Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 26. února 2021 12:48

Přední sklo od auta (zaparkovanýho pod balkonem) a kabelku a šperkovnici při noční návštěvě oknem. Za celej život to neni tak špatný skóre.

Možná je to ve městě jinak a jako straky kradou jen venkovani?

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 26. února 2021 12:53

Garfie presne, naruseni pocitu soukromi a bezpeci je horsi nez ty ukradeny veci. Ta moje historka mela teda divny konec. Ja si nepamatuju, jak ten zlodej vypadal, jen ze mel bilou kosili, co ve tme uplne zarila. No a druhy den mi pan v bile kosili prinesl tu ukrwdenou penezenku, brz penez, ale vsechny karty a doklady tam byly. Dodnes spekuluju, jestli to byl ten zlodej...

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 26. února 2021 12:53

Garfie presne, naruseni pocitu soukromi a bezpeci je horsi nez ty ukradeny veci. Ta moje historka mela teda divny konec. Ja si nepamatuju, jak ten zlodej vypadal, jen ze mel bilou kosili, co ve tme uplne zarila. No a druhy den mi pan v bile kosili prinesl tu ukrwdenou penezenku, brz penez, ale vsechny karty a doklady tam byly. Dodnes spekuluju, jestli to byl ten zlodej...

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 26. února 2021 12:56
Reakce na Lamicka:

Proč se ten zázračný lék jmenuje jako nějaký latinskoamerický diskotékový hit?

​protože ho vyrobila firma Ely Lilly :D

Offline Beatrix
Avatar
9 příspěvků moje polička 26. února 2021 13:33

V obchodě na Andělu mi během pár sekund, když jsem se sehla k dítěti v kočárku, z toho kočáru vzal tašku se vším. Zůstala jsem ve městě bez koruny, mobilu. Jela jsem domů na černo a trnula, jestli nebude vybavený byt. 

Online Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:27

Jiná Realita ja ta musim asi v citani preskakovat. Ty fakt ked napises tak je to jedna negativita za druhou. Nepamatam si na nic pozitivne. Ti naozaj mas tolku smolu ze ta stretajj len tie zle veci? Zli susedia, na nic zamestnanci, zlodeji kam sa pozries.,,,

mne je z toho hrozne smutno

Online Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:31

Inak my ani nezamykame auta pred domom a tieh nezamykame dom na noc. 

Ale tym netvrdim ze sem tam nieco niekde niekomu nezmizne. Ale v takej miere aby to stalo ze rec veru nie. 

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:43

Na Andělu vykradený batůžek (klasická tramvajtlačenková akce našich spoluobčanů), nejhorší na tom byla ale přístup policie na služebně Na bělidle. Vykradený tašky s potápěním kdesi mezi Hurghadou a Prahou, naštěstí jen nějaký neopreny seshora. Na Vinohradech kufr auta, zmizely ploutve a vak na vodu do batohu (to jsem nepochopila). Kolo od obchodu (to bolelo hodně) 
Základna vodní záchranky, zmizely cajky na potápění. Závěsné i vestavěné motory v lodích (už se to neděja TAK často). Komplet posilovna v loděnici - od činek po sprcháče a tenisky ve skřínkách.

Ale stále jsem hroznej optiomista. Roky jsem jezdila v autě s plachtou, bez kabinky, občas tam něco nechala a nic! Auto před domem moc nezamykám, obecně jsem poměrně lehkomyslná.
Úplně nesnáším takový ty předposránky, kteří si zamykaj pokoj na chalupě kterou sdílí pouze s přáteli, třikrát kontrolujou zamknutí auta, temujou okna na noc a tak. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:48
Reakce na Janulik03:

Jiná Realita ja ta musim asi v citani preskakovat. Ty fakt ked napises tak je to jedna negativita za druhou. Nepamatam si na nic pozitivne. Ti naozaj mas tolku smolu ze ta stretajj len tie zle veci? Zli susedia, na nic zamestnanci, zlodeji kam sa pozries.,,,

mne je z toho hrozne smutno

dřív Jiná Realita aspoň fotila vtipný kabelky... a ještě ten výlet do Normandie byl takovej pozitivní ostrůvek.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 14:56

Aranel Taky mi Realita pripada jak cerna kronika celeho okresu dohromady. A priznam se, ze letet s ni letadlem bych se bala

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:01

Zkušenosti s krádežemi souvisí hodně s tím, jak a kde člověk žije a co vlastní. Pokud odhlédneme od vykradeného bytu a fyzického přepadení, což se může stát každému, tak tomu, kdo nemá les stromy neukradnou, dtto zahradní techniku, lavičky, zeminu, úrodu ... takže já Jiná Realita chápu velmi často, protože ona žije opravdu v trochu jiné realitě.

