Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 08:33

Lamicka bracha se nabidl ze je zaregistruje, jsou jen tesne 70+ 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. března 2021 08:58

ionicera vakcina-astrazeneca-pfizer-moderna-ucinnost

Účinnost proti těžkému průběhu nemoci je tedy u vakcín od firem Pfizer a AstraZeneca po první dávce srovnatelná, dokonce se zdá mírně lepší u druhé z nich. Platí to i v nejohroženější věkové skupině, tedy u lidí starších 80 let: obě vakcíny zde podle studie snížily počet hospitalizací o 81 procent.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:06
Reakce na OliveOyl:

ionicera vakcina-astrazeneca-pfizer-moderna-ucinnost

Účinnost proti těžkému průběhu nemoci je tedy u vakcín od firem Pfizer a AstraZeneca po první dávce srovnatelná, dokonce se zdá mírně lepší u druhé z nich. Platí to i v nejohroženější věkové skupině, tedy u lidí starších 80 let: obě vakcíny zde podle studie snížily počet hospitalizací o 81 procent.

​Tohle je potřeba šířit . Ta dřívější medializace té Astře hrozně neprospěla.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:11

continuity - ale jo, to taky, to beru, mě jen sejří ty neustálé výmluvy proč to nejde, ale jde, když se chce. Část je v tom nevinně, část si za to může sama. Je to nedodržení pravidel, o delším kontaktu. Bavíme se o důchodcích, při krátkém kontaktu a dodržení odstupu není problém. Nemocnice by nemuseli být tak zas...ný, kdyby lidi byli ohleduplní. 

Pracující v továrnách bohužel asi moc na výběr nemají. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:16

viktorka_od splavu Udělátko z Číny přes čumák, hadr na hubu ... to je rétorika jak od Volnýho. Ale jinak ano, pokud by všichni měli respirátor/roušku, přišlo by mi to naprosto v pořádku. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:25

Fiction Taky si myslím, že časem z toho Astra nevyjde vůbec tak špatně, jak se o ní povídá.

Jinak na vás myslím, ze svého oboru víc pomoct neumím. Všichni anesteziologové u mých operací byli fajn, u celkový to člověk moc neocení, při spinálu u sekce ano 

Online Lamicka
Avatar
13343 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:31

viktorka_od splavu Diky. Domluvila jsem se mamou, ze zjisti u prakticke co a jak, pripadne pak udelame registraci my. 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:39

mirajo Teď, v čase covidu a operování jen těch akutních věcí, se na sál dostanu jen zcela výjimečně a strašně si to užívám. Přestože i na sále bývá šrumec, tak teď je to balzám na nervy. A obecně, mám ráda to plkání přes plentu.

Jó a sekce, tam já zas ocením za plentou dobrý tým hlavně u celkovky . I když těch je už naštěstí minimum.

Ježiš, teď jsem si přešlápla a došlo mi, že to hodnotíš ze strany pacienta. Jj, psychická podpora pacientky u sekce ve spinálu je potřeba, když nemůžeme podat žádné medikamenty.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:45

Fiction já to ocenila i u tý celkovky, byli milí a vtipný a trochu rozptýlili šok a obavy 

Online Lamicka
Avatar
13343 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:48

Fiction ja to ocenila, anesteziolozka u spinalu byla strasne mila a i vtipna.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:51

Potrefenáhusa to je dobře, jsem ráda za každou pozitivní zkušenost s kolegy. Je i v našem zájmu pečovat o maximálně zklidněnou pacientku. Ona ta sekce je takový prubířský kámen ve vzdělávání každého anesteziologa, v podstatě péče o 2 životy. A zvlášť ta akutní......  celková anestezie s modifikovaným postupem a s určitými riziky specifickými pro těhotenství. (A je-li možný spinál, tak tlak na rychlost).

Lamicka 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 09:56

nojo, kdyz nad tim tak premyslim anesteziologove jsou strasne mili, komplet vsichni ktere jsem mela tu cest potkat

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:18

viktorka_od splavu No a já se obratem od anestezií vrátím k tématu. Anestezie a intenzivní medicina se považuje za nedoceněný obor. U operací je vnímán především operatér, to, že životní funkce, reakce na komplikace a z toho plynoucí dopad na pacientův další život má na starosti anesteziolog, to se dost opomíjí. No a někteří čelní představitelé našeho oboru jsou nyní asi dost nadšení, že se ukazalo, že je ta naše profese potřebná a že do budoucna to možná přinese pro obor nějaké benefity. To tak člověka napadá, když vidí, jak to nechali dojít daleko  a ještě tvrdí, že za to nikdo nemůže, že jde o přírodní katastrofu. Aha, rozhodnutí, že se budou řídit dle počtu obsazených intenzivních lůžek....s opomenutím faktu, že jejich nárůst přichází až za cca 10 dnů po nárůstu pozitivních testů... to snad lidé s jejich vzděláním nemůžou udělat omylem...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:21

Fiction no ja si vzdy vzpomenu na poznatek, ze hloupost a zly umysl muzou jit ruku v ruce, nijak se nevylucuji. a treba vas ministr je zarnym prikladem ze ani clovek vzdelany a asi i uspesny v oboru nemusi umet zakladni pocetni operace (coz je divny, ale zjevne je to tak)

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:23

viktorka_od splavu Já ten výše uvedený příspěvek myslela trochu v nadsázce, ale stejně opravdu neodpustím zlehčování pandemie špičkám oboru. No a ad náš ministr

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:29

OliveOyl Díky, už jsem přeposlala taťkovi. Ať jdou na to očkování trochu zvesela.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:38

jitřenka při krátkém kontaktu a dodržení odstupu není problém. 

zkus si nejdriv zjistit jak to aktualne je a pak poucuj ostatni, ze si ta to sami muzou.. a pak ze pry jsou vsichni informovani

Neplatí pravidlo 15 minut, nakazit se můžete v průběhu několika sekund

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:46

zlatahouba melo mi to byt jasny, jsem trubka:-) 

a teda samotesty na pracovisti vtipny muz nafasuje a bude si to delat doma, coz je logicky, u nas je potreba aby to vedouci kontroloval a jeho zas nekdo druhy, no bomba vec

​Manžel to má taky tak. Začali podle abecedy a na něj přijde řada v pátek , testovat se budou taky doma, ale do práce to musí donést. Kontrola taky bude. U nejasných výsledků znovu před nevím kýmv práci.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:51

Včera mi přišla poštou od zaměstnavatele krabička respirátorů Respilon, to bylo milé a pozorné. :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:53

Renusatko no vis co, u nas se na bezpecnost, desinfekce, respiratory.. opravdu hodne dba, vse fasujeme, odstupy se hlidaji, nesmi sedet vic lidi pohromade.. a pak mam teda pred kolegou plivat, a samozrejme se vse zapise na papir, nejdulezitejsi to vec na svete. si rikam jesteze to je "jenom" covid, byt to mor uz jsme fakt vymreli