Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline 711990
Avatar
17031 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:27

Karoleena Kelly z Misfits je bozi!!!! I fuckin luv ya! Jinak teda do ankety pridavam, ze pro me je top britska anglictinaamericka je takova...meh, nic moc:) 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:32

Karoleena Tak to je trochu extrém , ale něco mu rozumím... Ale spíš jsem myslela přízvuk toho komentátora, pravda :)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:44

Hanka H Milá žabičko, prosím pošli mi elaborat o trepkach, zvlášť jestli je ona instituce úctyhodná.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:59

Karoleena Ale připomnělo mi to Fathera Teda, ten díl s ovcema, jestli znáš. Irský seriál, už sice starý, ale výborný!

Offline Kokoska
Avatar
27999 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:25

Garfie to je vystizny :) Ja kdyz nahodou pochytim slovo, kteremu rozumim, tak jsem pak tak nadsena, ze mi utecou dalsi dve vety

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:32

Mha Vše jsem poslala, přeji příjemné bádání!

A ještě vkládám k obecnému zamyšlení poslední vyjádření

"Dobrý den, 

předpokládáme, že v souvislosti s trepkou by bylo na místě užít spíše termínu kultivovat nebo množit, jako se používá v souvislosti s buňkou. Není to ani rostlina ani zvíře. Ale jedná se o náš osobní názor."

 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:58
Reakce na Kokoska:

Garfie to je vystizny :) Ja kdyz nahodou pochytim slovo, kteremu rozumim, tak jsem pak tak nadsena, ze mi utecou dalsi dve vety

​já taky!

Offline Mrakoplas
Avatar
8718 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:57

moonlight ja mu rozumiem akurát sheep

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:19

Muž pracoval asi 4 roky s irským týmem,tj. Tak hodina, dvě meetingu nebo hovorů denně a za tu dobu si vypěstoval tak autenticky irský přízvuk, že kdykoliv ho někdo cizí slyší mluvit anglicky, tak jej považuje za rodilého Ira. A pak je vtipné když se s očekáváním plynulé angličtiny otočí na mě a já odpovídám větami na úrovni 3. třídy.

A do statistiky uvádím že on má celkově ohromný talent na jazyky, stačí mu dva týdny v jakékoliv zemi a dokáže se základně domluvit. Ale co se týká hudby tak je hluchý jak poleno,  nechytá rytmus,  tón ani neumí zpívat.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:56

Mrakoplas Však to je to hlavní :)

Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 10:39

Vlezu se tady s přechytralou připomínkou: Američani mnohem víc vyslovují "r", kdežto Britové ho vynechávají. My ho taky říkáme, nejlépe ještě to drnčivé české, tak je ta americká angličtina často srozumitelnější, protože v ní jakoby zazní víc písmen z toho slova. (nemluvím teď o nějaké mluvené řeči z ghetta typu "yo ol' fokin' fag")

Online SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 11:01

eh, copak seriál, ale meetingy s indickým supportem

Offline andulka01
Avatar
10533 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 11:35

SunEclipse Jo, indický support je top :-) U nás byla ještě legendární prezentace francouzské kolegyně, která se (kromě ultrasilného přízvuku) rozhodla, že "H" prostě nebude vyslovovat v žádném jazyce. Myslím, že ani její tým se občas nechytal.

Online dzizisketa
Avatar
7373 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:06

Taky si myslím, že jsme zahlceni popkulturní produkcí převážně z USA, tak jejich angličtinu máme víc naposlouchanou. Taky jí lépe rozumím, i když daleko lahodněji mi zní britská. Včetně skotské. 

Včera jsem viděla dva díly Zone Blanche a ten úpadek v porozumění, když člověk jazyk nepoužívá, je teda velký. Sice jsem dost rozuměla, ale musela jsem se hodně soustředit. 

Offline continuity
Avatar
33121 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:10

andulka01 Francouzi H neumějí pořádně vyslovit. Zato umí docela hezké ř, což je v angličtině na dvě věci. 

Jejich angličtina je příšerná, ale dá se na to nakonec zvyknout. na rozdíl od Indů, kde je kolikrát lepší si psát.   

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 13:56
Reakce na SunEclipse:

eh, copak seriál, ale meetingy s indickým supportem

​V hotelu jsme mivali kolegu, kterej s indama vzdycky mluvil s indickym prizvukem. Vlastne si z nich delal prdel, ale oni to nechapali. Bylo to od nej vlastne docela hnusny. :D Ale vtipny

Offline Tabea
Avatar
4574 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 14:40

andulka01 italský kolega z credit collections si stěžoval na pitomce, co nechápali, že nechce uvolnit nějakou objednávku, když jim přece jasně říkal "áj (high) credit limit".

Offline Tabea
Avatar
4574 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 14:45

Kdysi jsme byli s manželem na letišti v Jižní Africe, let do Německa. Lidi stáli tak nějak v chumlu, jeden Němec to nevydržel a zavelel: "Let´s start a snake!" (Snake - schlange - německy fronta). Používáme to dodnes.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 14:59

continuity Já vlastně nikdy neslyšela mluvit Francouze anglicky tak, aby nebylo poznat, že je to Francouz. To je taky zajímavý, jak některý rodný jazyky se držej a nepustěj víc než jiný. 

Offline andulka01
Avatar
10533 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 15:06

mirajo Francouz NECHCE mluvit jiným jazykem, takže vždy MUSÍ mít přízvuk, aby bylo vidět, že je to z donucení a on, hrdý francouz svůj jazyk nezradil A je vina nás ostatních, že nemluvíme tím jediným správným jazykem na světě