Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 21:31

continuity prosím, nikde nepíšu, že jsem pro omezování svobody projevu nebo svobody demonstrovat. Jo, nesouhlasím s nima, ale nezakazuju.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:08

Posloucham ted Vinohradskou 12 o te zamene na Bulovce. A rikaji tam, ze ta tehotna byla v pokrocilem tydnu tehotenstvi, nejaky ctvrty paty mesic

Vzdyt to je uz videt, dite ma aspon 10 centimetru! Jak si mohli nevsimnout? Ja si doted myslela, ze to byl prvni trimestr, ze treba si na sale mysleli, ze jde na interrupci do 12 tydne, ale tohle je fakt sileny. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:12

Zuzuli ve 168h říkali, že prý pátý měsíc a že hned po započetí jim začalo být jasné, že je něco špatně, ale v téhle fázi prý už nebyla šance na přežití toho plodu. Šílené!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:19

Zuzuli tak samozrejme jedou i konspiracni teorie, ze se ty dve matky domluvily, protoze uz bylo na potrat pozde... coz doufam ze a) neni pravda b) se ta co prisla o dite nedozvi, to by muselo byt priserny

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:29

viktorka_od splavu a podle konspiratoru to urcite udelala kvuli tem prachum za odskodne, ze?

To je fakt strasny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:39

Zuzuli tak daleko jsem dikybohu nedocetla:-/

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:45

Evaeva ja fakt nemam slov. Z laickeho pohledu mi prislo, ze v prvnim trimestru se jeste da pochopit za zamena, kdyz to je zakrok, ktery se v te dobe z ruznych duvodu delava. Ale v patem mesici?! To ho pak jeste musela porodit? Vzdyt v tehle fazi se uz u potratu ze zdravotnich duvodu vyvolava porod, kyretaz neni mozna. Same otazky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 09:47

Zuzuli o tom nemluvili. Asi to byl začátek pátého měsíce a "vyřešili" to v rámci toho zákroku. Ale celé je to tak strašné. 

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 13:26

Zuzuli ja se na to ptala v jinem vlakne a pak jsem se dozvedela od pribuzne, ze tesne pred zakrokem se uz zadny ultrazvuk nedela. Taky mi to hlava nebrala. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 13:56

Já to vůbec nemuzu číst....

musim rict, ze bulovka má fakt letitou prisernou povest a nic na tom nemění ani ten zykan, kterej tam vytvořil aktuálně nejpokrokovější porodnici v Praze 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 14:02

Lamicka nedela, ani jsem predtim nemluvila se zadnym lekarem, ani me nikdo neprohlizel...

Offline Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 14:07

711990 A na základě čeho ti ten zákrok udělali? Tím myslím, to jsi tam přišla, řekla, jaké máš potíže, a bez čehokoli dalšího tě vzali na sál?

Offline Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 14:14

Mně je z toho celkově úplně špatně, ani teď o tomto konkrétním případě nechci číst nějaké další podrobnosti, třeba někdy časem, ale fakt mi hlava nebere, že tu tolikrát padlo, že ve spoustě nemocnic před tímhle zákrokem nedělají ani UTZ. Mně ho dělali dvakrát, při příjmu a těsně před, a to už při tom příjmu bylo jasný, že se nic zachránit nedá. Fakt to nechápu. 

Online OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 15:38
Reakce na Myrtila:

ale fakt mi hlava nebere, že tu tolikrát padlo, že ve spoustě nemocnic před tímhle zákrokem nedělají ani UTZ. Mně ho dělali dvakrát, při příjmu a těsně před, a to už při tom příjmu bylo jasný, že se nic zachránit nedá. Fakt to nechápu. 

​u zamlklého těhotenství se kontrolní UZ dělá, ale kyretáž může mít i jiný důvod (např odběr sliznice pro diagnostiku). Tam se běžně nález obvodního gynekologa nekontroluje

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:01

Mne na Bulovce při zamlklym těhotenství utz delali, ale třeba kdyby mě objednali na druhej den, tak už by nedělali? 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:12

Myrtila byla jsem tam(na Bulovce) se zamlklym tehotenstvim a jak pise Potrefenáhusa , diagnoza se udelala jiny den, nez na ktery me objednali. Takze papiry, souhlasy, vsechno jsem mela vyplnene predem, jen jsem prisla a udelali to. 

A mimochodem totez i potom na kyretazi po porodu, jen ve Vinohradske. Tam se ani nekontroloval ten nalez, slo to na zadanku od gynekolozky. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:27

Taky se mi nechtělo o tom číst. Je to strašně smutné. Jak se stalo, ze paní šla na sál a nebylo ji to divné? Jenom se ptám, nemyslím tím, ze by paní za to mohla. To rozhodne ne.

Offline Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:32

OliveOyl 711990 Díky za vysvětlení. Taky už toho mám po gynekologické stránce za sebou dost, ale když nad tím přemýšlím, fakt vždycky před každým zákrokem mě ještě kontrolovali UTZ, nejen před tou kyretáží, na 3 různých pracovištích. Proto to pro mě bylo těžko pochopitelné. 

Offline Kokoska
Avatar
28406 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:42

notna nasinec by se urcite ptal, dohadoval a zjistoval, co je najednou spatne, kdyz by to mela byt jen bezna kontrola. Jestli cizinka cesky vubec nerozumela, mohla si myslet, ze jde o nejakou dukladnejsi kontrolu, nejake dalsi vysetreni. Blba shoda okolnosti. Moc nechapu, proc s sebou nemela nekoho, kdo aspon trochu cesky rozumi, u doktora si nekdy nepamatuju co rikal cesky, natoz v cizim jazyce.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:49

Kokoska kdyz jsem rodila, primo vedle me (za plentou)byla mlada vietnamka, ktera umela cesky jen "pomoc" a "boli". S sebou na chodbe mela asi 10clennou rodinu a cesky umel jen jeji odhadem 13letej bratr, kteryho odmitli na sal pustit. Misto toho tam pustili jeji maminku, ktera taky neumela ani slovo. Byl to fakt hustej zazitek, jak se k ni chovali. A od ty chvile vim, ze tenhle pripad se mohl stat uplne bez problemu. Stacilo, aby sedela v cekarne ve chvili, kdy si sestra sla vyzvedavat tu druhou(ktera tam nesedela) a uz nemela sanci podle me.