Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:19

Já jsem vlastně za respirátor rada. Kolikrát jsem dostala spršku nudlí nastydlého dítěte přímo do obličeje, se slovy matky, pardon, my jdeme zrovna od doktora, on je nemocný. Tak snad ten respirátor chrání. 

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:21

Fiction a v diskuzich pod clanky se mele porad totez, jak byly spitaly skoro prazdne a umele se vyvolavala a zase vyvolava panika.

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:23

ionicera a nemohly by ty boticky obouvat matky? Ja se teda nepamatuju, ze by nekdy nekde pri zkouseni obouvala moje deti prodavacka. Donesla krabici, podala mi botu a nazdar.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:27

Kokoska já chodím do malé prodejny, a tam dítě obouvá p. majitelka. Respektive kolikrát obouváme obě, je to rychlejší. Ale s nemocným dítětem tam nelezu.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:28

Kokoska Ale jo, nemocnice mají covidu aktuálně málo, ale tak to bylo i vloni, nárůsty jsou exponenciální. Lidé jsou nepoučitelní. Raději bych teď byla ostražitá, testovala, dodržovala R, než riskovala katastrofu.  Uvidíme, jak pomůže očkování/promořenost.

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:32

Kokoska když v určitém věku ty děti spolupracují s cizím mnohem líp než s matkou.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 10:40

Pinot Noir já taky očekávám, že trochu zkoukne, jak mu ta bota sedí, postaví ho i na stélku a podobně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:02
Reakce na nika:

Mha tak rousky nebo ted respiratory, jsou az to posledni. Navic si myslim, ze se jich po x let nezbavime. Myslenku, ze je vazne divny, ze clovek ma skrytou pulku tvare, si tedy uz radeji ani nepripoustim. 

​Tak Asiati nosí roušky už dávno zcela běžně, zejména v období hrozících infekcí... co je na tom divnýho, že člověk nechce chytit kdejakou virózu? Spoléhat se na ohleduplnost spoluobčanů (že s nákazou nevylezou mezi lidi) je zvlášť u nás poměrně bláhové bych řekla.

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:09

Zarinya no respirátor pred deltou úplne neochráni, ta je infekční až běda, ale na tu chřipku leckde stačily i roušky. Mně by se to líbilo, nemít půl zimy kašel a děti věčně nastydle. v obou školach se omluva z důvodu rýmy bez teploty považovala za ulejvani. byly matky, co nemocné děti posílaly do školy, aby si napsaly čtvrtletní písemku a učitelka byla spokojená. Mě to přijde úplně na hlavu a kdyby tohle covid změnil, tak je z toho alespoň něco dobrého. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:18

continuity chapu a souhlasim,a sama nemocna do prace nechodim,ale,ze se neco zmeni neverim.Tady je nemocenska casta jizdenka na pracak.A i je fuk,ze jsi nakazliva a pracujes v nemocnici.Zazila,jsem,ze sefka byla nastvana na pracovnici co neprisla do prace s prujmem.

Pritom jako pacientovi ti prujem v nemocnici zajisti izo pokoj.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:39

Zarinya 

Prosimtě u nás prosí zaměstnavatel lidi téměř na kolenou, aby nelezli do práce když se necítěj dvakrát... problémy měli spíš lidi s následně prokázaným covidem, který tak uvrhli spoustu ostatních do karantény.

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:45

Zarinya ta tvoje sefka musi byt dost zvlastni osoba, jak o ni tu a tam pises.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 12:59

Kokoska to byla jina.

Ale tahle je taky dilo.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 12:59

barbucha jiny kraj jiny mrav.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 13:13
Reakce na Zarinya:

barbucha jiny kraj jiny mrav.

Zarinya tak, tak

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 13:21
Reakce na Zarinya:

barbucha jiny kraj jiny mrav.

​To jo. A mě těší, že jsme u nás aspoň v něčem rozumnější (což se nestává tak často muhehe).

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 14:39
Reakce na RoSa:

Jitka77 viktorka_od splavu tak ale Hel, Hořejší, Konvalinka, Flegr... to řikaj už dlouho, že je to nepřiznaná strategie promořování

​vís co, já bych tomu i rada věřila. Ale myslím si, že neexistuje nic, co by se dalo u nás vůbec vzdálene nazývat strategii. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 18:08
Reakce na Kokoska:

ionicera a nemohly by ty boticky obouvat matky? Ja se teda nepamatuju, ze by nekdy nekde pri zkouseni obouvala moje deti prodavacka. Donesla krabici, podala mi botu a nazdar.

???? Všechno je jinak

 To bych si fakt nedovolila jen donést krabici a nazdar. ????

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 19:20

ionicera já v tom zas takový problém nevidím, možná bych si svoje dítě radši i obula sama. V případě rýmy teda určitě z ohledu k prodavačce, ale já ani jinak nemám ráda, když se kolem dětí někdo motá moc blízko, byť v respirátoru. A není to hodit krabici, prostě podat botu, počkat, až matka obuje a postaví dítě, posoudit, poradit.. nevidím důvod, proč by dítě a prodavačka nutně musely strkat hlavy k sobě.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 19:53

Kokoska v "mém" obchodě nejdřív vyndá stélku, dítě na ní postaví, podívá se, jestli tvar odpovídá tvaru nohy a potom pomůže s obutím. Každopádně chodit kupovat boty s nemocným dítětem je bezohledné. To není nic, co by nešlo odložit o pár dní.