Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:42

Zuzuli ja bych jen dodala, ze mlady hlupak=stary hlupak, vekem se na tom nic nemeni. nez prijde starecka demence, ta to srovna vsecko...

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 11:47

K antigennim testum - po kontaktu bez rousky s pozitivnim jsme byli na atg testech s pritelem, oba negativni, ja sla pro jistotu jeste jednou a zase negativni. Ve skutecnosti jsem se nakazila, dalsi pcr test byl pozitivni a uz mam priznaky. Kdybych uverila atg testum a behala po lidech, nakazim kdekoho. Jsou k nicemu ty testy, spis tu epidemii rozdmychavaji.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:53

Samara Ale když to člověk bere podle toho, co je o nich známé, a navíc je často opakuje, tak jsou dobrý sluha.

Já to beru tak (jak říkají i v testovacích centrech), že negativní ATG test znamená čistě a pouze to, že příštích 12 hodin na 99% nikoho nenakazíš. A podle toho se chovám. Samozřejmě že já můžu být nakažená těsně po testu nebo těsně předtím, ale taky nejsem pro ostatní nakažlivá ihned.

Když si v pondělí ráno udělám test, půjdu s klidným svědomím ten den do práce. Ale už s ním nepůjdu v úterý večer navštívit devadesátiletou babičku.

Podle mě záleží strašně moc na tom, jak lidi s tím negativním výsledkem ATG testu naloží.

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:53

Samara Ale antigenní test ti  v podstatě ukazuje jestli jseš infekční, ne jestli ses nakazila

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:54

Samara a nesli jste moc brzo? Nam doktorka rikala nejdriv 6., 7. den.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:12

K tomu,jak smysluplne jsou ty desetitisice osob v uniformach na hranicich okresu.

Mam najezd stovek kilometru. Dnes jsem az v brne,prekrocila jsem nevim kolik okresu.

Potkala jsem za celou dobu platnosti dve hlidky nasedajici do auta a dnes v naprosto liduprazdne krajine jednu v druznem hovoru,ani ta me nezastavila. Pritom jsem musela byt prvni auto po buhvikolika minutach.

A ja se tak tesila na fesne hlidky v uniforme:(

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:23

Dadoo jen pro zajimavost - koho by volili? Neptala ses?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:34

Kokoska JanieB viktorka_od splavu nevim,jestli jsem nekoho nezminila navic nebo namin.

Zrovna mi pristal na fb odkaz na pruzkum dennikn(nevim,nakolik to je seriozni periodikum),kde 20%respondentu prozradilo,ze po negativnich testech "ztratili zabrany" a prestali byt opatrni. To jsou statisice lidi,a z nich je tech par desitek procent ve skutecnosti pozitivnich.

To by bylo,aby se to nesirilo.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:38

Kokoska ne, to jsem se neptala. My se tom bavíme docela otevřeně, ale dneska ne. Co ale vím, tak preference jdou dost za Piráty, STAN.

Končící učební jsou ještě radilálnější. A tam určitě vím, že preferujídost Piráty. (je tam několik již starších žáků)

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 12:46

JanieB Klara Kokoska Nesli, prave jsme cekali na vhodny den. Na zprave z testu mam cerne na bilem napsano, ze negativni vysledek nevylucuje moznost, ze jedinec je infekcni. Tak k cemu to potom je? Prave jak pise Jina Realita, falesny pocit bezpeci.

Online continuity
Avatar
33845 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:46

Jiná Realita to je pravda, ono to plyne i z těch výzkumu,co zveřejňoval Kulveit. Navýšení kapacity testu má jen malý vliv na epidemii.

Ono se to snadno převrací: otestovat se, abych mohl někam, kam bych nejel. A otestovat se, když už stejně musim chodit do prace.

Z pohledu řízení epidemie jsou to dvě zcela odlišné věci. 

