Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2021 08:51

žluťásek po těch dětech se hrozně vozí. Kvůli kroužkům musí na testy každé tři dny, roušky ve škole i na cvičení. I tříletý syn má mít na cvičení roušku, protože děti samozřejmě nedodržují odestupy. Nedivím se, že se rodiče bouří, když oni sami si můžou zacvičit bez, v práci u stolu taky nejspíš roušky nenosí. To prostě nemá žádnou logiku.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:00

viktorka_od splavu Já tady asi ventiluju svou úzkost z toho všeho politického dění, z toho, co je v ČR možné...  Nějaká předsevzetí, že to nebudu sledovat, nejdou dodržet, rozhovor s Vašákovou mě "dostihl" při řízení v autě....  Nojo, nějak to musím vstřebat, odžít, teď jsem toho prostě plná.

A co se týká covidu, tak byla by nutná spolupráce celého světa, nebo aspoň Evropy, no ale když se nejsou schopni dohodnout ani doktoři v rámci jednoho státu, tak představy o nějaké větší spolupráci jsou fakt utopie.

Online Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:03

Fiction Vašákovou spoustu lidí právě vyzdvihuje, protože je "odbornice na Covid". Je plicní tuším? Jenže není epidemioložka.

A podle mne ji chválej spíš proto, že řekla, co jim konvenuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:05

Fiction no prave

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:17
Online Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:17

Takže testování se bude utlumovat, brzy nebude povinné do práce, do škol, budou za něj hlavně proplácet méně peněz...ale PCR testy kvůli dovolené chce Babiš dopřát lidem zdarma?!

Online Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:19

Fiction Díky. Nebyla jsem si jistá. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:19

Sweet Potato tak jasan, je treba tahnout na branku 

Offline Liesel
Avatar
1445 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:21

Sweet Potato po každé takovéhle zprávě si říkám, že hůř už nemůže být, ale jea to je do podzimu času dost...

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:21

Sweet Potato Njn, Chorvatsko pro všechny a hlavně "vydržte mi do voleb" .... to už tu jednou bylo

Online Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:23

Strašný. A to nemluvím o tom, že pro spoustu lidí je cesta ven jedinou motivací k očkování.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:24

Sweet Potato rikala jsem uz nekdy v unoru manzelovi, ze Babis nas do leta naockuje, ten proto udela vsechno, i kdyby to mela vyrabet nejaka nova linka Penamu, posle nas na dovolene, opre se do kampane a na podzim vyhraje. 

Ted jsem slysela v tramvaji, jak to ten Babis ma v ocko centru krasny. Jakoby to postavil on. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:25

já díkybohu neměla teď čas to sledovat a žeby tady si to už připravovali?

Zajímavej článek. Já jsem v analogický situaci (v úplně jiným měřítku a jiné oblasti samozřejmě), ale taky téma, kterýmu spousta lidí „rozumí“ a každej druhej na to má názor. Dovedu pochopit tu frustraci úředníka, kdy připravuješ detailní podklady, porovnáváš varianty, analyzuješ zkušenosti ze zahraničí, pak vybereš s pracovním týmem tu nejlépe realizovatelnou, případně druhou kompromisní, to předložíš vedení … aby si odjel na dovolenou a zjistil, že shora přišlo rozhodnutí pro tu úplně nejhorší variantu, bez jakéhokoli zdůvodnění, prostě to tak bude, protože ten se sešel s tamtím a domluvili se na tom. Analýzy se ukliděj do šuplíku a ty máš další dva roky v práci peklo, protože se snažíš držet při životě něco, o čem od začátku tvrdíš, že je to nelegální paskvil, takže zdůvodňuješ nezdůvodnitelný apod. True story, bohužel.

