Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:56

žluťásek Myslím i na podzim odolávaly jako poslední kultura, ale nakonec je taky zavřely. Ale to nešlo o okýnka. On tam ten tlak asi nějaký bude, jakože podpora studentů, tak snad si to nelajznou zavřít.

Ale chválím e-knihovnu MKP, ty tam pracuješ, že :) A taky NDK Covid, i když tam se většinou stáhnout nedá, ale aspoň číst na zařízení je taky fajn.

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:59
Reakce na barbucha:

​Jasně. Máme sice vládu, která nedokáže zajistit ani rozvoz vakcíny (natož dostatek vakcíny) a musí to za ni dělat firma s rohlíkama, ale za všechno můžou lidi, který drze chtějí jet po roce práce na dovolenou a vypadnout na chvíli z toho bordelu.

Tvl

​Takže ti přijde cajk, že sem dovolenkari dovlečou další mutaci, jo? 

Tvl

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:59

continuity tohle mi nedělej, to je skoro stejně tak hrozný, jako to reálně slyšet, mně se vždycky zauzluje hlava

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:01

continuity to je bravurne formulovane vysoce odborne vyjadreni

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:02

moonlight no ta naše eknihovna zažívá fakt boom, díkybohu, že jsme měli už trochu náskok a spoustu eknih už vydaných. Zvlášť u tý povinný četby to teď může být dost osvobozující, neshánět to někde po známých.

Průšvih je VŠ studium, to musí bejt peklo. Jak chybějící materiály, tak nemožnost jít se s tím uklidit na tichý místo, aby mě doma nikdo neotravoval.

No a že chybí běžná beletrie na čtení, o tom ani nemluvím. Dětem, seniorům, komukoliv. Díkybohu aspoň za ty okýnka. A trochu rezervací zdarma, třeba to někoho potěší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:02

Černá kočka 

Tak jinak. Proč si stěžovat na ostatní (že si v mý přítomnosti sundaj roušku, že ode mě nestojej dva metry) - když si to můžu zcela jednoduše zařídit sama tím, že se prostě od dotyčnýho odklidím.

To je to, co já tvrdím od začátku: kdyby se každej staral primárně jen sám o sebe, o svoji ochranu, tak jsme v pohodě. A ne furt ukazovat prstem - hele, von nedodržuje... co je mi po ostatních?! (a ne, nemluvím o situacích v narvaný tramvaji, i když i z ní můžu vystoupit, že jo) si vemu roušku, si meju ruce, se nelepím na lidi. Hotovo.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:03

moonlight to spáchal feri, jemu díky.ja moc nedoufam, že by nás nechali otevřený, ale přeji si, aby jo. A ano,knihovny byly poslední kultura, do 22.rijna. Na jaře jsme měli zavřeno 7 tydnu, na podzim 4 a  po novem roce 6.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:04

Liesel prydo kamene tesat (via blade runner.)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:05
Reakce na barbucha:

kdyby se každej staral primárně jen sám o sebe, o svoji ochranu, tak jsme v pohodě. A ne furt ukazovat prstem - hele, von nedodržuje... co je mi po ostatních?! (a ne, nemluvím o situacích v narvaný tramvaji, i když i z ní můžu vystoupit, že jo) si vemu roušku, si meju ruce, se nelepím na lidi. Hotovo.

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:06

continuity bude novej díl Andykódů asi...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:06

barbucha no jo, já si beru roušku, meju si ruce, nelepím se na lidi.... ale když jsem včera viděla ty davy bez všech opatření, který jsem sice já sama obešla obloukem, tak ale následky jejich družení v podobě většího počtu nakažených a tim dál pokračujících restrikcí ponesu i já, chca nechca.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:08
Reakce na tv:

​Takže ti přijde cajk, že sem dovolenkari dovlečou další mutaci, jo? 

Tvl

​Ano. Sveďme to na dovolenkáře, ty rozežraný sobce co nevědí co s prachama, zatímco prostej lid strádá ve skrytu nuzného domova!

Lyžaři už byli, teď jsou to milovníci teplejch krajin... tak příště bych to viděla třeba na cyklisty. Nebo na zahrádkáře. Nebo co třeba včelaři - nemohly by to roznášet i včely? Moc bych za to nedala

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:08

barbucha len tak pipnem. Myslim ze vadi to zapalila si cigaretu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:11

Jennyfor 

Jistě, ty restrikce odserem všichni, vo tom žádná. Ale to je právě to - kdyby jeden každej sám pro sebe dodržoval aspoň ten základ, dobře by se nám vedlo na zemi

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:12

Janulik03 

To je možný. Mně by to taky vadilo - kdybych byla s dotyčnou zavřená v telefonní budce

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:13

barbucha nebo kdyby každej jeden sám pro sebe zdravě jedl, cvičil, nepil, nekouřil...

Stoupnout si půl metru od někoho a zapálit si je bezohlednost jako prase covid necovid, tu stížnost absolutně chápu.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:13

žluťásek Tak štěstí přeje připraveným přece!

Jako já vám přeju s nika ať se lidi do knihoven vrátí opravdu moc a zapracovat na elektronických službách taky určitě není v této době od věci.

Já pořád jedu ty knihovny, když tady jsou takový perly od Babiše :)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:15

tv Ja ale cetla od Omara Sery, u ktereho v laborce to sekvenovali, ze tri pripady jihoafricke mutace z brnenske skolky nikde v Africe nebyly. Ze by hlavne karantena vsech okolo mela trvat 14 dni a byt ukoncena PCR testem, to oni jako laborator velmi doporucili, ale dohlizet na to samozrejme nemuzou. Vzdyt je tahle mutace i v Tyrolsku, zachycena byla v Nemecku a nekolika dalsich evr. zemich. Jestli u nas uz davno neni, to se s jistotou nevi, protoze skoro nikdo nesekvenuje. Ale po navratu z Afriky rozhodne karantena + PCR

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:15

barbucha prosim te, já jsem včera byla u doktora, specializovanyho, zadnej nával, prisla jsem první do asi prazdny, 15 metru dlouhý čekárny a sedla jsem si na opačnej kraj od vstupních dveří. Krátce po mne přišly dva manželský páry, ktery si sedly oba asi puldruhyho metru ode mě, jedni vedle, druhy naproti, jako já bych ty lidi třískala, fakt, jako proč bych si měla jít ve frontě stoupnout jinam??? K ty doktorce se chodí na objednani na presnej čas, není tam fronta, kde by se dalo predbihat

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:17

žluťásek 

Tak ale jde o nákazu (jsme v koronáčovým vlákně) nebo o kouření? Hele bezohlednost je i nemejt se a smrdět. Ale co s tím nadělám třeba v mhd jinýho, než že si odsednu?