Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 20. února 2020 14:52

continuity Kolegyne nedavno delala rozhovor s maminkou jednoho z kluku, ktery Piskot s Meluzinem tyrali a sexualne zneuzili. Kdyz plakala, malem jsem se taky neudrzela. Dcera na ten dokument V siti pujde se skolou, sice to bude drsny, ale myslim, ze je to dobre. Kdyz mi rikala, co ji a jejim spoluzackam obcas chlapi posilaji pres ruzne socialni site, je mi zle. I kdyz si ty prasata zablokujou, najde se hned nejaky dalsi. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 20. února 2020 15:49

Emerald a jak to probiha? jakoze maji nekde profil a pres PM jim nekdo neco posila? 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. února 2020 16:02

V síti doporučuju, přispěla jsem na vznik dokumentu na hithitu nebo kdeže a byla díky tomu v prosinci na předpremiéře, kde byla pak i krátká beseda s autorama a herečkama, a byl to pro mě silnej zážitek, úplně jsem šokovala samu sebe, jak intenzivní pocity hnusu a vzteku to ve mně vykutalo. Sice je ten dokument strašně klusákovskej nebo jak to vyjádřit :), což mě místy rozčilovalo, ale převažuje nadšení z toho, že tohle téma někdo otevřel a zpracoval tak atraktivně, že to najednou každýho zajímá. 

Offline razorblade
Avatar
8182 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:36

Emerald Jakoze oni si ti chlapi mlady holky vyhledavaj, i kdyz ty holky aktivne nejsou v seznamovacich skupinach?

Jinac ja uz mam listky na v siti taky koupeny. Jdeme s kamaradkou, se kterou jsme jako teenagerky holdivaly chatovani... a tehdy jsme byly dost pitomy, ale vyvazly jsme bez uhony, protoze mi prijde, ze tehdy se i ti chlapi drzeli dost na uzde...

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:36

Emerald ta Dětská verze je prý pojmuta jako hon na úchyly,takže je to baví i něco naučí, ale ještě jsem to neviděla.

Jinak na YouTube je ke stažení dokument seznam se bezpečně tuším 3 právě o Piškotovi a Meluzinovi a je to strašné maso. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:40

razorblade jak píšeš, stačí, že si vytvoří profil. 

Ono je na tom netu i dost kadejaké šikany, třeba i mezi spolužáky. jak je to prostředí anonymní, je to dost šílené. Už to vidím i na mých dětech, přidávání do skupin je nástroj moci a to mají zatím akorát whatsup. Půlka třídy ještě Tiktok a to jsme se domluvili, že zatím ne. Ale spousta matek to vůbec neřeší, předpokládám, že hlavně ty s aktivním FB, kde vesele sypou fotky děti už od plenek. 

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:46

continuity Ty ale ty jsi v tomhle oboru dost vzdělaná, věř tomu, že půlka naší generace to má úplně na háku. Když jsem sondovala, žádná(!) z mých kamarádek tik-tok nezná!! Některé chytly, že dítě "cosi" nahrává, ale myslí si, že si nahrává nějaký videa do telefonu, legrace, chápeš. Dcera jedné mojí kamarádky má na tik-toku asi 800 videí, z toho je značná část prostě "sexy" (holce je 10) a kamarádka to vůbec netuší. Moje dcera je z jejich třídy jediná, která má uzavřený profil a jedna z mála, která je tam pod přezdívkou. 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:09

razorblade Lamicka Normalne pres instagram. Poslou to rovnou v zadosti o sledovani.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:10

Garfie my delame v práci i školení pro zaměstnance, děti byly narvané, senioři se rušily pro nezájem. Ale myslím, že toho už je tolik, že kdo alespoň trošku chce, tak si ho ty informace najdou. Jinak na každém školení se řeší, že je pro dítě lepší anonymní profil a VZDY se najde starostlivá matka, kterou trápí, že tím dítě učí lhát

Mne na tom zaráží, že když o tom mluvím s kamarádkama, tak mávnou rukou, že lepší nevědět.

