Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 05. března 2021 15:15

mirajo Za sebe pochybuju, že B. voliči vědomě podporují zlo. To by se mi tu snad nechtělo žít. Myslím si, že ho nevidí a nevnímají. Že věří tomu, co se jim říká, že věří jeho slibům (přece by jim nelhal, ne?). A myslím si, že generaci vyrostlou v době netu, fake news, a všeho toho nakašírovaného a pokřiveného vnímání reality, nebude tak snadné obalamutit. Nebo ještě snadnější. Lidi jsou pořád stejní. Chléb a hry.

Myslím si, že ti, kteří se s B setkali osobně, dobře vědí, jak to je. Ale většina lidí ho osobně nezná, takže nemá možnost vytvořit si vlastní zkušenost a na té pak názor. Jsme pořád stejní, jako před 2, 3, 4 sty lety. O sousedovic Pepíkovi nikdo nikomu nic nenabulíkuje, když ho všichni znají, i jejich rodinu. A to se změnilo, už nemůžu tu zkušenost udělat osobně, musím někomu věřit.

A taky to pro spoustu lidí přineslo hodně dobrého, více svobody, osvěty a tolerance, možnost vymanit se z té sousedské škatulky a předsudků.

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:33

JanieB myslim, ze v CR je trochu problem, ze se testovani od zacatku stavelo do pozice zle nutnosti. Nikdy neziskalo povest sikovneho preventivniho nastroje, ktery muze pomoci drzet nakazu pod kontrolou a diky tomu nastroji se alespon trochu vratit k normalu. Proste presne jak pises, brat to jako prirozenou vec. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:38

Mirka Oni bohuzel mezi volicema budou nejenom pepici, ale i ti, co to zlo podporuji, protoze z nej maji profit. Hodne chapadel a prisavek ta chobotnice uz bude mit

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:42

mirajo 

A že se těch trafik už rozdalo...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:49

mirajo já o tom hodně přemýšlela a myslím si, že žádný člověk pokud je trochu psychicky normální, to zlo nečiní schválně, že by si to tak vybral - každý z nás je přesvědčený, že to dělá správně. i když to měřítko mají třeba dost pokřivené  - např. je to pro mě výhodné = je to správné a nedohlédnou na důsledky těch činů pro ostatní lidi/vůbec na to z toho pohledu "celku" nemyslí - a o tom je právě lehce okrajově ten článek ze Psa, co jsem postovala.. že tenhle aspekt výchovy a celospolečenského směřování se v posledních pár (desítkách) let úplně vytratil a to částečně i úmyslně a vědomě... a teď se ukazuje, že to není dobře.

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:57

Mirka včera a dnes jsem objednala rodiče na očkování na BVV, jeden jde 8. a druhý 12.3. Podle těchto stránek je ale počet volných mist na celý příští týden na daném místě 0. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:09
Reakce na Lamicka:

JanieB myslim, ze v CR je trochu problem, ze se testovani od zacatku stavelo do pozice zle nutnosti. Nikdy neziskalo povest sikovneho preventivniho nastroje, ktery muze pomoci drzet nakazu pod kontrolou a diky tomu nastroji se alespon trochu vratit k normalu. Proste presne jak pises, brat to jako prirozenou vec. 

​no a pak... Babiš:

"Motivací pro práci z domu podle něj pro zaměstnance bude i to, že se nebudou tím pádem muset účastnit plošného testování."

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:10

Vy, co pisete o pravidelnem testovani co par dnu (treba JanieB ): jsou to klasika vytery z nosohltanu? Nebo ty kloktaci, ze slin etc?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:12

letolet Díky za upozornění. Mně to zajímalo, protože mamka se přihlásila k PL a podle té stránky už by na očkovacím místě byla naočkovaná, jsou volné kapacity. Ona je teď jen doma, tak do toho nechci zasahovat, ale samozřejmě bych chtěla, aby to bylo, nejlíp co nejdřív.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:26

Mirka letolet Ty stranky se aktualizuji s urcitym zpozdenim. Takze je mozne, ze misto uz rozdava terminy, protoze uz ma dalsi vakciny, a na tech strankach to jeste neni. 

Naopak ja byla registrovana vic nez dva tydny jako zdravotnik na Homolku, vakcin tam maji dost, kdyz ani treti tyden PIN2 neprisel, udelala jsem novou registraci na Vinohrady a ten, co mel prijit, prisel do 2dnu. Proc, nevim, vakciny maji v obou nemocnicich. 

