Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 10:23

viktorka_od splavu achjo. a želvy se mi probudí a nebudou mít co žrát..

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 11:03

viktorka_od splavu Já to sekání na veřejném prostranství nechápu teď, natož v plném létě. Vyholí to na milimetr a slunce zkázu dokoná

Online Kan
Avatar
7089 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 12:23

Mulen Někde jsem teď četla, že to stříhaj na drn kvůli klíšťatům a že ve městě jsou pijáci infikovaní víc, jak ty na dědině. :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 12:38

Kan jakoze znicime ve meste vsechen hmyz, aby nahodou nekdo nechytl kliste?

no pokud vim tady si stezovali psickari, ze milackove neumi behat po vzrostle travekazdopadne ani jedno neni duvod znicit veskerou zelen ve chvili kdy po zime tepv vyrasila

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 13:49

Ja mam pocit, ze v souvislosti se sekanim na Praze 6 nejaky odbornik vysvetloval, ze se to musi na jare posekat, aby travnik ziskal silu. Ale detaily uz si nepamatuju. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 18:14

Kan ale pak tam neprezije nic:(

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 20:07

Pinot Noir u nas v hk se jeden rok poucili a nesekalo se... coz pak vyvolalo doslova kulturni valky, kdy se lidi rozdelili na sekace a nesekacena strane sekacu byli hlavne pejskari, kterejm se v tom blbe hledaly hovna, nekdy i psi. A cokli nosili klistata. Nakonec udelali kompromis, kdy technicky sluzby na velkejch plochavc nechavaj pruhy mebo vysekavaj ruzny ornamenty z vysoky travy. Myslim, ze jsou ted vsichni spokojeny.

Offline Isca
Avatar
4475 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 20:23

razorblade Tak sekači nesekači, jako u všeho záleží jak moc, kdy, v jaké fázi, a jaké jsou aktuální okolnosti. Ono by občas stačilo asi následovat zkušenosti předků, zaprvé senoseč, v červnu, v období vymetání (kvetení) trav, než začnou produkovat pyl a usychat, a zároveň v tom červnu se to po posekání dost často přirozeně zaleje,  a pak otava (srpen). Akorát tohle možná nasmlouvat s externími dodavateli může být celkem oříšek.

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 20:27

Isca Hele ale nebylo to sekání dřív v tyto časy protože si z toho chtěla nasusit sena? Takže to prostě bylo tak aby si stihla dvě, a zároveň bylo teplo aby to doschlo? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 20:29

razorblade u nás se taky dělají ty ostrůvky neposekaného. A sekáči u nás hrozně nestíhají, takže se vlastně moc neseká. Takže jsem docela spokojená.

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 09:34

A proboha co to Policie ČR předvedla včera v Praze? Kde to jako jsme?

Já vím, že to včera neměli jednoduchý, byl půlmaraton. Ale zablokovat stovky lidí na mostě a nechat je na slunci a legitimovat? Nemám nic proti tomu, když se zpacifikuje jednotlivec, který fakt překračuje mantinely, ale kolektivní vina, kolektivní zadržení a smažení na slunci? 

Zato těm "tradičním hodnotám", kvůli nimž nemáme podepsanou Istanbulkskou úmluvu ani manzelství pro všechny, těm umetali cestičku. Jsem velice nasraná a taky mám velké obavy.

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 09:37

andulka01 jo no, vcetne toho, jak se to prezentovalo v mediich..."anarchisti branili pruchodu" apod...

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 09:42

711990 Jo, zejména když mezi "anarchisty" byli turisti a kolemjdoucí. Sakra, mě to úplně kroutí palcema. 

Online Kan
Avatar
7089 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 12:53

andulka01 Tak aspoň ty záchranné složky pustit mohli, na hasičích jsou dost vášnivý diskuze. Paka na obou stranách.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 14:44

Kanprůser bylo to natažené lano.

Proč má být shromáždění ohlášeno má svoje důvody a tady se pěkně demonstrovalo několik z nich. 

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 15:07

continuity to natažený lano byla hrozná blbost a za to bych fakt trestala, o tom žádná, ale to se snad mohlo řešit lokálně. 

Online Kan
Avatar
7089 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 16:23

continuity Ne, průser byl, že je vůbec nepustili a ani se o to nesnažili, hasiči to museli vycouvat, jet jinudy, demonstranti si ještě pěkně zatleskali. Viděla jsem záběr z kamery přímo z vozidla, debilové prostě.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 18:26

andulka01 jak přesně lokálně? 

Každopádně když někdo zvolava občany projevit veřejně svůj názor, jde o shromáždění a má to nějaká pravidla. a nelze je porušovat jen kvůli tomu, že zrovna hájili nějakou myšlenku, která nám je milá. 

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 19:20

Kan Jo tak, tak to je opravdu průser, tuhle informaci jsem neměla.

continuity Tak snad policie může zasáhnout přímo proti konkrétním lidem, kteří ohrožují sebe a ostatní. Ale snad pořád to nedává mandát k tomu uzavřít hromadu lidí na hodiny.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 19:52

andulka01

No na tom mostě byl dav, chovalo se to jako dav (viz to tleskání). tam fakt nemůžeš poslat hlídku, aby šla řešit někde uprostřed dva lidi. 

Je taky úplně jasné proč je tam zablokovali - začali se totiž samozřejmě domlouvat, že se přestěhují na druhý most, aby zablokovali ten průvod zas. 

Podotýkám, že s pro life nesouhlasím, ale máme tady nějakou slobodu projevu a je dobré ji respektovat, čistě kvůli tomu, že jednou můžu já demonstrovat za myšlenku, která nebude po chuti většině společnosti (na Slovensku už to tak je).