Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:02

barbucha vida, týdenní jesle existujou! tjo nevím, já jen vím že si u nás na to někdo stěžoval, nevím jestli to je u každýho špitálu jinak

​Ale prd týdenní jesle. Po šichtě si je prostě vyzvednou každej den - akorát ráno, no.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:04

Já jsem teda taky naštvaná z těch školek, povaha mužovy práce, i jeho vlastní povaha neumožňují, aby se o dítě postaral při HO. A tříletý dítě prostě vyžaduje pozornost. Já mám dva pracovní úkoly - jeden můžu dělat "po kouskách", tj. pustím dceři krtka a popracuju, ale druhý (hlavní) vyžaduje soustředění, čas a klid. A to teda fakt nevím, kde najdu. Plus jít ven a uvařit. 

A mám i dohodnutého babysittera, ale bydlí v jiném okrese!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:09
Reakce na Jiná Realita:

já nějak ani vůbec netuším, k čemu je to vlastně dobré, když kromě hor není vůbec kam jezdit, nedá se cestovat do zámků, zoo, do nějaké restaurace nebo na akci, tak ti, kdo jezdí, jezdí stejně někam, kam víceméně musí. do práce, do školy, k doktorovi, k rodičům a na nákup.

​No právě. Co ještě zatrhnout?! Dejchání?!

Hele Rakušáci už na to přišli: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/lockdown-ztratil-svuj-smysl-prohlasil-rakousky-kancler-40352132#seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=OuvWWJS4nBC-202102260608&source=article-detail

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:35

Babiš už to nemenežuje po večerech sám?

"Mě dost mrzí, že klinická skupina ministerstva zdravotnictví se k těmto lékům staví velice rezervovaně. Indikace byly velice zúžené. Je to chyba,” uvedl Babiš. Podle něj Česko dostalo nabídku 10 500 dávek bamlanivimabu, objednalo jich 2500.....

ale jestli fakt 6 ze 7 nemusí díky tomuhle blamblamblam do špitálu, tak to by bylo super. Perte to sem!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:39

Jennyfor 

Bablbam! Miloš Zeman likes it!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:41

Lol...pred par tydny:"na ockovani bude sofistikovany system,ktery z prihlasenych vybere podle nastavenych kriterii ty nejpotrebnejsi"

Blatny dnes:"ockovani zajisti praktici a na zaklade vlastniho uvazeni vyberou nejpotrebnejsi"

....

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:48

Jiná Realita jo, je to jako u všeho, vzdušné zámky a skutek utek

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:50

Jiná Realita Vymknuta z kloubů doba šílí  

Já myslím, že už to jede tak nějak samospádem, kdo se postará, splaší vakcíny a napíchá.

Možná že už dneska půjdou koupit na Rohlíku

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:12

Jiná Realita Možná udělali výběrové řízení na sofistikované systémy a zjistili, že nejsofistikovanější jsou holt ti praktici :-) Moje osmdesátiletá máma , takto dětská obvoďačka v důchodu, už několik měsíců brble, že kdyby na očkování pustili zkušené dětské praktické  doktory a sestry, tak už je napůl proočkováno. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:14

viktorka_od splavu diky za odemknuti.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:17

Jeste jsem to nedocetla,ale k te tezi "vetsine lidi se da verit",se kterou souhlasi " jen" tretina cechu...

Nam ukradli uz i teplomer na mereni covidu,nektery ze zamestnancu,takze vim sve.taky nam za posledni dobu ukradli:kus lesa,hlinu na poli,vresy z truhliku,kyble,penezenku,vykradli auto,kolegovi nekdo slohnul penize z kancelare,pecivo,to jen tak uplne namatkou,bylo toho nepochybne nasobne vic...cesi jsou narod zlodeju,takze ta tretina je naprosto zazracne cislo.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:21
Reakce na Pavlena:

Já na to koukám pohledem matky, která měla opravdu extrémně nemocného školkáčka. Nejdřív ji ve státní nepřijali, takže se dostala až za rok (4,5 roku) a první školkový rok odchodila 3 týdny v září, týden v lednu a pak od dubna do června. Zbytek kontinuální nemoci. Naštěstí hlídala máma, která dojížděla na celý týden a měli jsme pro ni pořešené bydlení. Bylo to dávno v době před-covidové, o HO se ani nesnilo, pokud bych hlídací mámu neměla, tak bych zřejmě musela z práce odejít, což ale nebyla moc možnost, tehdejší náklady bychom z mužova platu neutáhli. 

