Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2021 13:41

Lamicka v našem DDM musí dítě starší 6 let přinést to prohlášení, že je testováno, případně umožňují si přímo před nimi udělat donesený test. Taky tomu moc nerozumím, když ve škole se testují jednou za týden nebo čtrnáct dní. Pokud jdou ven, tak snad vůbec testování být nemusí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:58

711990 proc?

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:02

coralline Odpověď není jednoduchá a není ani jednoznačná.  Na "sraženiny"  v žilním řečišti se doporučují spíše antikoagulantia, v tepenném řečišti ten Aspirin. Ty dáváš do souvislosti křečové žíly a očkování. Hm, ty srážlivé komplikace po očkování ale byly spíše charakteru mrtvic. Takže zde by se nabízel ten Aspirin. Osobě v mém blízkém okolí, co jde na přeočkování Astrou a má paniku z toho, co čte v mediích, ten Aspirin před očkováním dám. Ale doporučím pohyb, pitný režim, atd.. Plus nutno u Aspirinu respektovat kontraindikace /především žaludeční vředy a zvýšenou krvávivost, nízký počet destiček, atd.

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:03

viktorka_od splavuv cem vidis relevanci ty? Ja vidim clanek plny argumentacnich faulu a urazek, apelujici na "selsky rozum"....takze i kdyz uverim, ze autor opravdu medicinu vystudoval, tak na me duveryhodne nepusobi. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:05

711990 jelikoz ho zde postovala osoba z oboru (ja ho nenasla, jen kopirovala), tak ho povazuju za relevantni, ac se mi styl psani nemusi libit. 

jinak suklu asi veris ne:-)

vakcína však může být spojena s velmi vzácným výskytem případů vzniku krevních sraženin spojených s trombocytopenií (nízkým počtem krevních destiček) s krvácením nebo bez krvácení, včetně vzácných případů tvorby sraženin v žilním systému v mozku (trombóza mozkových žilních splavů, CVST). 

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:13

viktorka_od splavuwtf ja zpochybnuju jeho argumentaci na ten aspirin, ne na tu vakcinu. Tu citaci, se kterou jsi hned prispechala kdyz se tu nekdo ptal. Neprekrucuj

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:15

711990 no vzdyt ano, nechapu o co ti jde. pokud je ta reakce imunitni trombocytopenie, tak kde ti pomuze aspirin??

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 17. května 2021 14:21

Fiction Chápu správně, že křečový žíly teda nesouvisí s tím typem komplikací po očkování? Díky

Ten acylpyrin poradila kamarádka, která pracuje v lékárně (ale není magistra). Já jsem byla dotázána na názor coby rodinný příslušník, nic kloudnýho jsem nevygooglila.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. května 2021 15:03

Já a celá rodina máme trombocytopenii, hodně špatný hodnoty, já nejhorší z rodiny (měla jsem krevních destiček klidně i 2 tis., pak se přešlo na počítání pod mikroskopem, hodnoty mám kolem 18 tis.). V běžném životě mě to nijak neomezuje, ale když jsem šla rodit, byla v pozoru půlka Apolináře. Zatím jsem to neřešila s tím, ze očkováni je daleko, ale koukam už se budu muset porozhlídnout po informacích a zavolat na hematologii. Táta se toho teda nebál a už má Pfizer.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. května 2021 15:34

Už máte někdo PIN2 do národního očkovacího centra? Doufám, že to tímto dotazem prošťouchnu...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. května 2021 15:37

dynda jo, registrovala jsem se včera 23.30 a přišel mi dnes ráno v 8.35 :) Termín mám na pondělí 24.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:00

Moje kolegyně byla v pátek očkována Pfizer (1. dávka). Covid prodělala se mnou - začátkem února 2021, tedy uplynulo více jak 90 dní. Než šla na očkování, nechala si naměřit protilátky, ty byly 100. Po aplikaci vakcíny měla alergickou reakci, poté zvracela, průjem a ještě dnes má horečku 38,5, bolesti hlavy. Kolegyni je 63 let. Předpokládám, že to mohlo být i těmi protilátkami. Na druhou dávku se teď bojí, má jít za 6 týdnů.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:04

Magnolie1 muz mel taky tolik protilatek a reakci na prvni davku vubec zadnou. to asi s alergickou reakci nesouvisi. mela by to resit s lekarem, ale se kterym...

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:09

bram 

Hmmmm, tak já jsem se registrovala ještě dříve a nemám nic. Tak to asi jede podle věku?

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:09

bram tyjo, zavidim! doufam  ze sambovi to taky prijde brzo! 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:16

dynda nevím podle čeho to berou, mám jen info z očkovacího centra v Brně na výstavišti - když se registrovaly skupiny 70+, tak mi mamka hlásila kdo ze známých už dostal PIN a šlo to opravdu přesně podle data narození, od nejstarších, bez ohledu na to, kdo se kdy přihlásil.

Jestli to takhle jede všude, tak mám brzo termín proto, že mám za necelý měsíc 45, o fous jsem se nevešla do kategorie 45+ :)

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:18

bram 

To bude tím, já jsem kolem půlky té kategorie na mladší straně. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:28
Reakce na Magnolie1:

Moje kolegyně byla v pátek očkována Pfizer (1. dávka). Covid prodělala se mnou - začátkem února 2021, tedy uplynulo více jak 90 dní. Než šla na očkování, nechala si naměřit protilátky, ty byly 100. Po aplikaci vakcíny měla alergickou reakci, poté zvracela, průjem a ještě dnes má horečku 38,5, bolesti hlavy. Kolegyni je 63 let. Předpokládám, že to mohlo být i těmi protilátkami. Na druhou dávku se teď bojí, má jít za 6 týdnů.

​U nás to tak měly dvě kamarádky. Jedna už na druho dávku nešla. Druhá šla a měla reakci dost podobnou, jako u první. Jedna kolegyně s protilátkama neměla reakci žádnou. To je jak sázka do loterie, nemá to žádná pravidla

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:45

Renusatko no a jina kamaradka zas na prvni davku vubec zadna reakce a na druhou hruza... tak jsem napnuta, jak to bude u nas

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:47

Evaeva nějak to nedává (opět) smysl... do školy stačí test 1x za 14 dní, na kroužek ne.. t