Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:46

já přibližně v tom regionu, kde JR bydlí také pracovala. Nevydržela jsem tam dlouho, ale je to svět úplně jiný než zřejmě velký svět potkává. A vím, že je možné ukrást kousek po kousku sklářskou pec a zařídit si veleúspěšnou malou sklářskou živnost, domluvit se se sousedkou výrobní fabriky a přes plot tam házet dřevěný nábytek vyrobený v té fabrice, že na provozu si starší paní vykají a oslovují se vy p*čo a vy d*vko, a že když se ohradíš proti oplzlému frku nějakého svobodného frustrovaného strejdy, tak ti kompletně zničí pověst tím, že bude vyprávět, jak máš uvolněnou morálku a tak podobně. Mám  z té doby výborné a zábavné historky a kdyby ta sklárna nebo jiná fabrika byla moje, tak bych z té doby měla hrozné a nemotivující a negativně zaměřené historky, kterým nikdo neuvěří... A odnesla jsem si odtud do života to, že když v takovém mikrosvětě sdílíš jenom pozitivní energii a odmítáš se podělit s těma hrůzama, které potkávají svět, tak tě nikdo nemá rád - protože o pozitivních věcech nemá cenu drbat. A vždycky když Realita přijde s další takovou historkou si vzpomenu na Halinu Pawlowskou a na tu historku z Díky za každé nové ráno, jak příbuzní ze Zakarpatské Rusi, když se ozvali, tak to byla taky samá tragédie...

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:05

andulka01 ano som si vedoma ze vedie podnik. Ale to je take smutne . To je o tom ze vsetci okolo su zli. No nie su, nie vsetci su zlodeji, hlupaci a co to este bolo? Aaale to je fuk, ked pomoze sa vypisat tak ok, len tolku negativitu nechapem. 

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:08

Janulik03 Určitě budou i světlé chvilky, jen na ně není asi tolik prostoru. Ale je fakt, že já Realitu nekriticky obdivuju, protože bych její život nedala.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:12

artemisia zijem myslim fakt v podobnej diere a nie odmietam tvrdenie ze vsetko je len take zle. 

Ze su niekde horsie vztahy to verim ale ze na zapadakove ziju zatrpkli a zli ludia tak to nie. 

Bud som naivna aj v mojom veku a mam na ociach tuzove okuliare alebo mam stastie na ludi vo svojom okoli. Najde sa zopar za tie roky ale myslim ze ich spocitam na prstoch jednej ruky. Celkovo mam rada ludi rada sa s nimi bavim, a verim ze 

na svete je viac dobra ako zleho. 

Ovela viac 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:16

andulka01 ja mam chut niekedy ju odtial vytrhnut, nahnat tam kopu ludi co by jej pomohli so stavbou a pracami okolo statku. 

A aby sme tu o nej nepisali bez nej

Jiná Realita nie je to nic proti tebe, ale potrebujes vypnut a oddychnut si. Velmi ti zelam aby si stretla niekoho, o koho sa mozes opriet kto si bude vazit co vsetko robis, bude ta milovat a ty uz budes moct citit pozitivitu.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:42

Janulik03 no ale to já nerozporuju, no to poselství je, že kdybych já měla zaměstnávat lidi, tak bych úplně, ale úplně vyhasla - to jsem tím chtěla říct, že Realitu chápu, v jejích botách bych ale chodit nechtěla, z toho co jsem zažila osobně. A taky, že chápu i ten její zvyk ventilovat to nejhorší, co se děje nejenom jí, ale i jejímu okolí, ono to potom, když to dostatečně nevyvážím tím ostatním fakt vyzní jinak... A mimochodem, mé děti si z toho dělají srandu, že když přijedeme na vých. Moravu, tak že první hodinu se řeší, kdo a jak zemřel, komu co vykradli, komu vybuchnul sklep, když pálil a první dobrá zpráva po půl hodině je typu: Mařka dostala infarkt, když jí Joža zavolal, že vyhrál první místo ve sportce (true story)...Já v tom vyrůstala, nekritizuju to, ale s odstupem vidím, že to vyznívá jinak než když to člověk a Jiná Realita žije... a proto bych být @Nolita neodsuzovala tak šmahem

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:51

artemisia libi se mi, jak to popisujes, sama jsem vyrostla na severni Morave, rodice se tam prestehovali z jihu a hlavne mama si tam nikdy nezvykla presne z tech duvodu, co uvadis... trapnych 120 km jizne je proste jiny svet.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:10

Tak Hamáček pry včera přišel s návrhem, že sportovat se bude jenom do 1km kolem bydliště.