Do statistiky hlásím mj. přepadení, ukradené dřevo, xkrát vykradený domek tchánů, závoru od cesty (máme velmi šikovného mladého souseda), kolo, nájezd romských spoluobčanů s dodávkou a dekama na lup - fakt neuvěřitelná akce, při které jen náhodou nepřišla moje matka k úrazu a o majetek jsme nepřišli jen díky tomu, že my opravdu hodně poctivě a neustále zamykáme. A auto manželovi taky ukradli.

Ale že bych kvůli tomu byla pesimistka, to ne. Tolikrát jsme vyšli z průšvihu díky dobrým a poctivým lidem bez nějaké ztráty, že jsem spíš optimistická.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:08

Mirka jako ano, já samozřejmě kromě své zkušenosti víjm, že i ostatním, včetně mých blízkých něco ukradli od dřeva přes peníze až po něco malého ... přesto si nemyslím, že česi jsou národ zlodějů, že JR žije v kraji parchantů, nebo jak to bylo, ani nic jiného v tomto duchu  ... jen asi v té jiné realitě, což je ale jen její věc a problém :-)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:16

Já jsem sem přišla původně napsat, že jsme s matkou "objednané" k praktické na očkování. Prý kolem poloviny března. V tom jsem tedy vážně trochu pesimista, ale pokud by to dopadlo, tak .

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:23

nolita Tak ale Jiná Realita řeší daleko víc věcí než my. Má výrobu, provozovny, auta, řidiče, prodavače, zákazníky. Naprosto si dovedu představit co všechno se dá ukrást a vůbec se jí nedivím, že na to má o dost pesimističtější pohled než my.
Za mou krátkou kariéru v hotelech - orchideje a květinové vazby, obrazy, koberce. O toaletním papíru, saponátech, kafi, cukru se snad ani zmiňovat nemusím. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:30

Janulik03 Aranel Třeba nám ty pozitivní věci jen nepíše. Chápu, že z negativních se musí někam nebo někomu vypsat, třeba se jí tím uleví. Ale pravda je, že nějaká ulítlá kabelka by potěšila! :-)

andulka01 Hned jsem si vzpomněla na Rosse z Přátel!! Já bych si teda nic neodnesla, ale jak už jsem psala, u těch super hebkých ručníků mám občas pokušení! 

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:33

Garfie no, chůva .. já si jich nezříkám a pár jsme jich měli i na delší časové úseky, prakticky obě děti cca od 4měsíců na den v týdnu měly, jenže - a to už jsem narazila loni - hlídání jako služba byla zrušená o to kvůli strachu chůva o své zdraví, takže občas nějaká zavolala, že se má hlásit, jestli nechceme a hned vzápětí, že ona hlídat nemá. A vzít si někoho jen tak bez doporučení domů, v tom lepším případě to bude nějaká matka se svýma dětma, který si k nám přijdou pohrát .. I to se mi stalo..

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:33
Reakce na Garfie:

andulka01 Hned jsem si vzpomněla na Rosse z Přátel!! Já bych si teda nic neodnesla, ale jak už jsem psala, u těch super hebkých ručníků mám občas pokušení! 

​taky se mi to hned vybavilo

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:34

Resch Mně je jasný, že objevit tu "svou" je těžká práce, natož teď!

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:41

Garfie ono si to casem zase vsechno, jenom jsem si potrebovala po ranu ulevit, pac nevedet v patek,jak to bude v pondeli,kdy je diar narvany, me trochu vytocilo.

Ale jinak si rikam,ze jsou na tom lide podstatne hur a v podstate drzim pusu a jsem rada za ro,co mame. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:45

Resch Tak zase to, že jiní mají větší starosti nijak nesnižuje tvoje vlastní. Budu držet pěsti, ať to nějak zdárně vyřešíte!