Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:56

viktorka_od splavu byt to mor, tak vsichni sedime doma na zadku a modlime se a rousky a rozestupy a mozna i atombordel bychom nosili radi, kdyz uz bychom museli vylezt z domu... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:57

rasaNori mor je nastesti bakterialni, tak bychom spis polykali atb bez remcani vcetne tech zarytych lesan:-)

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 09. března 2021 10:58

Muze mi zamestnavatel prikazat, abych byla ucastna preventivniho testovani zamestnancu jako koordinator a dejme tomu pomocnik (zapisy vysledku do tabulky, dohled nad likvidaci odpadu...)? Uz jsem oznamila nadrizenemu, ze nic takoveho delat nehodlam, ale je pro to nejaka opora v zakone nebo tak neco? Jako my se izolujeme mesice od vsech, abych si pak sla stoupnout k testovani 100 lidi, kteri rano prijdou do prace.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. března 2021 11:10

viktorka_od splavu Stejně mi to jednou za týden přijde celkem zbytečná akce za spoustu peněz. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 11:25

Renusatko hlavne kdyz po zbytek tydne stejne zustanu doma.. no nic, to jen zapada do celkoveho obrazu nelogickych kroku

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. března 2021 11:28

viktorka_od splavuKdyž zůstaneš doma, tak mi to ještě logiku dává, těch 12 hodin v práci se na to dá spolehnout. Manžel bude mít test jen v pátek. V pondělí už může být vše jinak a celý týden taky. Až v pátek další test. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 09. března 2021 12:08

Fiction 

Ja mam fakt dobrou zkusenost s anesteziology pred celkovkou :) Jeden byl fakt hrozne mily, akorat pak prisla studentka a on ji zacal vykladat, ze do pacientu dopredu pousti amskou ykslik aby mel vic casu pak na intubaci a to mi uplne dobre neudelalo

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 09. března 2021 12:15

A666 preoxygenace, nedílná součást anestezie. Jj, člověk si musí dávat pozor na jazyk.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 12:16

A666 hrozne mily chlapek ktery mi licil, ze ta davka co ted poda mymu synkovi kteryho jsem drzela v naruci, by zabila kone, me teda taky trosku vyvedl z miry-ale ja jsem z tech co hladovi po informacich, takze to hodnotim pozitivne. a jeste byl mladej a hezkej;-)

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. března 2021 12:26

viktorka_od splavu - jasně, akorát moje praxe říká něco jiného, to i u těch 70+, pracovali v prosinci a lednu, rozsah celá ČR,  přicházeli do styku s mnoha lidmi, bez ztráty kytičky. Nemám sílu se dohadovat, každý dle sebe. Já pro sebe a blízké udělám maximum, abych na covidáriu neskončila. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. března 2021 13:15

A666 taky se u vas otevreli obchody?

Ja dnes koukala jako blazen,ze je vse otevreny,obleceni,obuv....

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. března 2021 13:54
Reakce na Fiction:

​Tohle je potřeba šířit . Ta dřívější medializace té Astře hrozně neprospěla.

​Je to fascinující a v tomhle případě i dost smutný, jak rychle se informace "nemáme dostatek dat v seniorské skupině" změní na "fuj fuj nebrat!"

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:15

OliveOyl Též to nechápu, přitom v tom našem očkovacím středisku se AZ bere jako nejlepší varianta. No možná ještě lépe vychází Sputnik, podle toho, co se o něm ví, jenže tam je strach z nedodržení postupů a i možného falšování výsledků. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:22

telefon na pojišťovnu:

prosím vás, jak bude probíhat to proplácení testů zaměstnavatelům (abych si mohla podle toho připravit formuláře).

...nevíme, snad budeme vědět v pondělí.

...

česko.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:23
Reakce na Zarinya:

A666 taky se u vas otevreli obchody?

Ja dnes koukala jako blazen,ze je vse otevreny,obleceni,obuv....

Hele asi jo, na titulce mistniho platku je fotka fronty pred H&M. Jako doufala jsem, ze ne, protoze v Sasku insicende stoupa a je skoro 100, jenom Lipsko je pod 50 ale jeden kraj (co sousedi s Chebskem) je na 250

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:26
Reakce na Fiction:

A666 preoxygenace, nedílná součást anestezie. Jj, člověk si musí dávat pozor na jazyk.

​Ja mu to neberu, jen me to malinko rozhodilo, uz tak jsem se tam nervama klepala (ja se nejak vzdycky bojim, ze se probudim uprostred zakroku - je to naprosto neopodstatneny strach ale pokazdy je vetsi...).

Podle me byl nadseny, ze medicka projevila zajem tohle v budoucnu delat

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:42
Reakce na Jiná Realita:

Mirka co to? jako 100 zájemců z kategorie 70+, nebo jakýchkoli zájemců? otci 60+, ale těžce polymorbidnímu řekl PL, že pro něj nic nemá a mít nebude, protože dostal 20 vakcín a další (asi taky 20?) dostane v květnu to nám to rychle postupuje.

​Nevím, mluvila s ní matka, jen reprodukuju. Vyznělo to tak, že není dostatečný zájem, aby mohla očkovat.

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:46

Jiná Realita ...stejně se bude žádat za březen až v dubnu, tak času dost

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:56

Fiction já mám s anesteziologií jen jednu zkušenost. Doktor mě před operací poslal se s anestezioložkou domluvit. Ta mi nabízela, až lehce nutila spinální (píšu to správně?) a pak na sále nevím, jak jsem usnula (rychle) a probudila mě bolest na posteli uprostřed místnosti. Nakonec jsem dostala normální narkozu, ale fakt dobře namíchanou, nebylo mi nic, krásně jsem si schrupla. Já všechny doktory obdivuju a mám mezi nimi nejlepší přátele. Na gymplu i na VŠ jsem byla doslova obklopena mediky, anatomie mě bavila, profesoři podsouvali, ale ne, na mě by to nebylo, často si říkám, že jsem ráda, že jsem do toho nešla.

Online continuity
Avatar
33585 příspěvků moje polička 09. března 2021 14:58

Lamicka já nevím, jestli ti může to testování prikázat nebo ne, ale v každém případě by ti měl poskytnout školení a vhodné OOP. ja vím, že nám někde na školení bezpečnosti práce říkali, že tě nemůže ani poslat umýt záchod, dokud nemáš ochranné prostředky.  Takže když má sestra v testovacím centru FFP3 respirátor, brýle, stit a atombordel, tak nějak bych čekala, že to je opodstatněné a nám to mít taky.