Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:24

rozarka 

Je to vždycky stejný čas jako u té první dávky. Maximálně ti může den nebo dva dny před druhou dávkou přijít sms s upozorněním, že ti čas z technických důvodů posouvají třeba z odpoledne na dopoledne, pokud by si v tom dni potřebovali sladit první a druhé dávky.

On by v tom totiž byl docela bordel neustále překlikávat při zadávání mezi první a druhou dávkou a hlídat to, tak to jsou ty technické důvody.

Ale jinak pokud už teď víš, že ten den to stíháš třeba později nebo naopak potřebuješ hned ráno třeba kvůli kontrole u zubaře, tak jim zavolej a určitě ti vyjdou vstříc, pokud tam zrovna nebudou mít megafrontu. Čas není problém. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 11:34

Sairon takže už je doma? To jsem nezachytila, super zpráva. Rekonvalescence asi chvíli potrvá, ale to nejhorší má za sebou.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 13. května 2021 12:51

baltik wendulka děkuju, já vzala na vědomi, datum a nějak mě nenapadlo, že nevím v kolik. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 13. května 2021 13:29

Sairon U nás by všichni pacienti s těžším průběhem měli cca za 4-6 týdnů mít kontrolu v plicní ambulanci.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. května 2021 14:43

Do statistiky hlásím, že manžel ustál očkování bez ztráty kytičky a rovnováhy, dostal Modernu a personál se ptal, zda nějaký doprovod nechce oočkovat.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. května 2021 14:44

K termínům - druhý termín vč. času je uveden na stránce po zarezervování prvního. Ale v mailu se objeví jen první termín a pak přijde do mailu pozvánka na druhý termín vč. času.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:03
Reakce na Mha:

nonemy Díky a zkoušely jste to nějak uspisit? Třeba přes očko.UZIS? Ten je ke mně vysloveně nepřátelský. 

​Nezkoušel, trpělivě čekal, až mu obvoďák zavolá :)

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:31

Prosím neřešila jste některá možnost uznání zahraničního certifikátu o očkování při návratu do ČR (Češi dlouhodobě v zahraničí, tam i očkovaní). Zdá se, že teď se uznává jen očkování v tuzemsku. Jakože fakt? Stejná vakcína, ale v zahraničí je nic..?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:34

Pavlena Jakože fakt. Snad to ještě změněj.

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:40

Pavlena Jo. Že prý nemaj jak ověřit pravost certifikátu o očkování

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:47

Pavlena já to cetla včera a myslela jsem, že me porazí. 

Já jsem přesvědčená, že to zmenej, protože jsme v EU, ale ta ostuda zas.

Aktuálně řeším uz mesic apostilu na jednom lejstru. Kdyby si to ty úřady řekly mezi sebou. Ne, občan tady dela prostředníka. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:54

Evaeva jj od minulého pondělí,  šla by i dřív ale ty léky jí dost poničily játra. 

Fiction mamka měla jít na kontrolu za 3 měsíce, ale prý je tolik lidí a málo termínů že ji objednali až na 4 měsíce. 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:55

Sweet Potato andulka01 continuity tak to je pohoda....

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 13. května 2021 15:56
Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:08
Reakce na continuity:

Pavlena já to cetla včera a myslela jsem, že me porazí. 

Já jsem přesvědčená, že to zmenej, protože jsme v EU, ale ta ostuda zas.

Aktuálně řeším uz mesic apostilu na jednom lejstru. Kdyby si to ty úřady řekly mezi sebou. Ne, občan tady dela prostředníka. 

​Já jsem minulý měsíc zasvěcovala nejdřív správkyni daně a pak metodičku pro kraj do jedné změny v zákoně o dani z příjmů. Ta změna platí od června 2020, ministerstvo ji prezentovalo jako jednu z velkých vstřícných úprav v současném stavu, ale jaksi asi to zapomněli poslat i těm níž na úřady. Chápu, že to třeba ještě neumí, je toho teď strašně moc, ale ani netušit?!

Dodatek... Poplatník to samozřejmě má vědět a zpracovat a podat správně. 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:24

notna Co to bylo, prosím? 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:26

Isca Uplatnění ztráty zpětně.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:31

Isca přesněji teda par. 34 a 38zh včetně vzdání se práva na uplatnění ztráty.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:38
Reakce na Sweet Potato:

Pavlena Jakože fakt. Snad to ještě změněj.

​to tedy taky doufam.Alespon eu staty.....

Nam to zatim pisou do ock.prukazu,nevim jestli po druhe davce davaji nejaky extra certifikat.

A kdyz si predstavim,ze muj cesky ock.prukaz tady nikdo neumi precist tak jsem na to zvedava.

A musela jsem si tu poridit nemecky ock.prukaz.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:39

notna Jojo, hezká věc, taky děláme ale mi přijde občas,  že v té první linii na FÚ jsou fakt ještě nezapracované síly, které dělají, co se jim řekne. Nepovažuju se za velkýho daňovýho odborníka, od toho máme šéfa, ale občas mě holky na FÚ taky překvapí, jako když jsem při pořízení zboží z EU od plátce odvedla a nenárokovala DPH, protože faktura nebyla tak úplně košer, a slečna volala , že se jí nerovnají í řádky 3 a 43 . Po vysvětlení situace mě sice pochválila, že nenárokuji, ale pořád chtěla, aby se řádky rovnaly.No, nakonec se dala přesvědčit, že se poradí s nadřízeným, a pak mi volala zpět, že v tom případě mi teda dovolí, že se nám řádky rovnat nemusí. Tak jsem poděkovala