život žiju svůj, ale že před návštěvou bazénu musím sehnat test pro dítě ( bez rezervace to už nejde), mě výslovně otravuje. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:34

Mha tak rousky nebo ted respiratory, jsou az to posledni. Navic si myslim, ze se jich po x let nezbavime. Myslenku, ze je vazne divny, ze clovek ma skrytou pulku tvare, si tedy uz radeji ani nepripoustim. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 09:53

Clovek si asi zvykne na skoro vsechno.

Uz si nejak nedovedu predstavit ject v metru bez respiratoru,ale na druhou stranu v praci ho mit sest a pul hodiny pri fyzicke praci je tedy dost strasny.Myslim,ze by se mi pracovalo o moc lip bez nej.

A rozhodne mu neprisuzuju magickou silu,protoze tady se to vubec nikdy ani neprerusilo a dalsi vlna je tu.....

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:19

Tak už k nám na ARO doputoval po letní pauze pořádnej  covid - na umělé plicní ventilaci, s nutností ventilace na břiše. Rizikový, přesto neočkovaný, ach jo.... Navíc je tlak více operovat, což vyžaduje anesteziology na oper. sálech, ale také generuje vyšší počet příjmů na ARO. Jsem zvědavá na další vývoj...