Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:21

Včera napsaly obě dcery z GB, že jdou na očkování. Ta z mimo Londýna 24.5. A ta londýnská 22.5. Ta první hlásí, že by tedy druhou dávku měla mít do prázdnin, ta druhá, že na druhou dávku ji teprve pozvou, ale může to být i až za 12 týdnu.

Obě dostanou Pfizera.

Nějak tomu nerozumím..

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:21
Reakce na Garfie:

Já myslím, že to je rovnou v tom objednávacím formuláři, ale úplně jistá si nejsem.

Jj, je to tam.

Jinak teda mému švagrovi změnili termín, i když řekl, že nechce pátek, protože po první vakcíně byl vyřízenej a chce jít o víkendu na zápas, takže zlatí vaši dovolenkáři! 

No pokud se v tom centru s někým přímo nezná, tak to měl štěstí, že mu to odkýval někdo, kdo neví, co všechno je s tím spojeno a přímo to nedělá nebo tam už teď vyhazují vakcíny z okna, že prostě náhradníky neschání a tu dávku zničí, jinak si to neumím vysvětlit.

Ve vedlejším městě mají kapacitu 500 lidí denně a když si představím, že by jen pětina z nich chtěla přeobjednat i z takhle malicherných důvodů. Už teď taky nejsou odvázání z toho, že by měli začít vycházet vstříc i dovolenkářům po tom, co si na ně jeden neodbytný stěžoval na kraji, když se zároveň snaží dodržet pokyn za každého vypadlého najít náhradu a navázat na to i ty zbývající lidi.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:28

Mha s tchyni uz to trvalo dost dlouho. Tatuv prakticky lékař dostal vakciny celkem brzy, ale u tchyne uz to vypadalo, ze ji budeme registrovat do centra, dokonce sestřička od jeji mudr.to doporučila, pak se to prolomilo a vakciny přišly. A reakce na ocko - tatu bolela ruka a byl trochu unavený a tchyni trochu ruka, jinak nic,ona je ale takova vitalni a pozitivni ženská, tak myslim, ze je to i o tom nastaveni

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:36

wendulka Tak zatím jsem koukala, že spotřebovali všechny dávky, těžko říct. Možná je moc lidí o přeložení nežádá, protože já si vůbec nebyla jistá, že to jde a to jsem opravdu měla důvod, tak jsem se na to jen tak zeptala, spíš pro jistotu. A oni jakože žádný problém...švagr tam volal, až když jsem se pochlubila. Tak třeba jsme jediní.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:55

wendulka tak oni možná ani nemusí řešit takto komplikovane, v těch velkých množstvích se to stejně nedá odhadnout přesně, spousta lidí jim nepřijde už jen proto že zapomene, nastydne nebo si zlomi nohu. Prostě, když očkují tisíc lidí denně, a pul promile jim nepřijde, tak je to 50 lidí. To prostě nemá cenu řešit  požadavky na posuny druhého termínu, i kdyby jich bylo sto denne. On stejný problém přece nastává, i když se ta druhá dávka zpozdí nebo ma někdo na první takovou reakci, že vůbec nedorazí. 

Ty na ko koukáš z pohledu toho malého centra, kde máte kapacitu řádově nižší. V těch ohromných číslech se ta statistika chová jinak a paradoxně se to predvida lip ( taky můžou mít lepší šanci poslat deseti lidem ve frontě PIN2, že se uvolnil termín za dva dny a půlka z toho se přihlásí a jim to bude stačit.) 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 08:59
Reakce na Garfie:

Možná je moc lidí o přeložení nežádá,

To by taky bylo možné, že doteď neměli moc lidí s plánovanou operací nebo jinými vážnými důvody. Anebo mě ještě napadá, že tam mají administrátora, který se stará čistě jen o Reservatic a už k tomu nemá nic navíc.

švagr tam volal, až když jsem se pochlubila.

Aha, ale i tak se divím. Jako tvoje důvody závažné jsou, ale že chce někdo na zápas?

No asi fakt výše zmíněné možnosti, že mu vyhověli, pravidlem ani v pokynech to totiž z takového důvodu rozhodně není.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 09:09
Reakce na continuity:

Ty na ko koukáš z pohledu toho malého centra, kde máte kapacitu řádově nižší. V těch ohromných číslech se ta statistika chová jinak a paradoxně se to predvida lip.

​Jo, to mě teď taky napadlo ještě jako důvod, že v těch velkokapacitních centrech už bude vyhrazený člověk jenom na Reservatic a tím pádem to může při těch větších množstvích lépe předvídat, jinak jsou ty druhý dávky neudržitelný.

