Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:04

Sweet Potato uz nas praskujou!

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:06

Sweet Potato paneboze kdyby to nebylo tak smutny, tak je to vtipny ....

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:06

Sweet Potato nedalo by se to už klasifikovat jako šíření poplašné zprávy?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:07

Kokoska ja si myslim ze je to jeste trosku jinak.. minimalne v mladsich generacich https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/rozhovor-kdo-je-vychoval.A210228_171805_p_spolecnost_wag

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:07

viktorka_od splavu Ale tak pořád se ti mladí učitelé očkují AZ, takže stařečkům neubírají, když ti musí mít Pfizer. S těmi chronicky nemocnými mladšími je to ale asi problém. No, já osobně jsem pro naočkování aspoň starších a rizikových učitelů a co nejrychlejší návrat dětí do škol.

Tady v Rakousku je už 4 týdny všecko kromě kultury, hotelů a gastra otevřené vše, škola prezenční (s testováním), a i když očkování jde stejně pomalu jako v ČR, čísla nějak extra nestoupají. Drží se kolem 2000 za den. Testování je velice dostupné, kromě těch gratis linek si každý v Rakousku pojištěný člověk může v lékárně jednou za měsíc vyzvednout 5 samotestů pro vlastní kontrolu (např. před návštěvou babičky).

Velký rozdíl pozoruju v tom, že tady nikdy nebyl takový řev kvůli tomu testování, ve stylu "mému dítěti do nosu nic strkat nenechám". Tady je spíš nálada "cokoli, hlavně ať se můžou normálně vzdělávat". Hodně věcí je tu podmíněno negativním testem, ale lidi to tak nějak berou a rozhodně se proti tomu nebouří. Vidí to tak, že buď se bude testovat a bude hodně otevřeno, nebo se nebude testovat a budem zavření....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:11

JanieB ne to se mylis, bohuzel. nemusi a neockuji se tak jak by si clovek predstavoval.

jinak ten "rychly navrat deti do skol" uz je prave opustena idea

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:13

Já jsem se třeba nesměla od října potkat s kolegyní (a zároveň kamarádkou) v kanceláři, když jsme třeba 1x za deset dní šly do kanclu něco vyřídit, musely jsme se zkoordinovat, abychom přišly každá v jiný den. Naše práce se asi z 1/3 překrývají, tak nám rychlý osobní kontakt docela chyběl.

Teď se smíme potkat, když budem čerstvě otestované. Tak se domlouváme na jeden den v týdnu, kdy obě po cestě do práce zajdem na test, a můžem se v kanclu potkat a všecko potřebné domluvit. Nenapadlo by nás nadávat na to, že se musím do práce testovat, spíš jsem vděčná za to, že tam můžu a že se můžu s kolegyní potkat a všecko probrat. Klidně bych si pro to nechala v nose šťourat každý den :) Teď se chodíme testovat každý druhý třetí den, je to zdržení tak na 15 minut, za ten klid mi to stojí.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:14

viktorka_od splavu Jako že učitelům se dává AZ i Pfizer?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:16

Premyslim,kdy se ze stare generace,ktera byla brana jako nadoba moudrosti zivota,stala generace lovcu slev,pretekajicich vdekem za koblihu :( Ano,treba mate doma vyjimku,ale on ti babisovi volici a volici komunistu opravdu v drtive vetsine jsou duchodci.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:18

JanieB mimojine i proto se to treba na slovensku po testovani rozjizdi. Lidi otestovani vysoce chybovymi testy maji falesny pocit bezpeci.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:20

Takže jsem ted právě domluvila se svými čtvrťáky. Jsou zapojeni na různých fórech kvůli maturitám apod. Ptali se mě, co si myslím o tom zrušení maturity a já se jich ptala, jak jsou na tom s volbou Babiše.

Smáli se jako blázni, když jsem se jich ptala, jestli by mu to na podzim hodili.

Jako odměnu za zrušenou maturitu rozhodně ne. jo, klidně by mu to prý slíbili, to klidně, slibem nezarmoutíš, a pak by mu to stejně nehodili, protože přece prý nejsou úplně blbí. 