Já na tu mezioborovou skupinu asi nemám vyhraněný názor. Jako určitě to byli odborníci a rozhodně je potřeba, aby se ministerstva s takovejma lidma bavili a nerozhodoval to jen někdo z kanceláře od stolu … ale z mojí zkušenosti je to většinou fakt banda lobbistů, který hájej především svoje zájmy a není úplně jednoduchý najít s nima nějakej rozumnej konsenzus. Navíc má většina z nich páky na tu politickou linku, takže pokud maj pocit, že si na pracovní úrovni něco neprosaděj, protože je ostatní umlátili argumentama … tak se neštítěj cinknout večer premiérovi, kterej řekne jasan, udělejte to podle tebe a 30 lidí pak druhej den na jednání čumí, co se to přes noc stalo.

 

Suma sumárum, určitě je potřeba hledat kompromis s lidma z praxe, jenže je to dost bolestivej a zdlouhavej proces. Já si to naštěstí můžu dovolit, protože sice jde o veřejný finance, ale naštěstí ne o zdraví lidí, nebo nedejbože nějaký zachráněný mrtvý. Každopádně kolegům ze zdravotnictví to nezávidim ani v nejmenším.

 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:28

MP Meri diky za vhled, na tebe jsem presne pri tom cteni myslela...

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. května 2021 09:38

viktorka_od splavu Jo, sorry za to písmo, nějak se mi nedaří to spravit.

Já čím víc si dovedu tu konkrétní situaci představit, tím míň mám na to vlastně vyhraněný názor. Určitě v tom bylo spoustu nuancí a úhlů pohledu, který nerozklíčujou ani ty (v poslední době teda excelující!) Seznamzprávy. Takže nechci soudit, jestli rozpustit skupinu nebo ne byl dobrej krok ...

Jen jsem chtěla ještě dodat, že podle mě úředník je právě ten, kterej by měl hájit a hájí "obecnej zájem" bez nějakých postranních úmyslů. Minimálně já i moji kolegové to tak máme. Co se úředníkům často vytýká, je chybějící:

a) zkušenost z praxe (tu já třeba mám),

b) odbornost (tady je potřeba občas překousnout profesní hrdnost a nechat si pomoct).

Ale slušnej úředník si je toho vědomej a umí s tím pracovat, od toho máme právě rozsáhlý týmy externích expertů na kdeco. Blbý je, když se z poradní skupiny stane skupina rozhodovací, to fakt nemůže fungovat ... 

Offline Kokoska
Avatar
28351 příspěvků moje polička 19. května 2021 10:09

Myslim, ze uplne nejhorsi, co u nas do ty kovidovy doby hodilo vidle, jsou ty dvoje volby. Mam strasnej pocit dejavu a jen moc doufam, ze diky ockovani ten podzimni scenar nebude tak hroznej. Snad. A vubec nevim, koho budu volit, jen mam jistotu, koho ne.

Dik za moznost maleho pesimistickeho odlozeni :)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. května 2021 10:11

MP Meri Ja na tu skupinu taky nemam uplne jednoznacnej nazor, ale poburuje me, jakym zpusobem se ty zmeny dejou. Ze nekdo prijde, zarve, zvedne telefon, rozprasi je, protoze uz se nehodej? Nebyla jsem u toho, tak nevim. 

Online Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 19. května 2021 10:15

mirajo Tak.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 19. května 2021 10:27
Reakce na Evaeva:

Takový dotaz, řešíme to teď doma. Já jsem živnostník, můžu si udělat samodomo antigenní test a následně si vydat potvrzení například pro návštěvu restaurační zahrádky? Teď se mluví o tom, že už nebude možné se tak často nechat zadarmo testovat, ale plně očkovaná budu možná někdy v srpnu.

​pokud bys něco vyzkoumala, dej prosím vědět. Hygiena mi sdělila (ovšem telefonem,takže neprůkazné) že to stačí a na netu jsem četla článek rozbor nějaké právničky, že nikoliv.

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. května 2021 10:46

Tak za dve hodky budu konecne naockovana,ale tedy nehodila by se mi ani unava potom.:-)