Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 14:26

Fiction Z DeníkuN:

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 15:48

Ja jsem pro zachovani testu ve skolach. Podle me je to jedina cesta, jak mohou zustat otevrene. No a taky se mi s detmi nechce behat po odberovych mistech kvuli testum na krouzky, protoze tu povinnost nejspis nechaji... nebo? 

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 16:19

Po neděli nám na fakultě (MU) začíná semestr a docela koukám: aktuální pokyny zní žádná povinnost testovat se nebo prokazovat očkování, žádné rozestupy, ochrana dýchacích cest jen ve společných prostorách, nikoli ve výuce - což mi vzhledem k tomu, jak se skupiny neustále promíchávají, přijde malinko riskantní; na druhou stranu pokud spolu pak studenti vyrazí někam konzumovat nebo se sejdou na kolejích, je to asi jedno. Prostě: děj se vůle boží.

No, plánuju si užít semináře, které povedu prezenčně, protože nejpozději v listopadu sedíme zase všichni u Teamsů... Jediné omezení se týká výuky nad 150 osob (nepovolena), ale to je tuším univerzitní nařízení, ne pokyn MŠMT. Stejně jako povinnost ohlásit onemocnění koronavirem a zákaz vstupu do areálu, pokud osoba vykazuje známky respiračního onemocnění (což budeme nejpozději po druhém týdnu snad všichni, setkání s běžnými bacily po roce a půl izolace se někde projevit musí).

Vím, že třeba na UTB ve Zlíně je povinnost mít ve výuce respirátor, pokud se tu setkávají studenti různých ročníků / oborů. Taky zjevně nařízení školy.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 16:24

U nas v praci zacla povinnost neockovany musi na test dvakrat tydne ockovany jednou.:-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 16:53

U nás už máme čtyři třídy v karanténě. Možná i 6, to zjistím zítra.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 18:53

Jitka77 zda se mi to nebo mam deja-vu? mne to pripada snad uz skutecne naschval. asi aby pak mohli rict: vidite, my jsme vam to rikali! a sup zavrit az zcernate

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:09

viktorka_od splavu A taky aby mohli říct, že koronavirus po republice roznesli studenti...

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:36

Lamicka já vůbec nechápu proč jsou úplně mimo ty školky. Netestovalo se vůbec. Děti do 6 let to asi nechytaj a neprenasej nebo co. Vzdyt těch neinvazivnich testu už je tolik, já bych si i klidně priplatila, kdyby je tam aspoň jednou za týden nechali naplivat všechny do kelímku. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:39

Sweet Potato No jo, jasně z toho zdůvodnění vidím, že zajistit testy pro studenty je těžší než sehnat vodu pro kohoutka

Lamicka dnes si mi v práci stěžovala sestřička, že povinnost testu na kroužky zůstala.... a že tedy tímto kroužek pro její dítě padá.

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:40

Fiction A opět to nikoho nenapadlo dopředu

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:47

Jitka77 viktorka_od splavu tak ale Hel, Hořejší, Konvalinka, Flegr... to řikaj už dlouho, že je to nepřiznaná strategie promořování

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:47

žluťásek no ty skolky taky nechapu ted deti testuji plivacimi pcr a je to pry uplne v pohode. Vecer prijde certifikat a hotovo. 

Fiction hmmm, tak to uz abych rezervovala mista na testy... 

Sweet Potato napadlo - kazdeho rodice, co to bude resit

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. zaří 2021 20:11

žluťásek kromě školek by taky mohli testovat zaměstnance, myslím, že by rozhodně neškodilo to v září znovu zavést. Jasně, stojí to peníze, ale to snad už každý tuší, že lockdown je o dost dražší.

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 20:45
Reakce na Zarinya:

U nas v praci zacla povinnost neockovany musi na test dvakrat tydne ockovany jednou.:-)

​a kdo to platí?

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 20:54

Fiction to je taky výborné, do školy můžou bez testu, ale ty samé děti musí mít na kroužek test.

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:01

Nevíte jak je to s antigenními testy pro děti? Manžel kdesi slyšel, že by jim měl antigenní test s certifikátem platit i týden na kroužky.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:17

Tabeano asi nemocnice....

Offline DruI
Avatar
3289 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:18

Teda, já mám takovej blbej dotaz. Nevíte někdo náhodou, když jsem sama sebe přihlásila na sportovní kroužek, co je k docházce momentálně potřeba? Stačí mi očkování?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:19

DruI očkování by mělo stačit

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 22:18

Jitka77 na Univerzite Komenskeho  v  BA sa mozu realizovat prednasky prezencne s max. 50 studentmi,  ak ich je viac, tak prednaska musi byt online, na seminaroch a cviceniach max. 20 ludi. S tým, ze v oboch pripadoch plati, ze kapacita ucebne moze byt naplnena max. na 50 percent. Ak  si dobre pamatam, tak ruska su povinne nielen na chodbách, ale aj pri vyucbe. Podozrenie n a covid, ci karantenu treba hlasit, tiez plati zakaz vstupu, ak ma niekto priznaky respiracnych chorob. Testy sa zatial nevyzaduju. Uvedené plati, pokial bude BA v zelenej a oranzovej farbe, ak by sa situácia zhorsila, tak sa obmedzi prezencna vyucba, prezencna bude len pre zdravotnicke odbory a niektore prirodovedne odbory, kde potrebuju laboratorne cvika. Na vacsine fakult sa výučba zacina od 20.9., pokial viem, tak jedna fakulta ide od zaciatku online. Nastavene univerzitne opatrenia su prisnejsie ako momentálne všeobecne platne opatrenia pre univerzity.