Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 08. března 2021 20:51
Reakce na MP Meri:

​No, nevím, já v tom článku nic takového nevyčetla. Jak velkou virovou nálož člověk dostane ve venkovní tlačenici, kde se pochoduje pomalu ve špalíru loket na loket, o bežcích (teď se nechci nikoho dotknout), kteří tím probíhají a svoje kapénky s prominutím funěj na všechny okolo ani nemluvě ... to opravdu netuším, nejsem epidemiolog. Narozdíl asi od všech těch desítek lidí tam. Kromě keců okolí riskují mimo jiné taky pokutu za porušení nařízení, na které se racionálně rozhodli všichni vysrat. A jsme zase u týden staré diskuse, já si prostě myslím, že teď fakt není situace, kdy by se měl každý sám za sebe rozhodovat racionálním způsobem, protože to opravdu nikam nevede ... teda pardon, vede - do těch s.aček, ve kterých všichni teď jsme. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:21

viktorka_od splavu U nas v praci to bude stejne. Da se to najit na strankach MZ...

4. Testování se neprovádí u osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula doba jejich izolace, nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu nebo POC antigenního testu neuplynulo více než 90 dní. Tyto skutečnosti se prokazují lékařskou zprávou. Dále se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo profesionálně provedeného POC antigenního testu. Výjimka se rovněž vztahuje na osoby, které jsou již očkované proti onemocnění COVID-19, pokud od druhé dávky (resp. od jediné, jde-li o jednodávkové očkování) uplynulo již 14 dnů, mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví a neprojevují příznaky nemoci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:23

mirajo jo no dík! to je jasný, já to z toho příspěvku pochopila tak, že ten test se nedělá těch prvních čtrnáct dní po naočkování

Offline WildOrchid
Avatar
19 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:24

Prosím jaký máte zatím zkušenosti s očkováním 70+? Víte o nějaké komplikaci, nebo kdo to dostal i přes obě dávky?

Babička (bude jí 80) nechce (není moc schopná) nikam do nemocnice milion testů, ale jelikož to děda měl a byli spolu v pokoji několik dní, možná už to měla bez příznaků a má protilátky. 

Dá se udělat test na protilátky a očkovat u praktické doktorky?

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:31

viktorka_od splavu Ale v patek nam jeste tvrdili, ze budou testy i u ockovanych. Porad ve strehu je potreba bytJa vim zatim o jednom pripadu, co to chytil mesic po druhe davce. A nemel uplne lehky prubeh, bohuzel chodil do prace, dokud nezacal byt dusny, myslel si, ze je to tak nepravdepodobny, az je to nemozny, aby HO mel. Taky vim o jedne neockovane reinfekci po mesici. Pri prvni nenakazila nikoho, pri druhe vsechny, co potkala. To nevymyslis. Divna vec to je. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:37

WildOrchid Ja jsem si pred ocko nechala udelat IgG, stalo me to 700,-. Asi se to da sehnat i levneji, ale nebyl cas behat jinam, nez kde pracuju. 

Co z okoli vim, starsi lide to snaseji velmi dobre, imunita s vekem oslabuje, tak vetsina z nich nema ty celkove priznaky jako teplotu atd. Asi bych vahala u nekoho, kdo je tom uz celkove tak zle, ze uz sebemensi problem muze byt ten posledni. Prakticky se zeptejte, jestli ockuje a jestli je sance, ze nejake vakciny bude mit. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:40

WildOrchid Moji rodiče jdou zítra, tak můžu napsat. Ale jdou na první, druhou dávku jim dali termín na červen! Ach jo. Bude to asi astra, sice si žádali pfizer, ale smolík. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:44
Reakce na MP Meri:

​ všude tam, kde je prostor pro nějaký individuální racionální úsudek ... tak všude tam podle mě za současný situace a pravidel individuální názor není žádoucí a je vhodný si ten respirator nasadit a chovat se odpovědně. 

