Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 13. května 2021 16:50

continuity Obdivuji tvoji schopnost vyznat se v nejruznejsich vecech. Vim, ze v jednom ockovacim centru cca 500 lidi denne to maji zarizene nejak podobne jak popisujes. Detaily jsem uplne neposlouchala, ale bavili se zhruba o 15 lidech denne co musi nejak presouvat a maji na to nejaky algoritmus, nekdy vi ze jim oproti planu nejake davky zbydou a kdyz to vi treba nekolik dni dopredu, tak uvolni v systemu dalsi terminy, ockuje se na nekolika stanicich, podle poradi davky. U posledni lahvicky se treba stane ze nektera davka jde tem co prisli na druhou davku a nektera tem co prisli poprve. Takhle nejak se to roluje v case za sebou a celkem to vychazi bez velkych ztrat.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 13. května 2021 17:20

wendulka to je super re tehotny, tady meli prednost pred ostanima, tri kolegyne sli spolu tak 10 dni zpet. 

Online Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 13. května 2021 17:25

Netušíte někdo, kdy by mohly být konečně povoleny i normální cesty do Saska?

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 13. května 2021 17:34

Z dopisu od vedení naší školy. Co dodat...
Vláda v poslední době rozvolňuje podle tzv. balíčků. V současné chvíli "je rozbalen" balíček č. 2:

jsou otevřeny nerotačně všechny stupně vzdělávání kromě SŠ (pro nás vyšší gymnázium) a VŠotevírá se maloobchodjsou povoleny venkovní trhyotevírají se galerie, památky, muzea

Překvapivě vláda pouští svým rozhodnutím i některá pravidla balíčku č. 4 (a přeskakuje či nezmiňuje balíček 3) od pondělí 17. května:

zahrádky restauracísport s divákykulturní akce venku pro 700 osob

Při incidenci 75 na 100 tisíc navíc v kultuře mají být otevřeny akce uvnitř pro až 500 účastníků a 1000 venku.

 

Žádný balíček neřeší školy. Nikdy nebylo nic řečeno o vztahu k incidenci s ohledem na výuku SŠ a VŠ. Na tiskové konferenci tento týden pouze přislíbili ministři, že by teoretická výuka mohla být spuštěna na SŠ od 24. května (ale bez udání podmínek, pouze obecné: když se udrží příznivý vývoj epidemie…podmínky odhadované dle ostatních oborů byly právě indidence pod 75). 

Nastane tedy situace, kdy od 17. května bude (v Praze již je nyní) incidence pod 75 na 100 tisíc, ale střední a vysoké školy zůstávají zavřené.

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 13. května 2021 17:44

Od pondelka budeme konečne červený okres, tak majú nastúpiť všetci žiaci. Oddnes sú v karanténe všetky upratovačky, jedna z nich je pozitívna. Ak sa za ne v priebehu zajtrajška nezoženie náhrada, škola bude od pondelka zatvorená.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. května 2021 17:50

Sweet Potato No jasne, SŠ VŠ muzou na vselijaky akce, jen do skoly ne . Rozbalovani balicku, Vanoce jsou tady!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. května 2021 18:14

Sweet Potato Taky to nechápu. Pořád o nich mluví, jak je to důležité, Babiš, opozice a pořád nejsou otevřené. Dcera tedy z návratu v této chvíli není nadšená, protože profesoři je ujistili, že jen co vkročí do školy, budou psát písemky a zkoušet. Je konec roku, takže to k tomu patří, ale v téhle situaci půjdou do školy s hodně sevřeným žaludkem. Ale tím jsem nechtěla říct, že by jít neměli, spíš, že tam měli být dávno.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 13. května 2021 18:38

Sairon Hm, těch pacientů je příliš, nase plicni taky těžko stíhá.... A jeste k tem játrům, to poškození nemusí být jen polékové, ale sám virus muze játra vyznamně zasáhnout. A většinou je to kombinace obojího....

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 18:56

Sweet Potato Tady se hlásí Zlínský kraj. My tu musíme mít zase něco extra, protože zatímco ostatní mají druhý stupeň ve škole už napořád, tady se rotuje, i na nižších gymnáziích až do 24. Května, kdy se možná připojíme ke zbytku republiky. A možná ne, možná tu zas bude nějaká speciální výjimka.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 13. května 2021 19:07

Mha druhý stupeň nerotuje všude? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 19:12

tv od pondělí snad ne. Aspoň v Praze.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 19:19

tv nekdo už dorotoval, Zlín ne. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. května 2021 19:47

Sweet Potato taky nechápu akce pro 700 lidí, ale 20 otestovaných dětí ve třídě být nesmí. Rotační systém a jeho výhody mi fakt unikají. 30 dětí z jedné třídy se stejně sejde a 30 z druhé sedí doma a sejde se za týden. A doma se sejdou rotující sourozenci nebo kamarádi venku.

Online Antje
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2021 20:21

Rhaenys prý od zítřka. 

Online Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 13. května 2021 20:28

Antje Já právě všude četla, že se s neg. testem či očkováním otevírá Německo - kromě Saska , tam že pořád platí karanténní vyhláška, nějak se mi nedaří dobrat toho, jak to teda je.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. května 2021 20:41

MhaKonecne je nekdo horsi nez ten porad ve vsem nejhorsi Karlovarsky kraj

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. května 2021 20:45

Renusatko Dva tydny mi tu holky rotujou proti sobe, aby se venku sesly se spoluzaky, se kterymi v ten tyden nesmi byt ve tride testovany. Ne, nedrzim je doma a nepozoruju

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. května 2021 21:17
Reakce na continuity:

Jsem si dost jistá, že by se to dalo elegantně osetrit tak, aby systém dynamicky uvolňoval místa tak, aby to bylo dělitelné šesti ( takže když vím, že na druhou dávku nám 50 lidi, tak na první může přijít 4, 10, 16 atd). Není to Sputnik, kde je druhá dávka úplně jiná vakcína. IT schopnosti našeho státu jsou bohužel jaké jsou. Aby to tam řešila na full tam nějaká zoufalá administrátorka je myslím zbytečně drahé. 

​No přesně tak. Ale my budeme radši řešit, jestli někdo může odjet na dovolenou, když už byl tak "drzý", že si ji v lednu koupil a nepodřídí se systému. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. května 2021 21:22

https://www.seznamzpravy.cz/zaplatit-si-ockovani-ze-sveho-v-cesku-to-pujde-zrejme-od-konce-kvetna

Naprosto absurdní. Ne aby byli rádi, že o to bude mít cizinec, který tady žije zájem a přispěje k lepší proockovanosti , oni jim ještě milostive dovolí si to zaplatit. To je fakt pobídka.