Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:45

continuity 

No mě už nadzvednul Blatný. Od loňského podzimu to praktikuji tak, že do veřejné dopravy a k lékaři střídám respirátor a nanoroušku, která mi přijde nejen prodyšnější, ale i ekologičtější. O.K. tak jsem měla s ohledem na původní nařízení v úmyslu používat nanoroušku v práci a v obchodech, všude jinde respirátor.

A teď přijde borec s tím, že od pondělí už všude jen respirátory?

O.K., můj jemnocit to nějak přežije.

Jenže mojí sestře žádný respirátor pořádně nesedí. Ty gumičky jí jsou dlouhé, ale ne tak dlouhé, aby na nich šel udělat uzlík, tudíž jí každý odstává, i když jí ho zmenším spínacím špendlíkem. Tak jsem jí právě jako adekvátní náhradu sehnala nanoroušku se šnůrkou za hlavu, která šla upravit tak, aby fungovala správně a mohla se chránit...

No a teď? Áááá...

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:45

moonlight máme knihovnu hned za barákem. Přisel email o splněné rezervaci, tak jsem akorát přinutila male dítě ať zjistí, kde má ségra průkazku a za 15 minut to bylo hotovo i s vyzvednutím balíku v zasilkovne. ( Starší majitelka průkazky byla zrovna u babičky). Jinak knihovnice se úplně roznežnila, když to zadala:Jee, to je M.! To je moje oblíbená čtenářka, pozdravujte ji.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:51

continuity To je hezký, já mám knihovníky ráda, většinou, hlavně ty z dětských oddělení!

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:56

Evaeva no ta Praha je vtipná, takže namackame 1,3 milionu lidí na území s rozlohou 500 km2. 

Úloha do maturity: jaké budou rozestupy mezi obyvateli, když všichni vyjdou ven a odečte se zastavěné území? ( 43%)

To dělá cca 5000 lidi/km2. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:58

Kan Brigita fakt není z důvodu dovolených.

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:58
Reakce na continuity:

Tak Hamáček pry včera přišel s návrhem, že sportovat se bude jenom do 1km kolem bydliště.

Teď se jedna, že v katastru obce.

​este se furt jedna? Az se dojedna, byl byste nekdo tak hodny a nekolika malo vetami to shrnul zde? Ja nak na ne nemam silu. To je furt pal-nepal, pal-nepal...

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:01

moora já to taky nesleduji, sjela jsem teitter, teď tady spíš syckuji a sbírám sílu dodělat ještě jeden úkol do prace. 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:01

continuity Jihoafrická?  Nejmenovaná cestovka má na Zanzibaru 150 klientů a dalších 250 má letět příští týden. Ale za všechno můžou montovny.

Online Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:02

Já jsem byla dnes na testech, čekala jsem než mě zavolají dovnitř když v tom přišla na test další paní, postavila se asi půl metru ode mě, sundala roušku a zapálila si (v nemocnici to bylo).

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:05

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:05
Reakce na andulka01:

nolita Tak ale Jiná Realita řeší daleko víc věcí než my. Má výrobu, provozovny, auta, řidiče, prodavače, zákazníky. Naprosto si dovedu představit co všechno se dá ukrást a vůbec se jí nedivím, že na to má o dost pesimističtější pohled než my.
Za mou krátkou kariéru v hotelech - orchideje a květinové vazby, obrazy, koberce. O toaletním papíru, saponátech, kafi, cukru se snad ani zmiňovat nemusím. 

​jak muzes vedet, co (ne)resi kdokoli z fora? Ja treba se tady nevypisuju vubec o nicem, coz ovsem jeste nemusi nic znamenat. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:06

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:08

moonlight ptala jste se na knihovny, zatím nevíme. Myslím, že se na nás zapomnělo. Ale bylo to vyjednano, že je to hlavně pro studenty a jako podpora děti na distanční výuce. Dnes máme na pobočce zavřeno, taky jsem vydávala paní knížky narychlo na zazvoneni. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:08

Kan zakázané to je, ať ty zákazy začne stát vymáhat. Pravidla jsou nastavena dobře: u muže z práce umlátili kolegů, který se vracel že Zanzibaru. 10 dní karantény a 2x PCR testy k tomu. Kdyby to dodržovali všichni, riziko je minimalni. Ale nechápu proč u letadla nestojí hygiena a nevezme si od každého pas. 

Offline sally
Avatar
19 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:10
Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:10

wendulka Ty jo a jak sestra ten respirátor snáší? (Doufám, že si tě a tvou sestru nepletu s nějakou jinou prispevovatelkou zde;-).

Já jsem respirátor měla dnes poprvé a srabacky jsem ho sundala asi za dvě minuty, vůbec mi to nešlo prodychnout, tak jsem narvala zas ty dvě roušky na sebe. No a od pondělí to nějak dam. Já byla taky zadýchána, nabalena a nesla jsem dítě, tak to neslo.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:12
Reakce na andulka01:

nolita Tak ale Jiná Realita řeší daleko víc věcí než my. Má výrobu, provozovny, auta, řidiče, prodavače, zákazníky. Naprosto si dovedu představit co všechno se dá ukrást a vůbec se jí nedivím, že na to má o dost pesimističtější pohled než my.
Za mou krátkou kariéru v hotelech - orchideje a květinové vazby, obrazy, koberce. O toaletním papíru, saponátech, kafi, cukru se snad ani zmiňovat nemusím. 

​promiň, ale tento argument je prostě LOL.... 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:13

Karja hele já měla na podzim nějaké respiratory od muže a vyjít dvě patra po schodech mi nešlo. Teď mám zas nějaký jiný ( ale nevím jaké, přitáhl to domu v pytlíku) a včera jsem v nem normálně dobíhala tramvaj. 

Zkus jinou značku. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:14

Karja máš asi blbej respirátor. Nosím respirátory už od začátku roku a je to lepší než kterákoliv rouška.

Edit: lepší jako pohodlnější.

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:15

continuity Jj urcite, já to zatím moc nezkoumala, a naštěstí v tom nikam moc nemusím. Jen dnes na to očkování se svijejicimse dítětem jsem si to vyhodnotila jako velkou zátěž na začátek:-D