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:34

Pavlena Na Slovensku sa tie antigénové pravidelné testy robia najmä z nosohltanu, čiže palička do nosa. Na pár miestach skúšali aj kloktacie či zo slín, ale zatiaľ  sa vo väčšom nerobia, pokiaľ viem. Hovorilo sa, že kloktacie testy by sa mali používať v školách (testovať sa mali učitelia a myslím, že žiaci od druhého stupňa ZŠ), myslím, že nejaké sa aj nakúpili, ale zatiaľ som nezachytila, že by ich používali v školách. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:40

Lamicka Ja proti rozhodne nejsem, ale urcite je podivne, ze se dostatecne neradi cim testovat nebo se radami neridi. Navic neverim tomu, ze tady u nas uz nevznikla rada testu, ktere stoji za pozornost. Jestlize nakoupim Ag testy s citlivosti 40%, nejde o boj proti viru, ale o malou domu nebo certvikam, mozna u toho statuje i nejakej ten hlupak. Rozdil mezi citlivosti tech Ag testu je velky.

Nedari se mi najit rozhovor s clovekem z poradniho tymu ministerstva za laboratore, kde tohle vsechno uvadi. Marny. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:41
Reakce na Jos:

A666 Ty hejty na sitich, ze JA mam prece prednost, jsou hrozne. Uz se ty komentare nedaji cist. Prijde mi spravne, ze Pfizer se dava primarne starsim a zdravotníkům, a jednodušeji distribuovatelna AZ (a s mene daty pro stare) zbytku. Hlavne je potreba ockovat rychle, tak mi ucitele nijak nevadi. Ale mozna se mýlím a cela strategie je spatne...

Teda u nas je ta rychlost ockovani strasna, ale ja jsem rada za kazdou vakcinu v paži a ne ve skladu.

​Souhlasím ale překvapilo mě, že se v podobném duchu o nutnosti očkovat mladší vyjádřil snad i primář z Chebu.......

Jinak tady v německu už se očkování dostalo i na mou fyzioterapeutku, je ve skupině 2.....

BTW zajímalo by mě, kde Blatný vyvěštil, že čísla už jsou na vrcholu, když akorát včera nebyla vyšší než minulý týden a to jen o 50

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-hodnoceni-covid-19-ministerstvo-statistika-blatny.A210305_081859_domaci_brzy

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:51

Mirka já tam právě nakoukla po úterní registraci a když jsem viděla ty nuly až do dubna, tak jsem si chvíli vyčítala, že jsem to neprozkoumala dřív. Počítala jsem s termíny tak na duben a dál. Ale vybírala jsem podle dostupnosti a preferencí. Takže tím chci říct, že spoléhat se na ta cisla v okamžiku registrace ani pri potvrzování termínu nelze. 

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:55

viktorka_od splavu achjo, on je fakt to nejhorsi, co se nam v tehle situaci mohlo stat.

mirajo no a to je dalsi vec. Pokud za tim jsou ksefty, tak to proc bych tomu mel verit. Zase jsme u duvery l elitam. Proste to je cele spatne. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:03

Plivací ag testy nakoupil můj zaměstnavatel, ale páč nedělám ve výrobě a tudíž nejsu essential, tak si je nejspíš nevyzkouším. Mrkla jsem jen tak ze zvědavosti na web výrobce a píšou, že ten test má senzitivitu 95 %, specificitu 100 %, žádná falešná pozitivita. Jestli náhodou nekecají, to nevim. :) Ale když jsem viděla ten seznam snad pětadvaceti různých antigenních testů na webu MZCR bez jakýchkoli dalších indicií, tak spíš obdivuju, že v našem HR vůbec zvládli něco vybrat... pokud to teda netahali z klobouku.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:05

Karoleena no to je přesně to, co jsem psala někde včera nebo kdy...

že jako na základě čeho asi mám já jako laik vybírat testy bez jakýchkoli podrobností? tak měli vybrat jeden, který je nejspolehlivější, a ne dvacet.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:06

Karoleena a pokud nějaké takové plivací používá rakousko, s ohledem na přesnost, tak hned existuje další důvod, proč to na slovensku moc nefunguje a v česku z toho možná bude katastrofa :(

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 18:09

Karoleena u muže nakoupili nějaké asi za 250 korun, jen pro pár lidí, zbytek je na ho. Jenže stát přispívá jen 60 korun.

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:27

Slovensko je testovacia veľmoc a situácia je stále blbá. Doteraz sa na Slovensku vraj využilo už 14 miliónov antigénových testov. Ministerstvo zdravotníctva teraz nakúpilo ďalších 35 miliónov! testov za takmer 140 miliónov eur s tým, že sa má zmeniť testovacia stratégia, vraj by sa nimi mali ľudia testovať sami. No a analytici teraz poukázali na to, že tie typy testov, ktoré ministerstvo kúpilo, od Biosensor a od Siemens, nie sú veľmi vhodné na samotestovanie.