Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:21

mitford sister Podle mě zpěv s hudebním sluchem nemá zase tak moc společného. Třeba můj muž má výborný hudební sluch, pozná falešný tón okamžitě, basy, výšky, všechno slyší perfektně, naladit u nás doma zvuk na přehrávači byl asi tříměsíční proces!! Ale zpívat teda neumí (jako líp než já jo, ale to není takový výkon).

mirajo Tak ale nikdo netvrdí, že lidi s logickým uvažováním nutně musí bavit matika. :-) Jen s ní prostě nebudou mít problém. Zrovna ty bys to do budoucna mohla posoudit dost. Třeba moje děti matika nebaví, ale docela jim jde a chápou ji rychle. Syn má teda vysloveně specifický problém-čím jednodušší, tím větší potíž.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:53
Reakce na Garfie:

Syn má teda vysloveně specifický problém-čím jednodušší, tím větší potíž.

​Tenhle problém máme, myslím, my tři ségry taky:) V různé míře, ale cítím to tam.

Online barbucha blogger
Avatar
30570 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 12:32
Reakce na Garfie:

mitford sister Podle mě zpěv s hudebním sluchem nemá zase tak moc společného. Třeba můj muž má výborný hudební sluch, pozná falešný tón okamžitě, basy, výšky, všechno slyší perfektně, naladit u nás doma zvuk na přehrávači byl asi tříměsíční proces!! Ale zpívat teda neumí (jako líp než já jo, ale to není takový výkon).

​Tak někdo nemá (na rozdíl od sluchu) dobrej hlas, trénovaný hlasivky... 

Ale rozhodně potvrzuju, že jazyky resp. jejich učení s hudebním sluchem souvisí velmi úzce. A sluchem obecně.

Dokud jsem ještě slyšela na obě uši šlo to samo! A pak když jsem potřebovala nebo chtěla přibrat ještě jeden, ale už mam prostě jedno ucho mimo provoz, tak to jde vysloveně ztuha, až se to skoro ukazuje nad mý síly...

V matice podle mě hodně záleží na základech. Ty jak se prošvihnou... Jenže kdo by se učil otravný vzorečky Pročež matikářka na základce zadala úkol a hlaste se kdo víte výsledek. Dobře barbucho, a jak jsi k tomu došla? Ty nevíš? Takže ti někdo napověděl. Sednout! Stejně tak v písemce. A nyní nám barbucha poví, podle čeho to vypočítala, chybí jí tam postup! ... barbucha mlčela jak zařezaná a vyfásla pětku za opisování

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:34

Garfie Já jsem nedostudovaný historik,ale data mi absolutně nejdou. Kupodivu mám paměť na data narození v rodině, v práci, dokonce si pamatuju i od brigádníků, ale kdy byla bitva z Las Navas de Tolosa vůbec. Jo a že jsem historii nedodělala s daty nesouviselo

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:40

brrr Data narození?  To spíš vydoluju nějakou historickou nepodstatnost!  Myslím, že největší vroubek jsem si udělala u tchýně, když jsme hráli jakousi společenskou hru a já měla za úkol říct datum narození svého muže....a nevěděla! 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:44

Garfie Kolega mě považuje za lehkého autistu, ale on si zase pamatuje citaty z filmů a já ani za zlaté prase.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:48

brrr Prosím tě, kdysi jsme někde společně s kamarádkou přihlašovaly děti a ona u vyplňování papírů říká "já jsem hrozná matka, ani jejich rodná čísla si nepamatuju!", no nevzmohla jsem se na reakci!  Ale ty filmový hlášky mám taky problém, pár oblíbených mám, ale když mi syn cituje Cimrmana skoro slovo od slova, tak se stydím. 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:51

Garfie Já aktuálně poslouchám několikrát denně "Mořská hvězdice, šéfe!"

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:01

brrr No to bych ani omylem nedala, kdybych to shodou okolností minulý víkend neviděla!!!

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:08

mitford sister prosim te to je proto, ze kdyz se ti incestne budou mnozit zvirata, ktera si ponesou geneticke zatizeni, tak ta linie brzo vychcipa. Zato lidi si toho třeba vsimnou a tak s tim zavcasu prestanou... 

Online Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:46

Můj muž má takový datum narození,  že si ho pamatujou všichni jeho zaměstnanci a to včetně rodného čísla. Jeho rodné číslo vychrlim i v polospanku, svoje bych si musela odvodit.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:46

Garfie Viděla jsem to minimálně pětkrát, spíš víckrát a stejně mi to muselo být objasněno.

Offline MP Marge
Avatar
5715 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:52
Reakce na continuity:

MP Marge já jsem ale nepsala nic o vysokoškolské matematice. Myslím, že matematiku prvních tri/ čtyř ročníků ZŠ je schopný se naučit úplně každý s IQ v průměrném pásmu. Jsou to fakt kuchyňské počty. 

​Ja nereagovala na tebe a ani si nepamatuju, co jsi psala. Reagovala jsem na Viktorku, ktera zminovala teorii, ze neexistuji odlisne druhy inteligence (s cimz nesouhlasim).

O vysokoskolske matematice nic nepisu, jen to, ze tu ze zakladni skoly (a ze stredni) jsem se musela doucit v USA na vysoke. Ale nevim, jestli se to pocita, protoze jsem po promoci vsechno zapomnela, tedy krome te trojclenky, a v beznem zivote ji vubec nepouzivam. Taky hodne spoleham na kalkulacku! 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:05
Reakce na Garfie:

A teď mě napadlo-na znalce češtiny-ty trepky se chovají, nebo pěstují?  Normálně jsem se u toho zarazila a nejsem si jistá! Myslela jsem spíš "chovají", ale pak mi přišlo, že to vypadá divně!

​Trepka velká je živočich, jednobuněčný prvok, tudíž by se měla chovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:10

Hanka H prvoci byli vyřazeni živočichové jsou aktuálně pouze mnohobuněční:-P taky si to ze školy pamatuju jinak

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:17

Hanka H prvoci byli vyřazeni živočichové jsou aktuálně pouze mnohobuněční:-P taky si to ze školy pamatuju jinak

​Tak to je zrada ! Díky za upozornění!

Online 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:28

Tak Betty ja si pamatuju rodny cislo spoluzaka z prvni tridy. Znelo totiz hodne podobne jako tehdejsi nocni reklamy v TV "Zavolej mi do klubu...."

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:30

Hanka H Ja prave brala, ze zivocich, tedy chova (taky stara skola), ovsem realne je spis pestujeme  Navic teda pry je to jedno, tvrdi Potrefenáhusa

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:33

Garfie Kamarád veterinář má na "chovat" a "pěstovat" jasný názor. Holt kočku do hlíny nedáš, no

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:35

andulka01  a právě ty jednobuněčné organismy se spíš pěstují na nějaké živné půdě. takže to fakt dává smysl:-)