Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Jitka77
Avatar
1150 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 22:49

dorota U nás za online výuku lobbují studenti kombinovaného studia a zazněl tam argument, že mimo nouzový stav zákon u nás vyžaduje prezenční formu, kvůli akreditaci studijního programu. Neověřovala jsem, jestli je to tak, ale v novějších interních pokynech se taky mluví o výuce online ve výjimečných případech, například když se vyučující ocitne v karanténě.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. zaří 2021 23:03

dorota ty požadavky mi přijdou rozumné

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 23:20

Evaeva no, ja sa obavam, ze sa dlho ta prezencna vyucba pre vsetky odbory neudrzi, ak stupne incidencia a okres bude cerveny ci bordovy (nepamatam si to presne), tak prezencne pojdu iba zdravotnicke odbory, konciaci študenti, ktori potrebuju absolvovat labaky. Dnes bolo hlasenych na Slovensku okolo 480 pozitivnych z PCR testov, myslim, ze v CR bolo menej, boli nahlasene aj 3 umrtia. A v nedelu prichadza na navstevu Slovenska papez, bude tu do 15. 9., budu tri dost velke hromadne podujatia v Kosiciach, na Luniku 9, Presove a Sastine, sice v exterieri, ale aj tak sa mi to nezda, povodne sa mohli zucastnit iba zaockovani, minuly tyzden to upravili, na podujatiach sa mozu zucastnit aj nezaockovani, kt. musia mat pcr alebo antigenovy test. Ak si dobre pamatam, zaockovani sa testovat nemusia. Som zvedavá, ako to ovplyvni situaciu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. zaří 2021 23:27

dorota no tvoje obavy asi sdílí hodně lidí, bohužel. Já už z toho začínám mít trošku depku, už vidím další podzim a zimu, kdy bude všechno zavřené... V Čechách ta situace taky není růžová, loni jsme měli stejná čísla jako teď, uvidíme, jaký bude vliv očkování.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 09:55

Evaeva Také mám deja vu. Opět nikde žádné roušky, rozestupy, nic. Včera jsem si šla pro kafe a paní za mnou vykládala kamarádce, že ve třídě malé je covid a oni čekají na výsledky, jestli to chytli. A kde měla roušku? Na loktu. Na puse ji měla kamarádka. 

Vůbec jsme se nepoučili. Zas čekám, že se bude zavírat . Roušky asi nejsou všemocné, zas na druhou stranu si myslím, že nás v obchodě ochránily i v těsné blízkosti se zákazníky. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:15

ioniceratady v okolí mají prodavači roušky jen v Bille a Vietnamci, v takových těch malých obchodech na to kašle i personál. Ze zákazníků jsem kolikrát jediná s respirátorem. 

Offline andulka01
Avatar
10761 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:26

ionicera Pinot Noir Já teda asi žiju v jiném světě. V obchodech respirátory úplně všichni, zaměstnanci, zákazníci. A byla jsem teď ve velkých Lidlech, Hornbachu, Albertu i malých provozovnách a fakt všude všichni respíky. I v MHD, ale to jezdím málo.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:29

ionicera ano, myslím, ze v listopadu bude zavreno, vcetne skol. V ukaznenych statech se ale epidemie rozjela taky a jeste  dříve nez u nas. Ale my je samozrejme dozeneme a predezeneme. 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:32

andulka01 jo, u nas to dodrzujou taky vsichni, v zahr.jsem podle respiku poznala Čechy, ostatni meli rouchy. 

Offline Lamicka
Avatar
13372 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:32

andulka01 ja taky vsude vidam respiratory, u nas i v malych obchodech. MHD jezdim denne a bez respiratoru jsou tam obcasni jedinci a ti vypadaji problematicky tak nejak celkove...  hospody, to je jina, tam je nikdo moc nemiva. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 10:36

andulka01 v centru je to asi jiné, tady na vsi na to lidi dost kašlou poslední dobou. Až jsem si jednou radši ověřovala, jestli nařízení ještě platí. V řeznictví, pekařství, květinářství obsluha bez ničeho, zákazník jen každý druhý...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. zaří 2021 11:27

Pinot Noir u nás na sídlišti se taky roušky nosí, vím akorát o jednom obchodě, jde na to personál kašle. Ale třeba na plavání nemá roušku nikdo ani v herně. Což je teda asi jedno, když v bazénu jí nemá nikdo, nafukujeme tam rukávky a tak.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 11:32

andulka01 nika Lamicka Stálo by za to, udělat studii, jak se vir šíří v ukázněných a neukázněných městech. :-) 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 11:32

Evaeva 

V bazénu je to v pořádku, tam podle nařízení není povinná ochrana nosu a úst už někdy od první půlky června v celém provozu. To bylo jen prvních pár dnů po otevření, že do šaten a tak.

Zase ale je tam třeba se prokazovat, testem, očkováním nebo proděláním covidu no.

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 11:48

4n4 antig. test platí 72h i s certifikátem, nárok na něj zdarma je 1× za 7 dní. Možná se zde pletou tyto dvě věci dohromady.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 11:52

wendulka vcera jsem byla v bazenu s sestiletym klukem a nechteli po nas vubec nic. Pred tydnem, kdyz jsme sli s mensim, taky asi ne, ja jsem jim papir ukazovala sama a moc je to nezajimalo.

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:05

letolet 

našla jsem toto https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/detske-krouzky

V případě opakované účasti ve stejném kolektivu osob se výše uvedené podmínky účasti dokládají 1 x za 7 dní.

Vysvětluju si to tak, že by jim pak antigenní test ze školy stačil.

A ještě by mě zajímal ten bod - víc než 20 účastníků, protože na jednom kroužku jich ani tolik nebude. 

Samé otázky. 

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:22

Lamicka To je divočina, ze školy máme ohledně plavání už druhou verzi, teď tedy bude asi třetí. 

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 10. zaří 2021 12:22

Lamicka no jsem z toho zmatená, však si to přečteme. 

Umím si představit tak pět scénářů, na které toho nedává žádnou odpověď.