Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:51

Kokoska no státní zpráva do cloudu hned tak nepůjde. Jak se k tomu staví kompetentní orgány, tak jsou zamýšlená pravidla úplně šílená. Na druhou stranu nemusíme spoléhat na cizí nepřátelské mocnosti, k pruserum si vystačíme sami. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:53

continuity nemyslela jsem, ze statni sprava a cloud, to byl jen priklad, ale ze jsme se vzdycky drzeli zasady mit zalohy jinde nez data. No uz se  nedivim nicemu, jen me to trochu desi pri pomysleni, jak jsou mozna zaopatrena dulezitejsi data.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:55
Reakce na continuity:

.. nemusíme spoléhat na cizí nepřátelské mocnosti, k pruserum si vystačíme sami. 

Takový hezký univerzální popis současné české politiky

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:04

Kokoska

Zbastlili to, to je jasné, spíš jsem tím chtěla říct, že řešení, které se v soukromém sektoru přímo nabízí a může být velice funkční, je v případě státní zprávy úplně nerealizovatelné, často z důvodu, které mají dobrou motivaci. Ono postavit robustní zálohování není práce na dva dny, hlavně pokud se má zálohovat průběžně a ne jednou za 24 hodin. Pokud to nemohli připojit k něčemu, co existuje, tak je to skoro nemožné. A tak se rozhodli to risknout a ted mají z ostudy kabát. 

Nechci je omlouvat, jenom vím, jaká je tam situace. Šílená.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 16:09

continuity jako Proc bychom to slozite zalohovali, vsak kdyz budou chtit prachy, radi si to napisou znova 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 16:44

Ja jsem si rikala, ze se nebudu rozcilovat, ale tohle proste enchapu - podle zaberu si tam ejdou jak dkyby zadna korona nebyla. nejvice me dostala tahle veta:

Virem je na životě ohroženo asi 17 procent lidí, ostatní to zvládnou. Proč vláda peníze nedá na ochranu těch zranitelných a zbytek nenechá žít a vydělávat na tuhle republiku?

Jak chteji ty zranitelne chranit, kdyz je tak snadne prinest si nakazu z nemocnice? A za to nemuze personal, to je proste kvuli virove nalozi v populaci, tak ji pojdme jeste zvysit

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nektere-restaurace-dnes-otevrou-na-protest-proti-opatrenim-vlady.A210123_074618_domaci_vank

P:S. Chapu, ze jsou v blbe situaci a sjem rozhodne pro vetsi nahrady. Nicemen tohle ma potencial ten pokles co se pomalu projevuje zase zvratit

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 16:50

A666 idioti! a jak chtěj vědět, že zrovna oni patřej k těm 83% nezranitelnejm? dyk je to jak ruská ruleta

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 16:55
Reakce na RoSa:

A666 idioti! a jak chtěj vědět, že zrovna oni patřej k těm 83% nezranitelnejm? dyk je to jak ruská ruleta

​Je. vem si, ze muj tata z rizikove skupiny to zvladnul celkem ok a horsi prubeh ma moje mamka. No a manzelku jejich kolegy, ktere neni ani 40, museli s covidem hospitalizovat, neudychavala to.....

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 17:03

to očkování se snad nestihne ani do 6/2022

Online Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 17:33

Kokoska tak hlavne, at maji vsichni lehky prubeh a jsou brzy fit. Maly to urcite zvladne. Nemuzou jit do UVN? Sice stouraji z nosu, ale maji pry nejake setrnejsi steticky a na deti jsou tam hodni. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:03

Lamicka oni maji odberove misto 200m od domu, tak chteji tam. Zeť si nestezoval a to mu pry delali z nosu i z krku. 

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:00

clanek k dezinformacim. Autora sleduji i na LinkedIn a je zajímavý

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:09

continuity je to takové hodně zjednodušené, ale pod

Snaha jakkoli zesměšňovat či ponižovat lidi, kteří dezinformacím věří, vede pouze k jejich utvrzení, a navíc k tomu, že se vymezí jak proti těm, kteří toto činí, tak i proti „managementu“,

bych se podepsala..

jinak dnes jsem byla svědkem jak se paní odhadem tak 75+ u pokladny obořila na smrdutého opilého bezdomovce a oběma rukama do něj strkala, ať se hledí posunout blíž k pokladně, že je tam mezera...  chlapík stál na té značce kvůli odstupům a za pomoci svého velmi omezeného slovníku sestávajícího ze tří sprostých a dvou normálních slov se jí snažil vysvětlit, že to dělá za jistým účelem... no naznala jsem že babka už kovid asi má, když se k němu tak měla že necítila ten smrad

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:17
Offline Catherinne
Avatar
9824 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:44
Reakce na Kokoska:

continuity stat se muze vsechno mozny vcetne skutecnyho pozaru v objektu, ale fakt ziram, ze nejsou nekde uplne mimo zalohy. I nase blby mrnavy ucetnictvi je zalohovany na cloudu, jak byly ty utoky na spitaly, obnovovalo se ze zaloh, a tady se budou psat novy zadosti. Chapala bych, ze se ztrati treba poslednich par hodin, ale komplet vsechno?

​no taky by mě zajímalo jestli komplet nebo jen ti od 21.1. Mně přišla zpráva 12.1, že žádost přijali, tak mám to posílat znova? Nebo to jim zůstalo? Samý otázky 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:14

Catherinne tak to ti neporadim. My nemame na nic narok, tak ty podminky nesleduju.

Offline Catherinne
Avatar
9824 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:16

Kokoska já  tam zkusím zavolat, ale tuším jak to dopadne...

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:59

Zarinya tu se pak nemuzes vratit nebo musis do karanteny?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 02:13

Inak, môžem sa opýtať (myslím to úplne nekonfliktne)?

V Čechách pediatri nerobia štandardne výtery predtým ako predpíšu ATB? Lebo u nás sú na to decká úplne zvyknuté. Akože nie je to príjemné, jasné, a trebárs dcéra si radšej vybrala dobrovoľnú karnténu ako výter - vlastne prvýkrát mohla, lebo keď je chorá tak si nenavyberá - ale synov komentár bol vyslovene, že len skonštatoval, že toto bolo trošku hlbšie ako obvykle, ale inak normálka.

Offline 711990
Avatar
17115 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:03

slnieckoasi se dela vic CRP nebo strep test, ale taky me to prekvapuje, protoze mne delala doktorka vyter fakt pokazdy (a ten z nosu na covid mi prisel mnohem prijemnejsi, minimalne bez daveni). Nebo je to tim, ze zdejsi deti nejsou nemocne a nemely jeste ATB?