Proč to vše píšu: přijde mi úplně z vesmíru, že je pro spousty lidí problém dočasný výpadek školky/jeslí. (tak snad nebudou zavřené do podzimu!!) Já žiju v tom, že hodně marodí všichni školkoví a že každý (přece!) musím mít v záloze hlídací babičku, sousedku, studentku, další matku na rodičáku se kterou se tohle řeší... Ale jak píšu výš, koukám na to svým pohledem a asi slíznu něco o hraběcích radách...

Pavlena T já jsem žila do loňského jara naprosto bezstarostnej život pracující matky a nikdy jsem neměla očr (dítěti táhne na 7, na mateřský jsem ještě dálkově studovala a trochu pracovala). Jelikož jsem se narodila v Praze, stejně jako moji rodiče a prarodiče, mám tu dokonalé zázemí a kompletní rodinu. Manžel taktéž (kromě části rodiny, která se odstěhovala pár set km daleko). Budujeme sousedskou komunitu, vypomáháme si. Bohužel covid všechny možnosti hlídání vylučuje.  Určitě bych nemohla dát dítě komukoliv hlídat, protože muž pracuje ve zdravotnictví a hrozí zavlečení nákazy, teď jestli i pro prvňáky bude distanční výuka, fakt bych nemohla říct sousedce, která je na mateřský, aby mi s dítětem dělala tu miliardu úkolů co dostávali na podzim a asistovala mu u online výuky. Babičky komorbidní, ostatní rodina pracující, studentka je přes den ,,ve škole" někdy se taky musí učit. Nebýt HO na kterým sedím už rok, musela bych s každým přerušením školky a školy na očr a to jak víme, někteří zaměstnavatelé těžko koušou. Píšu to jen pro přehled, jak to mají jinde, ne jako výtku k tvýmu postu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:22

Jiná Realita Cece a mne nikdy nic, tuhle jsme nechali otevreny auto u parku a šli na procházku a taky nic (jako ne odemceny, ale otevreny dvere u spolujezdce po vyndavani kočáru...

tak já tu viru furt mám 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:24

ted to jdu napsat, mne kolo v pate tride, jinak taky nic, nebude to tak strasne 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:30

Jiná Realita 

Spíš to vypadá na jihovýchodomoravany Teď nevím, jestli jsem se trefila, vlastně nevím, odkud přesně jsi.

Offline Ginger
Avatar
1103 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:32

Me navstivil zlodej doma, kdyz jsem byla jeste vzhuru, v dome se svitilo. Prelezl plot. Potkala jsem ho ve sve pracovne, kdyz oknem odchazel. Lidem spis verim, ale sama v baraku se pres noc trochu bojim.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:37

Potrefenáhusa jé, teď bylo takový auto u nás před barákem asi hodinu,nakonec někomu došly nervy a dveře zabouchnul

Mně kdysi ukradli mobil, ale nechala jsem ho někde pohozený na stole v hospodě jinak nic!

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:38

Ginger fuj, tak to je strašný, to bych se taky bála! To je mi líto, že si zažila. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:39

Potrefenáhusa Ja taky. Naposled mi pred lety ukradli dvoutisicovku, kdyz jsem vchazela na postu s kocarem. Na jednoho zlodeje se nasli dva jiny, pres ktery se penezenka s dokladama dostala az ke mne domu. A pak retizek v hotelu, ale ve Florencii. Byl na nem privesek od mamy, to me mrzelo hodne. A pak uz nic.