​A v čem je špatnej individuální a racionální úsudek - velící mi nasadit respirátor mezi lidma, mejt si ruce a netlačit se v davech? Nevidim v tom rozpor... a k tomu teda fakt nařízení nějakejch papalášů  nepotřebuju. Vlastní myšlení není žádoucí, to je teda zajímavej názor.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. března 2021 21:53

barbucha to máš těžký, půjdu-li se dobrovolně natlačit loket na loket s hordou lidí na nějakou tu cyklostezku, je to z pohledu zdravého rozumu kravina, ale když si podle nařízení všichni nasadí jakési udělátko z číny přes čumák, tak prý je to nařízeno a v pořádku

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 08. března 2021 22:08

viktorka_od splavu 

Ale nejdřív hlavně musíš počkat, až ti to naříděj!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 08. března 2021 22:21

Tak naše PL nedostane vakcíny, protože se jí nesešlo 100 zájemců o očkování. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. března 2021 23:02

WildOrchid babička byla na očkování minulý týden, 80 jí bude v březnu. Byla v nemocnici, protože nechtěla astru. Komplikace neměla žádné, akorát jí bolela ruka. Očkování jí nabízel i praktik. Moje praktická prý už má pacienty 80+ naočkované, čeká na vakcíny, aby mohla začít 70+. Zkusila bych (ty nebo babička) zavolat její doktorce a poradit se s ní, co by navrhovala.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2021 23:15

Mirka co to? jako 100 zájemců z kategorie 70+, nebo jakýchkoli zájemců? otci 60+, ale těžce polymorbidnímu řekl PL, že pro něj nic nemá a mít nebude, protože dostal 20 vakcín a další (asi taky 20?) dostane v květnu to nám to rychle postupuje.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 09. března 2021 03:21

WildOrchid naše babička 80+ byla naočkována už v únoru a ani po jedné z dávek neměla vůbec žádné potíže, narozdíl ode mě, která jsem po první dávce 2 dny nemohla bolestí hýbat rukou, včetně teploty a bolesti kloubů. Takže už se těším, co se mnou udělá druhá dávka, po které jsou ty nežádoucí účinky prý ještě horší. Nicméně jsem tak vysledovala v okolí, že starší lidé tu vakcinaci snášejí lépe, další dva senioři v rodině taky úplně bez problémů

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. března 2021 06:44

Fiction - jen si myslím že ani ti někteří 65+, 70+ nedodržují. Tam je to dost na pováženou. Mám v okolí dost lidí 65+, 70+ naprosto v pohodě co dodržují. A taky to nejsou žádní blbci co nemají informace. Není třeba naprostá izolace, ale to chránit sám sebe by u nich měla být priorita. Když se chce...

K očkování, teď dostávají nabídky starostové a místostarostové, no nevím, kdy se tedy proočkují ti nejstarší, děs, běs.

Drž se, fakt na tebe myslím, nemáte to jednoduché. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 09. března 2021 07:37

jitřenka já bych z toho, jestli se někdo nakazil nebo nenakazil, nijak nevyvozovala, jestli se adekvátně chránil. Protože je to taky hodně o štěstí. 

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 09. března 2021 07:53

viktorka_od splavu

omlouvám se, mám to špatně napsaný, takže je to tak, že testováni nemusí být ti zaměstnanci, kteří byli očkováni a od poslední dávky uplynulo 14 dnů. Takže očkovaní se testování nejspíš vyhnou, pokud to vedení nezmění 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 08:15

naši mají termín 16.3.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. března 2021 08:17

zlatahouba melo mi to byt jasny, jsem trubka:-) 

a teda samotesty na pracovisti vtipny muz nafasuje a bude si to delat doma, coz je logicky, u nas je potreba aby to vedouci kontroloval a jeho zas nekdo druhy, no bomba vec

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 09. března 2021 08:26

viktorka_od splavu a resili to pres praktickou nebo jine misto? My porad spekulujeme, co je lepsi. Dnes mama bude volat prakticke a zjistovat co a jak. Tatovi jeste zbyvaji 2 tydny v laznich, tak to trochu nechavaji vyhnit, ja bych byla klidnejsi, kdyby uz byl naockovany (mama je mladsi, ta si jeste pocka).