Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:25
Reakce na A666:

barbucha 

Souhlasím, ale abych pravdu řekla, poslední roky vnímám, že se co se týče práv žen dělají pozvolné kroky zpět - třeba všechny ty antipotratové zákony (Polsko a Texas budiž příkladem)

​No právě. Když se to tak vezme, tak nejen že si za znásilnění v podání těch většinou dědků (kterejm do toho nic není) může chudák tetina sama, ale ještě jí nakonec zakážou jít na potrat, aby musela donosit plod toho znásilnění. To je na palici... spíš teda vlastně na mašli!

Co se zahalování/odhalování týče... tak já jsem ještě ten staromilec, kterej by - mluvím o Evropě! - preferoval prostě evropskej styl to jest ani burkini, ani hidžáby, to bych přenechala těm zemím kde je to tradice (i když ani tam se mi to moc nelíbí vzhledem k emancipaci, ale tam nežiju tak ať), já na nějaký multikulti moc nejsem. Evropský výdobytky chtějí ti lidé využívat, nebo ne? Chtějí žít v evropským stylu což zahrnuje například i sociální podpory nebo řízení auta ženou, nebo ne? Ale dobře, je to věc názoru jednoho každýho.

Mně jen připadá žertovný, když vídám holky v hidžábu (a je to velmi často při návštěvách Severu), který mají tričko nad pupík/výstřih až po pás/obepnutý kraťasy/minisukně atd. apod., ale ten hidžáb mít musej. Jsou kolikrát oblečený mnohem vyzývavěji než "domorodky". To nějak nevím co si o tom myslet... jakože o původním účelu, kterej tady už úplně ztrácí význam

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 20:34

barbucha potraty po znásilnění v Polsku povolené jsou, za to tam musíš donosit dítě, u kterého je jasné, že kvůli vývojové vadě po narození nepřežije. Což je teda taky otřes. Celý ten protipotratový zákon je ohavnost.

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:52

Evaeva jenze to musi byt znasilneni uznane soudem a policii. A to nikdy neni, vzdycky se najde duvod, proc to vlastne byla tvoje vina a ne nasilnikova. Byl o tom nedavno super post na FB. Jaky straslivy veci se kde staly a ze to nikdy nebylo uzavreny jako znasilneni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:55
Reakce na Evaeva:

barbucha potraty po znásilnění v Polsku povolené jsou, za to tam musíš donosit dítě, u kterého je jasné, že kvůli vývojové vadě po narození nepřežije. 

​To je strašný. Čekání na smrt tvl. Pokud by to byla volba tý matky, tak její věc... ale nutit do toho všechny je čirá zvůle.

Další viz 711990 ... taky bych si nebyla tak jistá.

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:58

barbucha jo no, to ti hned nedojde zejo, ze v tom je hacek. Jejich cilem nikdy neni povolit potrat aspon nekomu, ale jen se tvarit hrozne "fer", ackoliv praxe bude jina.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 20:59

711990 no to byla spíš poznámka pod čarou, ale máš samozřejmě pravdu. A děs je to každopádně!!!

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:00

711990 

Středověkej hnus.

Navíc to určujou chlapi. Kdyby se jednalo o ně, budou potraty povolený všem, vždycky a zadarmo a ještě se sklenkou šampika na posilněnou!

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:07

barbucha lol jo no

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:07

711990

Neumím si představit, že  by to znásilnění profrčelo policejní a soudní mašinérií tak rychle, že by se ještě stihnul potrat. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:07
Reakce na barbucha:

​No právě. Když se to tak vezme, tak nejen že si za znásilnění v podání těch většinou dědků (kterejm do toho nic není) může chudák tetina sama, ale ještě jí nakonec zakážou jít na potrat, aby musela donosit plod toho znásilnění. To je na palici... spíš teda vlastně na mašli!

