Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:52

Já mám teda s britskou angličtinou mnohem větší problém než s americkou, jako jo, když královna promlouvá k lidu, tak cajk, ale kdysi jsem se pokoušela sledovat seriály, třeba Broadchurch, bez titulků a málem mi pukla hlava, a to se to odehrává někde v Dorsetu na jihu Anglie, žádný proslulý Skotsko nebo Irsko, kde člověk předem předpokládá, že nebude rozumět ani slovo. Kdežto na americký seriály koukám bez titulků úplně běžně, určitě by se sice našly nějaký z trochu specifičtějšího prostředí, kde bych si taky ani neškrtla, ale obecně mi ta americká výslovnost přijde taková... normálnější? :D

 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:08

Karoleena Jojo, většina Američanů, co jsem potkala, má výslovnost normální. Já mám taky horší zkušenost s britskou výslovností, ale nemůžu zase hodit všechny do jednoho pytle. Na jednom eventu v UK jsem absolvovala meetingy s několika Brity a někteří měli tak děsné manýry, že jsem se začala bát závěrečného rozhovoru s tím nejdůležitejším člověkem a ten mluvil úplně nádherně. 

Seriály jsou pro mě určitě jednodušší v americké angličtině. Ale koukám se synem na Young Sheldon a tam mám docela problémy s výslovností tatínka, ten mluví děsně (Texas )  

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:13

Potrefenáhusa hrozny byli anglicky mluvici Holandani, to jejich chrochtani

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:26

Karoleena Ja teda rozumim serialy porad spatne. Proste to nejak nestihnu v mozku pobrat a uz jede nova veta. Takze stejne mam vetsinou titulky. No a posledni dobou me zadny serial stejne nebavi, mam HBO vlastne k nicemu. Tak nezrenuju vubec. Ta britska samozrejme jak kdo. Ja bych potrebovala, aby vsichni mluvili jako v BBC . Kamadky muz je z Londyna a mluvi jako vzor Oxford english. Pro me je proste problem, ze jazyk moc nepouzivam a kdyz, tak jen pasivne. A i tam nemam problem dejme tomu s Tolkienem, ale s moderni mluvou, tak nemam tu slovni zasobu. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:07

Ještě ke včerejší diskuzi o trepce (živočich x rostlina = chovat x pěstovat). Oslovila jsem jistou instituci, poslali mi několika stránkový elaborát s mnoha dašími odkazy (na vyžádání zašlu), a výsledek je takový, že se o tom dlouhodobě příslušné osoby dohadují, v současnosti jsou považovány trepky za samostatnou skupinu.

Takže pokud bych se měla nějakým způsobem trepce věnovat, asi bych ji ROZVÍJELA, nejlépe (pokud si pamatuji) v senném nálevu.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:23

Kokoska S tou španělštinou a přízvukem jsi mi připomněla moji oblíbenou historku. Seděla jsem s kamarádkou v kavárně v Krakowě a vedle u stolu banda Španělů (tehdy jsem ještě docela rozuměla, dnes už bych si neškrtla) a ona se mě ptala, jestli jim něco rozumím. A já že, docela jo, ale jenom jednomu, ti ostatní mluví asi nějakým šíleným nářečím...no a pak se ukázalo, že ten jediný, co mu rozumím, je Polák!  

Hanka H  Rozvinout je až tam moc nechci, ale něco s nimi brzo udělám, zřejmě spláchnu do záchodu!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:25

Garfie Pokud si pamatuji, tak strašně smrděly, že!?????

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:29

Hanka H Ano, naštěstí smrdí v dětském pokoji.....

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:53

Karoleena ja to mam opacne. miluju treba downton abbey, tam vsichni tak krasne mluvej. americkou produkci musim mit s titulkama, protoze obcas se proste ztratim. navic mi prijde, ze ve vetsine pripadu se jeste snazej mluvit tak melodramaticky, ze spis septaj a to jsem uplne v prdeli :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:53
Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 10:58

Jos S HBO jsem na tom stejně, nic mě tam nebaví - resp. teď sleduji maďarskou verzi seriálu Terapie, no a tam si teda jazyk zrovna neprocvičím. Ale až to dokoukám, tak budu asi v koncích.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:03

Mrs.Robinson Presne. Nepopiram, ze tam jsou zajimave veci, ale ja se tim nejsem schopna prokousat a neco vybrat. Ted jsme tedy videli s muzem prvni dil serialu Oz, to bylo super, ale je to stare tak 20 let a narazila jsem na to uplne nahodou. A tam teda anglictine moc nerozumim.  

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:37

Já miluju irský přízvuk, navíc mi přijde krásně srozumitelný, to bych s britským či skotským vůbec nesrovnávala. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:07

moonlight Bavíme se o tom samým irským přízvuku?! :D

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:09

do statistiky: miluju skotskej přízvuk :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:11

mitford sister sean connery šišlal moc pěkně

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:12

Karoleena  Kerry, tam jsem byla, no...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:17
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:18

mitford sister Já taky!! A pak ještě žeru tenhle přízvuk Kelly z Misfits, myslím, že to je Derby, ale nepanovala nad tím tenkrát stoprocentní shoda, když jsem se to snažila zjistit. :)

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:26

Karoleena kelly