Offline Samart
Avatar
135 příspěvků moje polička 13. května 2021 09:17

wendulka tak mně nepřijde jako malicherný důvod odjet na dovolenou od ledna zaplacenou. Vzhledem k tomu, že žiji sama a rok pracuji na HO, tak už jde i o zachování psychického zdraví. Když by se mi podařilo posunout druhou dávku dopředu za těch 21 dní, tak za 1) budu víc chráněná před C19. Nejde o pobyt tam, bude liduprázdno, ale o cestu autobusem. 2) sedět po návratu z dovolené 5 dní zavřená doma bych také nepovažovala za malicherný důvod. 

Ještě tam zkusím dnes zavolat a uvidím. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 13. května 2021 09:30

wendulka no presne tak, administrátor v centru, kde se denně vyockuje 1000 dávek, musí vyresit tech maximálně pět přebývajících, stejně jako tam, kde se očkuje 100. Takze režie s tím spojená je úplně stejná, ještě možná menší, protože může mit delší frontu náhradníků, do které může v případě potřeby sáhnout. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. května 2021 10:13
Reakce na Samart:

wendulka tak mně nepřijde jako malicherný důvod odjet na dovolenou od ledna zaplacenou. Vzhledem k tomu, že žiji sama a rok pracuji na HO, tak už jde i o zachování psychického zdraví. Když by se mi podařilo posunout druhou dávku dopředu za těch 21 dní, tak za 1) budu víc chráněná před C19. Nejde o pobyt tam, bude liduprázdno, ale o cestu autobusem. 2) sedět po návratu z dovolené 5 dní zavřená doma bych také nepovažovala za malicherný důvod. 

Ještě tam zkusím dnes zavolat a uvidím. 

​taky duvod odjezdu na dovolenou nepovazuju za malicherny,proc jako?,,

A taky bych rada druhou davku driv a mela to uz za sebou a tim padem se vyhla vsem testovanim a podobne.

Ja jdu ve stredu a trochu doufam,ze v nemocnici nebude tak dlouhy termin.

To neni ockovaci centrum,jen si nemocnice ockuje sve zamestnance.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. května 2021 10:19

Samart nijak nezpochybňuji potřebu dovolené, ale pokud si někde v lednu zaplatí dovolenou, tak bych řekla že už v tom lednu mu muselo být zřejmé, že pojede v autobuse plném lidí a že s ohledem na situaci bude pravděpodobně nějaká karanténa/test. Takže to, že se ti teď (a to s ohledem na organizaci očkováni vicemene náhodou)otevřela teoretická  možnost odjet na dovolenou naočkovaná není opravdu závažný důvod pro který by měl někdo povinnost si komplikovat práci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. května 2021 10:30
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 10:45

Sairon vystihla jsi to úplně přesně.

Jak je mamince? Jestli nevadí, že se ptám.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 10:58
Reakce na Sairon:

Samart nijak nezpochybňuji potřebu dovolené, ale pokud si někde v lednu zaplatí dovolenou, tak bych řekla že už v tom lednu mu muselo být zřejmé, že pojede v autobuse plném lidí a že s ohledem na situaci bude pravděpodobně nějaká karanténa/test. Takže to, že se ti teď (a to s ohledem na organizaci očkováni vicemene náhodou)otevřela teoretická  možnost odjet na dovolenou naočkovaná není opravdu závažný důvod, pro který by měl někdo povinnost si komplikovat práci.

​No asi tak.

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:12

kdyby někoho zajímaly čísla, tak se blížíme 4 milionům vyočkovaných dávek (milion ukončené očkování, 1800 tis. má  první dávku)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:13
Reakce na continuity:

wendulka no presne tak, administrátor v centru, kde se denně vyockuje 1000 dávek, musí vyresit tech maximálně pět přebývajících, stejně jako tam, kde se očkuje 100. Takze režie s tím spojená je úplně stejná, ještě možná menší, protože může mit delší frontu náhradníků, do které může v případě potřeby sáhnout. 

​Jestli je pořád řeč o těch druhých, tak ano. Blbý pro ta menší centra je, že lidi si přečtou na netu, že ve velkokapacitních to jde a předpokládají automaticky, že takto bezproblémově to funguje všude.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:15

wendulka Možná už se tu někdo ptal, ale když jsem u první dávky dostala kartičku s datem druhé, ale bez časového údaje. Ten si zajišťuju sama?

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:16

Evaeva nevadí pořád je hodně unavená a zadýchává se, je pro ni problém i 5 minut chůze. Ale ona i předtím nebyla uplně zdravá, na únavový syndrom má vlastně invalidní důchod, takže čekám že to budou týdny až měsíce, než se zase srovná do fungujícího stavu. Jen teda ona měla plán, že když ji v pondělí pustili, tak že v sobotu už bude sázet na zahradě.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 13. května 2021 11:23

rozarka mne v systemu to ukazalo stejny cas na obe varky, tak snad je to obecne pravidlo