Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 08. března 2021 15:32

andulka01 na stejnou vec jsem se chtela zeptat

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 08. března 2021 15:34

A666 MP Meri No jasně, že velkou nálož můžeme získat i kumulativně..

A ad děti a hřiště...  ten postcovid zánětlivý syndrom taky nic moc....

jitřenka těch starých nemocných je hodně proto, protože je prostě hodně nemocných celkem. Očkovaní jsou zatím významně jen 80+

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 08. března 2021 15:42

andulka01 Víme o tom velmi málo, ale už jsem se u očkovaných zdravotníků setkala s onemocněním covidem a pozitivitou PCR, ale s velmi mírným klinickým průběhem. Takže to vynětí z testování je pro mě s otazníkem, alespoň dokud nebudeme o chování viru, očkovaných a případné infekčnosti, vědět víc. Do toho někteří staví infekčnost na množství viru a například pozitivitu PCR a zároveň negativitu antigenního testu si hodnotí jako neinfekčnost pro okolí.

Jen tak na okraj, v naší nemocnici se žádné pravidelné testování neplánuje, alespoň zatím, no...

Online Pinot Noir
Avatar
24263 příspěvků moje polička 08. března 2021 16:04

MP Meri Souhlasím s tebou.

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 08. března 2021 16:10

Fiction Unás už testování 1xtýdně běží, osvobozeni jsou jen ti, co mají do 14 dnů po očkování, já jsem za testování ráda, alespoń se zachytí zaměstnanci s velmi lehkým průběhem. 

Offline continuity
Avatar
33121 příspěvků moje polička 08. března 2021 16:38

MP Meri přesně tak. Já teda nevím nic špatného ani na tom, když policie rozežene chumel někde u okýnka. Pak taky můžeme mít tento zákaz pohybu klidne do soudního dne a stejně to nepomuze. Vláda nám tady rozděluje rodiny, aby se navzajem mohly kamarádky promorit?  Kdyby se každý choval tak, že nechce nakazit nejenom sebe, ale ani ty ostatní, možná by nám bylo líp. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 08. března 2021 16:40
Reakce na Jiná Realita:

MP Meri neříkal onehdá slunce jasné pan blatné, že máme používat zdravý rozum?  

​Tak jako zdravý rozum beru že si nebudu nasazovat respirator v liduprazdnem lese, nebo v klidu vylezu před barák, i když mi tam historicky začíná jinej okres. Všude tam, kde už musím posuzovat jestli je vzdálenost od lidi dostatečná nebo jestli je pravděpodobnější virová nálož taková nebo maková, prostě všude tam, kde je prostor pro nějaký individuální racionální úsudek ... tak všude tam podle mě za současný situace a pravidel individuální názor není žádoucí a je vhodný si ten respirator nasadit a chovat se odpovědně. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 08. března 2021 17:17
Reakce na andulka01:

barbucha Akorát se zeptám, možná fakt blbě. Ale očkování není 100% ochrana, že ne? Chrání před těžkým průběhem, ale ne úplně před nakažením, tedy i přenášením? Pak by asi nebylo od věci se i jakožto očkovaný občas otestovat, než bude daleko větší proočkovanost.
Čistě toretizuju, vzhledem k mému věku a přínosu pro blaho společnosti se očkování dočkám bůhvíkdy.

​Já bych taky řekla, že to asi nebude úplný osvobození a navěky, právě kvůli tomu co píšeš. Spíš se asi nebude trvat na tom, že to bude dvakrát tejdně. Samozřejmě taky nesmíš mít příznaky, že jo... ale vzhledem k počtu lidí u nás (a jsou i daleko větší ústavy) by to prostě bylo nemožný resp. by se nedělalo nic jinýho. Osobně je mi to fuk, nechám se odebrat nebo vytřít kolikrát bude potřeba, nemám s tím problém. Protilátky si kontrolujeme... Jen si myslím, že by někdo v těch špitálech moh taky občas i pracovat, a ne stát frontu na test, a laborka by mohla vyhodnocovat i jiný záležitosti...

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 08. března 2021 17:21

Uf, a milostpánova (a jedna z našich nejlepších) kardioložka se už na to nemohla dívat, pročež odjela dobrovolničit do Chebu.

Taky dobrý. Snad nebudeme mít moc infarktů a milostpánovi nevypadne stimulátor

Offline continuity
Avatar
33121 příspěvků moje polička 08. března 2021 17:52

Tak u nás v práci pořídili testy na výtěr z nosohltanu a odebírat to budou pověření zaměstnanci. Už jsem jim napsala, že to nepovažuji za celkem rozumné. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45852 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:06

continuity  uaaa teda. ja zitra slintam

Offline Černá kočka
Avatar
1296 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:09

continuity Já bych čekala, že  samotesty si udělá každý sám.

Offline continuity
Avatar
33121 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:21

Černá kočka výtěr z nosohltanu si sám udělá leda zdravotník, pokud je na sebe dostatečně prisnej ( parafráze Baziliše). 

Offline Černá kočka
Avatar
1296 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:32

continuity Mate ty na hluboky vyter nosu? Myslela jsem, ze samotestovani se dela tim plytkym vyterem nosu nebo ze slin, ale 100 procentni prehled nemam. Tak at to prezijete bez uhony.

Offline continuity
Avatar
33121 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:39

Černá kočka ja taky cučím,že je to mezi schvalenymi testy. Jiné prý uz nesehnali. Fakt pakárna. Ale všichni až na pár lidí můžou u nás na HO.  Takže na ně možná ani nedojde.

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:49

continuity tak aspon mate nejaky testy. My jsme dostali prikaz, ze si mame test zaridit sami a kdo ho nebude mit nebude vpusten ani do kanclu ani na sluzebni cestu.  Vytisteny vysledek mame odevzdat na recepci...

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 08. března 2021 19:38

Táta byl dnes na první dávce očkování na BVV. Když pak volal, byl strašně šťastný a vyloženě dojatý z toho, jak tam byli všichni milí a sehrani, všechno perfektně zorganizovane, žádné prostoje, parkování bez problému. Možná je tu někdo, jehož blízcí tam pracují, tak třeba i takto velké díky za to jim. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2021 20:06

MP Meri hele, to bylo myšleno jako vtip, protože všichni odborníci opakovaně vyzývali, abychom selský rozum v pandemii neužívali a drželi se dat. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 08. března 2021 20:10

letolet kolegyně tam dobrovolnici, jsou tam lidi z příspěvkovek,  třeba z brněnské hvězdárny a tak, na administrativu. Kluk tam byl na testu a říkal, že super, že na ster jsou tam sami mladí , šikovní medici.a sefova tam byla s rodiči na očkování a taky byla nadšená.brno to zorganizovalo skvěle. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45852 příspěvků moje polička 08. března 2021 20:24

zlatahouba a proč jsou 14 dní po očkování osvobození? jsou pozitivní nebo jak?