Online continuity
Avatar
33845 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:47

Samara jak jsem odpovedela Realitě. 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:53

continuity Samara Samozřejmě že ten test není 100%, ale přece jen ti jistotu zvýší. Lepší než bez testu úplně. No, já se testuju právě kvůli chození do práce, kam bych jednou týdně chodila... a potkám se s jednou jedinou kolegyní, taktéž čerstvě testovanou. Jinak test můj životní styl prakticky nemění. Ale určitě je spousta lidí, kteří to berou jinak, to je pak problém.

No ale jaké je lepší řešení než co nejrychlejší očkování a rozsáhlé testování? Já vím, že na Slovensku to moc nepomáhá, ale přijde mi, že tady (Rakousko) hodně... i přes tu chybovost. Neumím si to jinak vysvětlit. Hřiště a obchody a ulice tu vypadají úplně stejně jako v ČR.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:54

JanieB a cim v tom rakousku testuji?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 12:55

JanieB taky to muze byt tim,ze rakousko si to nenechalo az tak rozjet.

Treba kdyz neprekrocis urcitou hranici jako my tak se to da udrzet(domnenka).

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 05. března 2021 13:03

JanieB nevim nakolik to berou v rakousku vazne, u nas napr: 

Součástí pražské studie bylo i dotazníkové šetření a v něm školy došly k zajímavému zjištění. "U 65 dětí rodiče vyplnili, že měly v posledních dvou týdnech nějaké mírné příznaky infekce jako bolest v krku, rýmu či kašel. Ale z nich jen čtyři děti nechali otestovat,"

https://archiv.ihned.cz/c7-66891840-mprg0-a44c5c0c6b23b0f

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 05. března 2021 13:03

Samara Je to k tomu, aby ti to označilo bezpříznakový přenašeče, přičemž ten test není tak citlivej jako PCR (nic se nemnoží)

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 13:07

Jiná Realita Na přelomu října a listopadu byla čísla celkem podobná (nějakých 6-7000 denně). Pamatuju si dokonce asi dva dny, kdy bylo v Rakousku víc případů než v ČR. Rakousko pak dalo lockdown a ten pomohl. My jsme ještě v říjnu na univerzitě mohli učit normálně v kampuse, tak si pamatuju, jak jsem stihla poslední seminář 30. 10. a pak šlus se vším. A šlo to celkem dolů, od konce listopadu doteď furt máme 1000 - 2000 denně.

Testuje se tu hodně ATG (šťourání), dřív taky výtěrem z krku, ale to teď už nejde, PCR hodně ty kloktací. Ty jsou taky docela lehce dosažitelné. Hlavně tu není žádné divadlo se žádankama, volnýma termínama na gratis test až za 5 dní apod (s tím, že kontakt byl už před 6 dny), to je fakt horor, když to slyším. Prostě dojdu k testovací lince, řeknu "Měla jsem kontakt" a otestují mě zdarma kloktacím PCR... Samozřejmě jsou tam nějaké podmínky, aby měl člověk zadarmo PCR (musím mít zdravotní pojištění, zároveň říct, že jsem měla blízký kontakt), ale oproti ČR minimální. Třeba takové to preventivní testování skrz práci nebo holiče, to na té gratis PCR lince nejde, to buď zaplatit sama nebo jít zdarma na ATG.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 13:14

viktorka_od splavu No, to je drsné. Myslím, že Rakušani toto berou vážně, hodně známých je na home office a nemají problém nechat nachlazené dítě doma, tak na to dbají asi víc. Aspoň moje bublina. Ale když vidím ve Vídni některé čečenské, turecké, afghánské apod. oblasti a komunity, tak tam je to zas o moc horší než v ČR. Četla jsem někde, že jak v prosinci zaváděli karanténu pro lidi, co cestují do Rakouska, tak hlavní důvod byl, že skoro 70% rakouských případů mělo "migration background".

Offline OliveOyl
Avatar
1717 příspěvků moje polička 05. března 2021 13:17

Tady je očkování v ČR v grafu, že by se to opravdu rozbíhalo?