Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 08. března 2021 10:43

Jiná Realita Pro zajímavost, v naší nem. /ne na ARO/ teď probíhá studie s hexokinázou. Uvidíme.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. března 2021 10:43

jitřenka jasne, muzou si za to sami, vyreseno

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 08. března 2021 10:51

viktorka_od splavu Já ti rozumím.  No, je to na praktikovi....  Myslím, že pokud své pacienty zná, lze hodně poznat i po tom telefonu, úplně si neumím představit,  že všechny /nebo dokonce jen ty zhoršené/  může zkontrolovat v rámci návštěv. Kolegové ze záchranky mají hodně výjezdů ke covidovým nemocným, některé nechávají doma, a z této skupiny si pro některé jedou podruhé,... prostě ten covid je fakt nevyzpytetelný a ta predikce vývoje je ošemetná.

K domácí kontrole nemoci....tam nepomůže ani kontrola CRP, bývá zvýšené bez nutnosti ATB. A ke kontrole závažnosti nejlepší mít oxymetr k měření saturace. To píšu jen tak mezi námi, chápu, že to nemůže být obecné doporučení.

Edit.: musí být hrozná ta odpovědnost za ty doma stonající. Bohužel znova opakuji, že za to může naše vláda a politici vůbec, co dopustili takovou míru promoření a tak vysoký nárůst nemocných, že to nemocnice kapacitně obtížně zvládají.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:05

Fiction je to tak

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:16

Garfie to ale nebyly fotky ze včerejška

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:19

Catherinne Ty mi to kazíš!!!

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:26

Garfie promiň

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:31

Jako jo, Vyšehrad byl včera děsnej, ale myslím, že to bylo všude. My tam byli nasypat sýkorkám.

Ti, co neodjeli, šli ven, zavřený kina, hospody, divadla, gaterie, no tak zbývá ten venek, no. 

Já jim to vyčítat nemůžu, já jsem venku taky denně, ale tak nějak už vím kde se těm lidem při běhu vyhnout.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:38

lol, vláda prostě válí. firmy vybraly testovací místa někde až do května. obyčejní smrtelníci, kteří budou chtít jet za babičkou a jsou třeba na home office, utřou nos. a to ještě nedošlo na kontrolní pcr testy.

kamion s našimi testy je někde v hannoveru :/

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:43

Catherinne No měla jsem včera cuky jít na kolo k vodě, ale přesně, při představě toho návalu mě to přešlo. Takže jen procházka u nás v lese, mimo cesty. Objevili jsme pát zvláštních zákoutí (a samozřejmě i šílený kvanta odpadků po bezdomoveckejch lágrech, co tam letos v zimě byla spousta).

Offline barbucha blogger
Avatar
30569 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:22

Nevím, jak jsme k tomu přišli, ale potěšilo

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:30

Na Vyšehradě momentálně já a asi 10 lidí

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:42

Do statistiky: včera jsem po víc než týdnu vyšla do Grébovky a dobré 2/3 lidí měly zakryté ústa a nos, dokonce i nějaké děti na hřišti. Docela změna oproti stavu třeba před 2 týdny, kdy to mohlo být tak max. 10%. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:46

Catherinne No však jo, já to nikomu nevyčítám, byla krásná neděle a ty lidi potřebujou z těch bytů někam vyhřeznout, to je jasný. Vadí mi velký skupiny a absence roušek (ve chvíli, kdy to tam byla fakt tlačenice).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:49

barbucha bože, to vám úplně závidím :) reno je boží.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:53

barbucha Viděla jsem to video, je boží!!

Na Twitteru spekulují, že to udělal kvůli přátelství s Burešem.... 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. března 2021 12:57

Jiná Realita tak nejak. a co vnimam jako hodne hodne spatne, co zdravotnici ovsem vubec nechapou-nemocny ma zustat doma a nechodit k lekari, sam ma poznat kdy je potreba jit do nemocnice - u vsech ostatnich chorob ma stav posoudit lekar. a vysvetlit mu ze ja opravdu nepoznam jestli je stav vazny nebo ne to byla tedy vyzva, uff

​Ja myslim, ze CR hodne chybi v tomhle pohotovostni sluzba, kdy by lekar dojizdel za pacientem..... Bohuzel se obavam, ze na tohle v tom stavu, jaky je, uz ale nezbyvaji kapacity

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. března 2021 13:01
Reakce na Jiná Realita:

lol, vláda prostě válí. firmy vybraly testovací místa někde až do května. obyčejní smrtelníci, kteří budou chtít jet za babičkou a jsou třeba na home office, utřou nos. a to ještě nedošlo na kontrolní pcr testy.

kamion s našimi testy je někde v hannoveru :/

​Jo, takhle je to u tety v elektru, musi jednou tydne na test ale samozrejme, ze jim to firma specialne nezajsiti, msito toho si maji zajit na AG zdarma

A jako britska mutace fakt utoci, za celou dobu nemeli ani jednoho nakazeneho a ted za 5 tydnu na jedne prodejne pet.... A to jen vydavaji zasilky z e-shopu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. března 2021 13:01

MP Meri no vidis a ja si myslim, i vzhledem k vyse recenemu (viz ten clanek) ze mladi s detma venku bez rousek se chovaji naprosto racionalne. riskuji tam nanejvys blbe kecy okoli, pokud schytaji slabou davku infekce coz je takhle venku na vzduchu dost jasny, tak pokud uz to nemaji prodelane, ceka je akorat lehci viroza. vymenou za pohodu na slunku, po cele zime toho vomrzovani? jasna volba. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30569 příspěvků moje polička 08. března 2021 13:32
Reakce na Garfie:

Na Twitteru spekulují, že to udělal kvůli přátelství s Burešem.... 

​Huš!