A za situaci, ve které jsou, může přece on.

Takže jsem v klidu. Stejný názor mají i jejich vrstevníci.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:23

Sweet Potato právě to sem nesu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:24

Teď je o tom článek v respektu, ze kraje nabizej nevyockovany vakcíny učitelům, hasičům apod., neskladujou na ty druhy davky, jestli jsem to pochopila dobře, tak jde převážně o AZ, někteří senioři ji i odmitaj 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:26

JanieB No, když on je v tom očkování učitelů dost bordel v tom, že se někde očkujou i Pfizerem a jen ze vzorku, který mám ve své bublině já jsou 30+ už naočkování a 50+ ještě ne.

Je to celé marnost nad marnost.

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:29

JanieB Na Slovensku sa testuje veľa antigénovými testami, človek nemôže ísť do práce bez toho, aby sa raz za týždeň nešiel otestovať, platí zákaz vychádzania cez deň, obchody, služby sú zatvorené, bez testu človek môže ísť prakticky iba na nákup potravín, do drogérie a lekárne, resp. na prechádzku do prírody v rámci okresu, a napriek týmto opatreniam počty nakazených vôbec neklesajú, v nemocniciach je stále hospitalizovaných veľa ľudí a stále zomiera dosť ľudí. Zaujímalo by ma, čím to je, že v Rakúsku to funguje a na Slovensku nie.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:29

Kokoska ja bych souhlasila, ale ty pravidla by musela mít hlavu a patu. S dětma do lesa mimo katastr nemůžeš, ale do Bulharska na lyže jo?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:31

Jiná Realita to jsou ale kecy, sorry

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:31

Aktualne cekam na matku,ktera ceka na vakcinu.

Jako clovek,kteremu davaji mesice,to nechape,ale sla tam.

Vnima to jako falesnou humanitu. Ona sedi doma. Pro otce,ktery je brutalne nemocny,a chodi do prace,vakcina neni a dlouho nebude. Matka ma vycitky.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:34

dorota To si taky pořád říkám, že jak to, že to na Slovensku moc nezafungovalo. Vždyť z principu by mělo! To mi vrtá hlavou už dlouho...

Jiná Realita No s chybovostí trochu počítáme, ale když chodíš na testy třeba co 2 dny, tak se ta chyba přece jen minimalizuje ve srovnání s tím, že jdeš třeba 1x týdně a pak si člověk myslí, že je týden OK. No, každopádně ten náš kontakt s kolegyní je dost bezrizikový, obě jsme jen 30+ a vidíme se jen my dvě spolu, jinak obě trčíme vyloženě doma, s muži na HO. Kdyby jedna z nás měla vyloženě jiný přístup k dodržování (např. stýkání s hodně lidmi) než ta druhá, tak by to nefungovalo.

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 05. března 2021 11:39
Reakce na Jiná Realita:

Premyslim,kdy se ze stare generace,ktera byla brana jako nadoba moudrosti zivota,stala generace lovcu slev,pretekajicich vdekem za koblihu :( Ano,treba mate doma vyjimku,ale on ti babisovi volici a volici komunistu opravdu v drtive vetsine jsou duchodci.

​Predpokladam ze ve chvili, kdy se rodina generacne rozdelila a kazda generace zije sama za sebe. Spolu s rozcarovanin, ze po tom, co cely zivot pracovali, aby se ta dalsi generace mela lip nez oni, jim z duchodu nic jineho, nez nakup v akci, nezbyva. Hele, nase rodina zije dost pospolite, o babicku s dedou se starame, nakupujem jim a tak, ale i tak pro ne to rouskovne bylo fakt dost na prilepseni. Btw fyzioterapeutka a konstrukter. Delnicke profese v duchodu, zvlast po tom, co vetsinu produktivniho zivota poslouchali, jak jsou zakladem spolecnosti, museli byt silene rozcarovani, kdyz se pak tovarny zavirali, je propousteli a duchody maj minimalni. Muj muz je z takove "delnicke" rodiny a to je uplne jiny svet s uplne jinymi problemy, nez tohle nase tlachani.