Co se zahalování/odhalování týče... tak já jsem ještě ten staromilec, kterej by - mluvím o Evropě! - preferoval prostě evropskej styl to jest ani burkini, ani hidžáby, to bych přenechala těm zemím kde je to tradice (i když ani tam se mi to moc nelíbí vzhledem k emancipaci, ale tam nežiju tak ať), já na nějaký multikulti moc nejsem. Evropský výdobytky chtějí ti lidé využívat, nebo ne? Chtějí žít v evropským stylu což zahrnuje například i sociální podpory nebo řízení auta ženou, nebo ne? Ale dobře, je to věc názoru jednoho každýho.

Mně jen připadá žertovný, když vídám holky v hidžábu (a je to velmi často při návštěvách Severu), který mají tričko nad pupík/výstřih až po pás/obepnutý kraťasy/minisukně atd. apod., ale ten hidžáb mít musej. Jsou kolikrát oblečený mnohem vyzývavěji než "domorodky". To nějak nevím co si o tom myslet... jakože o původním účelu, kterej tady už úplně ztrácí význam

​hele barbucho a jak se dostatečné neodhalování rozporuje s tím,ž e chtějí žít ve výdobytcích Západní civilizace? Jako když chci využívat výdobytky západní civilizace, tak musím být dostatečně odhalená? Co je to dostatečně odhalená?

Já třeba jsem absolutně proti zavlékání právních zvyklostí - šaria, dětské nevěsty, mnohoženství apod. tam naprosto souhlasím, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ale proč je násilně svlékat? Navíc tohle dopadá jen na ty ženy (kterým my Západ chceme pomoci), na muže nijak. Takže ve jménu osvobozování žen je budeme utlačovat, nutit je dělat co enchtějí? tohle je trochu problém západního feminismu, že my chceme těm ženám pomáhat tím, že na ně aplikujeme náš model. A nezajímá nás, jak moc jim to vyhovuje.

Hidžíb ani burkiny západní civilizaci neohrožují.

P.S. Já nikdy holku oblečenou jak popisuješ neviděla, většinou jsou moderně oblečené klidně i v přiléhavých džínech a triku/košili, ale vždycky měly dlouhé rukávy/nohavice

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:08

dyndano to taky mas pravdu! Proste je to nejvetsi podraz....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:08
Reakce na Evaeva:

barbucha potraty po znásilnění v Polsku povolené jsou, za to tam musíš donosit dítě, u kterého je jasné, že kvůli vývojové vadě po narození nepřežije. Což je teda taky otřes. Celý ten protipotratový zákon je ohavnost.

​texaský zákon v tomhle jde dál bohužel. Sice teoreticky můžeš podstoupit potrat, ale jen do té doby, než je zachycen tlukot srdce. pak není žádná vyjímka - ani pro znásilnění, ani pro postižený plod, ani pro ohrožení života ženy

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:16

A666 

No, je otázka, jestli bychom ty ženy svlékali násilím... to jest zda náhodou nechtějí i vypadat, nejen žít, po evropsku - ale doma mají uzurpátorskýho otce, manžela, bratra... to přece taky nevíš, nebo jo?

A fakt, vídám takový holky jak popisuju úplně běžně, proto o tom mluvím protože mě to vždycky praští do očí... navíc jsou většinou i hezký protože mívaj perfektní byť výraznej makeup... dlouhý rukávy v létě, ani nohavice fakt nehrozej. Jen k tomu maj ten hidžáb, no. S tím odhaleným pupíkem je to legrační. Možná jdou z domova ve svetru a za barákem si ho sundaj?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:27
Reakce na barbucha:

A666 

No, je otázka, jestli bychom ty ženy svlékali násilím... to jest zda náhodou nechtějí i vypadat, nejen žít, po evropsku - ale doma mají uzurpátorskýho otce, manžela, bratra... to přece taky nevíš, nebo jo?