U nás se ten Tiktok řešil i na třídním FB, některé matky vůbec nechápali, co řešíme ( já to tam nedala, ale kámoška).  

Offline razorblade
Avatar
8182 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:18

continuity Jak te tak ctu, tak si rikam, jestli neni nejlepsi dite vychovavat nekde v pralese nebo v chysi v horach.. ja jsem asi rada, ze nejsem matkou...

Offline tv
Avatar
3584 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:34

O Tik-toku slysim poprve v zivote. Co to je?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:42

tv driv se to jmenovalo musical.ly, nyni tiktok. Socialni sit, kde se sdileji kratka videa. Decka si s tim muzou docela kreativne pohrat, jde k tomu nahravat hudba, davat ruzne efekty a filtry. Mezi detma velmi oblibene. 

Offline dzizisketa
Avatar
7483 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:44

Tik Tok je z těch sítí nejzrádnější. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:49

dzizisketa Muzes rozvest proc?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:22
Reakce na Garfie:

continuity Ty ale ty jsi v tomhle oboru dost vzdělaná, věř tomu, že půlka naší generace to má úplně na háku. Když jsem sondovala, žádná(!) z mých kamarádek tik-tok nezná!! Některé chytli, že dítě "cosi" nahrává, ale myslí si, že si nahrává nějaký videa do telefonu, legrace, chápeš. Dcera jedné mojí kamarádky má na tik-toku asi 800 videí, z toho je značná část prostě "sexy" (holce je 10) a kamarádka to vůbec netuší. Moje dcera je z jejich třídy jediná, která má uzavřený profil a jedna z mála, která je tam pod přezdívkou. 

​No a právě z tohoto důvodusi myslím, že by nemělo být poučování o úskalí internetu a virtuální bezpečnosti nechané jen na rodičích, kteří si leckdy myslí, že když dítěti zákážou facebook, tak nebude mít..... základy bezpečného chování na internetu by se měly dětem vysvětlovat ve škole už odmala

Na V Síti se chystám, až budu v ČR anebo půjde zkouknout přes net.....

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:48

A666 ve škole je páté třídě naučili teprve poslat email a ve třetí je vyděsit modrou velrybou tak, že mi dítě týden nespalo.

Upřímně řečeno, s takovým přístupem, ať se do toho škola fakt radši ne.ere.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:52
Reakce na continuity:

A666 ve škole je páté třídě naučili teprve poslat email a ve třetí je vyděsit modrou velrybou tak, že mi dítě týden nespalo.

Upřímně řečeno, s takovým přístupem, ať se do toho škola fakt radši ne.ere.

​To je teda síla To celkem chápu, jenže co pak ty děti, u kterých tomu absolutně nerozumí rodiče/je jim to šumafuk? Ty školy se tomu budou muset začít přizpůsobovat.....

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:01

A666 Já to právě řešila s třídní, řekla jsem jí, že půlka třídy se na tik-ťoku chová úplně nevázaně, jména, fotky z bytů a tak....a ona mi slíbila, že se tomu budou znovu věnovat, ale že to probírali už mockrát a že je to i součástí osnov. A že škola ty rodiče prostě úplně suplovat nemůže, že je to v první řadě starost rodičů (s čímž teda ale vcelku souhlasím, jenomže teorie, že jo...)

Pavlena Nevím jak to myslí dzizisketa , ale jak jsem psala, děti tam často vystupují pod vlastním jménem, nemají uzamčené profily, natáčí videa v domácím prostředí (=znám byty všech spolužáků mojí dcery), říkají tam i dost osobních věcí, plus hlavně u holčiček ta videa často působí opravdu sexy, past pro pedofily. A pochopitelně, lajkuje se a můžou se přidávat komentáře, takže prostor pro šikanu tam je taky dost velký. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 21. února 2020 11:03

Tedka je o tom krátká anketa v respektu, kdyžtak to sem na chvíli dam 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 21. února 2020 11:23

Pavlena k TikToku bych jeste dodala, ze je to cinska sit. nedelam si velke iluze o Zuckerbergovi, ale toto je uz uplne ztratecene.