Teď se jedna, že v katastru obce.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:11

A kdy to mají vyjednat? Bude se to vědět ještě dnes? Já vím, blbý dotaz :) 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:14

Pavlena no já to původně zamýšlela jako obhajobu nastavení mysli JR a fakt jsem se do toho zamotala. A můj starší syn se chce na vých. Moravu přestěhovat, ho úplně dojímají např. místní pohřby - truhla se spouští do vyzdobeného hrobu a všichni chlapi v nebetyčné zimě smeknou pokrývky hlavy, farář vyleze z fary a "pojď sem, nalejeme si, už možeš ne?"

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:24

continuity 

Copak Hamáček, ale co vypadlo z Bureše ve sněmovně teď:

„Pokud to hlasování nedopadne, tak ihned po hlasování svolám vládu a nouzový stav vyhlásíme. Protože ho zkrátka potřebujeme. Pevně věřím, že to lidé pochopí, že je to jediné řešení, abychom se vrátili do normálu“ prohlásil.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:25

moonlight já mám pocit, že se prostě rozhodli vytočit i těch posledních pár hlupáků, kteří ty opatření ještě chtěli brát vážně. 

Já jsem hodně poslušná, ale o možnosti, že bych dodržovala zákaz vycházení na 1km jsem neuvažovala ani půl vteřiny. 

Za posledních 24 hodin nám banda lordů Chaosu oznámila, že pohyb osob bude omezen (chronologicky) na:

- 20 km od bydliště,

- okres bydliště,

- 1 km od bydliště,

- katastr obce s bydlištěm.

//sem doplňte vulgarismy//

Jo a kdo nebydlí na adrese trvalého bydliště, musí mít důkaz…????‍♂️ https://t.co/LzNoHZTj5b

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:27

wendulka a oni se diví, že jim lidé chodí demonstrovat před barák. Bureš má ( dočasně) štěstí, že nebydli v Praze, ale na tom Vystrkově. 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:31

no já se půjdu asi utopit : z jedné strany řeka a z druhé vodní nádrž

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:32

continuity No už tak tři dny, pořád slyším, co bude, ale pořád nic nerozhodli. Ale myslela jsem, že vše bude platit až od pondělí? ale kdoví, že. Neříkali něco o službách? Myslím, jak teď fungují ta výdejová okénka knihoven, jestli to pojede dál? To mě zajímá, jinak asi nic :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 17:33

continuity naposledy se mluvilo o katastru obce, což je v našem případě Praha. Na nákupy můžeš i mimo, což je zrovna nám jedno. Hory jsme už odpískali.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:34

moonlight knihovnu jsem vyřídila včera, pokud to zavřou až od pondělí, tak prostě na tu zamluvenou chalupu vyjedeme, v nejhorsim budem sedět na zadku tam, ale alespoň s výhledem. 

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:34

rasaNori nám vykradli - nebo spíš muži - vykradli auto před barákem třikrát, počtvrté rovnou celé třeba takhle šel jednou na Štědrý den odvézt dárky po rodině, naložil kufr, sednul za volant a ... volant nikde. V servise pak ŕíkali, že zámek neporušený a odmontováni velmi precizně, aby nedošlo k poškození airbagu, prostě krádež na zakázku. Ale sehnat volant, aby jsme 27. mohli odjet na hory do Itálie na deset dní, byla výzva. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:40

continuity Jak ty to všechno stíháš? Taky se zítra chystáme vyrazit. Chudák syn teď skoro měsíc lapěl jenom doma, už se to nedá.

Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:43
Reakce na Lamicka:

Jiná Realita nevim, ale nad tou souvislosti jsem taky premyslela. Zamorili jsme si krajinu fabrikama a halama, udelali ze sebe montovnu Evropy a ted se diky tomu promorujeme covidem. 

​Já z montovny bych ráda poznamenala, že kdyby lidi nejezdili nutně na dovolené, neměli bychom tu dnes mutace. Antigen testy se u nás prováději už asi třetí týden.