A fakt, vídám takový holky jak popisuju úplně běžně, proto o tom mluvím protože mě to vždycky praští do očí... navíc jsou většinou i hezký protože mívaj perfektní byť výraznej makeup... dlouhý rukávy v létě, ani nohavice fakt nehrozej. Jen k tomu maj ten hidžáb, no. S tím odhaleným pupíkem je to legrační. Možná jdou z domova ve svetru a za barákem si ho sundaj?

​Ale tohle je přesně to, co jsem psala. Že když je budeš nutit chodit bez Hidžábu, tak na to doplatí ty ženy, protože pokud je někdo nutí, nebude jim dovoleno dělat už vůbec nic.... Pro mě je absurdní absencí hidžábu podmiňovat vzdělávání, protože vzdělaná muslimka pokud jí někdo nut ten šátek nosit bude mít rozhodně větší šanci sedo toho stavu dostat než taková, která nebude moci studovat, protože nemůže bez šátku vyjít ven.  Jo, mohli bychom si vynutit, aby posílali dcery do školy v rámci povinné školní docházky. Ale to by bylo tak vše a to rozhodně k emancipaci nestačí....

Navíc naprosto věřím, že jsou i takové, které ho nosí dobrovolně, prostě je to pro ně důležité....

S tím makeupem souhlasím, to vždycky zírám (i na dospělé muslimky), ale já fakt nikdy holku oblečenou jak píšeš nepotkala, možná je to Švédská specialita

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:02

Konkrétně s burkinami mám problém hygienický, bývá to bavlna s polyesterem a v tom do bazénu nemůže nikdo. Běžně jsou v bazénech zakázané i pánské plavky typu Bermudy - prostě příliš látky nedělá dobrotu. 

Ale nechci zas flame na téma, proč je bezprostředně před návštěvou veřejného bazénu nutné se sprchovat. V moři nebo rybníce ať se koupe kdo chce v čem chce, pokud ho premíra látky nestáhne ke dnu. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 22:06

A666 Texas je silenej! V cca 6.t to vetsina zen ani nevi a uz je pozde. Podle me ty, co na to maji penize, pojedou do jineho statu (to snad jeste lze) a na ty chudsi to proste dopadne drtive. 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:10

Jos je to šílený, já mám pocit, že se v mnoha věcech vracíme do stredoveku. Doba postfakticka a prístup k lidským právům. Jde to nějak ruka v ruce.

Už jsem to sem někdy psala, vždy mi přišla scifi literatura, kde se  celá Země najednou vrátila do stredoveku, včetně technického pokroku, zbytečně přepjatá. Tak už si to nemyslím. 

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:18

continuity vem so svatou risi rimskou atd a u nas stredovek... 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:31

rasaNori jenže svatou říši římskou zdolali barbarské kmeny. Euroatlanticka civilizace je způsobilá si ten středověk zařídit i sama. Hezky to popisuje Bárta. 

Minule říkala Radičová ( kromě toho, že byla předsedkyně vlády SR, je také socioložka), že by byla celá šťastná, kdyby se lidstvo shodlo na tak jednoduché pravdě, že země je kulatá. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 25. října 2021 06:48
Reakce na Mha:

Neodpustím si to. 

Myslím, že diskutovat o věcech je dobré a touhle diskuzí si bude muset projít každá země, kde je více lidí pristehovanych ze zemi s jinými kulturními zvyky. 

A my bychom měli vědět, proč hajime zrovna tuto pozici, protože s tím budeme konfrontovani a vytváření dvou světů, které spolu nemluví, je přesně cesta do pekel. Teď myslím konkrétně zahalovani a odhalování a následné pohoršení na obou stranách.

A ještě jedna věc, vadí mi, že k barbarizaci diskuze přispívají, např. Konkrétně v Polsku, právě ženy. 

​Nejak nemam pocit, ze by to polsky narizeni bylo vysledkem nejakyho mezikulturniho stretu...