Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:50

Kokoska kolega měl za ženu tchajwanskou Číňanku a po doktorech s ní jezdil pravidelně. Ono je to kolikrát lepší i v češtině, když tam s člověkem někdo je. Kdyz řešíme s dětma něco složitějšího než rýmu, běžné chodíme oba a kolikrát čumím, jak rozdílně si to pamatujeme. A to nejsme nemocní, rozumíme jazyku, jen ten stres dělá divy. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:51

Kokoska hlavně jí dali podepsat informovaný souhlas v češtině. To je podle mě hodně špatně. Měli jí pouze brát krev, ale taky si celkem dovedu představit, že v cizím prostředí nemusela mít moc tušení. I když mně přecejen zaráží, že se nechala uspat. Aniž bych to chtěla jakkoliv házet na ní.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:52

711990 kdyz uz odkyvla cizi jmeno, tak fakt asi ne. Ne ze by to proto bylo o neco min hrozny.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:55

continuityurčitě. Máma chodila s babičkou, když měla rakovinu. Podotýkám, že po mentální stránce na tom byla ona o děda velmi dobře. A stejně se kolikrát všichni tři neshodli na tom, co přesně ten doktor říkal. Ale ona šla na rutinní odběr, to by člověka asi nenapadlo, že bude potřebovat překladatele.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:56

Evaeva na tech papirech je vsude jmeno, fakt musela byt hodne zmatena. Chudak.

continuity no presne, kdyz jsem byla s muzem na nejake jeho kontrole, musela jsem mu pak par veci vysvetlit, co mu vlastne rekli.

Online notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:56

Kokoska Aha, já vůbec nevím, ze to byla cizinka. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:58

notna obe ty zeny byly myslim Vietnamky.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 16:59

Kokoska byla to asiatka, takže se asi běžně setkává s tím, že její jméno komolí. Takže se klidně mohla ozvat na jakékoliv asijské jméno. Stejně tak si oni klidně mohli říct, že jí blbě rozuměli, když našli v seznamu nějaké asijské jméno. Ale u operace si přece musí být jistí, vůbec by se neměli spokojit s tím, že paní nerozumí 

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 17:02

continuity na väčšine ordinácii visí oznam, že s 1 dieťaťom vstupuje do ordinácie 1 dospelý. 

A koľkokrát som bola sprosto opytana, na čo som v ordinácii s otcom, som uz písala viackrát. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 17:33

letfenixa

Tady je to zdravotnictví opravdu jinde. 

u naší dětské to není žádný problém. Budeme teď řešit rovnátka a tam mi to doktorka rovnou nabídla. 

K zubařům a hygienistce chodíme na prevenci celá rodina najednou. Nikdy s tím nebyl problém.

Muž chodit s tchýni na onkologii, tam to za ní víceméně rozhodl a doktorka, která ji k tomu nemohla přesvědčit, byla ráda, že tam je. (Tchýně je teda s odstupem let taky ráda, zrovna to minule spominala). 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 17:36

continuity u těch závažnější diagnóz mi to přijde v podstatě nutné. Taky bych chtěla, aby tam se mnou někdo byl.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 17:38

Evaeva i u těch blbych rovnátek. Investice za 100 tisíc a doktor si bude vybírat, kdo bude v ordinaci?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 17:56

continuity jo, to taky.

Já se s tím v pár ordinacích setkala, ale je otázka, jestli by se nedalo domluvit, když by šlo o něco důležitějšího. Já to trochu chápu, někdy v té čekárně čeká celá rodina včetně babičky, aby dítě naočkovali.

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:06

Evaeva ale veď keď čakajú v čakárni, ich vec. Ale napr keď sme boli s malým prvýkrát na alergologii, vyslovene len 1 dospelý, a to sa pýtali detailne rodinnú anamnezu, a ja som nevedela všetko o mužovych rodičoch a súrodencoch, muž sedel v čakárni, ale nie, nemohol ísť dnu.

Offline Kan
Avatar
7090 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:14

letfenixa Jakože opravdu? My s tátou taky chodíme běžně, buď já, máma nebo brácha, ale sám nikdy. Jednak je na tom špatně pohybově a druhak má tolik různých papírů a léků, že si to prostě nepamatuje. Blbý je, že potom lékař směřuje otázky na mě. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:26

letfenixa to slovenské zdravotnictví stálo za pendrek vždy. Ještě, když jsem tam bydlela, zvažovala jsem jít rodit do Čech. A byl to jeden ze zásadních důvodu proč jsem se nechtěla moc vracet na Slovensko.

Já když poslouchám historky mojí mámy s časenkami, tak to je k pláči. 

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:38

Kan môj otec nerozumie, a jemu je zle rozumieť, ešte aj zle počuje. Milostiva pani primárka z translantačneho oddelenia sa ma opytala, či som s ním ako doprovod potrebná. Na to som jej odpovedala, že ak sa s ním chce dohovoriť, tak áno. Ďalší raz sa strašne ponáhľala ("dnes sa strašne ponáhľam "), tak bola rada, že som tam s ním. Ale to je všade. Nikde nechcú, aby som išla s ním. Ale ja vždy idem. Otec na všetky otázky lekárov odpovedá: áno,  dobre.

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:39

continuity pch, časenky. Muž teraz išiel na neurologiu, tak bol pred nemocnicou 10 minút pred 5 a dostal 15. Z 20 možných. 

Offline Tabea
Avatar
4733 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:51

letfenixa jako v 5 ráno?

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:55

Tabea áno.