Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:33

MP Meri 

Cože, batolatům se má dávat maso 6x týdně?

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:44

MP Meri Ono to s tim jidlem je zase docela easy. Asi ty prvbi mrkve je z toho clovek vyplasenej a, furt hroti co a jak ale pak si to sedne a zadna veda to neni. Vcera jsne treba my velky meli fazolky na kyselo, tak mala mela fazolky, brambory zloutek, pomixovane I s malyma kouskama, bylo to dobre a vzhledove pekne taky, zadna jednotvarna kase, jak to mixovani popisuje bwl. No a dneska pri vareni otravovala, tak dostala mrkev v kuse, bwl taky splneno. 

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:45

dzizisketa ja mam v materialech 5x, jednou zloutek a jednou vegaj:-D. Ale toho masa se dava snad polevkova lzice neni to pomer jak pro dospeleho;-)

Online Pinot Noir
Avatar
24473 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:49

dzizisketa Mně říkala doktorka taky 5x týdně, jednou žloutek, jednou jen zelenina, později jsem třeba dávala zeleninu + vločky. Toho masa je miniaturní množství, někdy jsem ani maso nedala, jen zeleninu třeba rozředila silným vývarem.

Karja Jo, koprovku s brambory a vajíčkem nebo ty fazolky, to jsme tehdy jedli často, dalo se to sakumprásk dát dítěti bez nějakých velkých úprav.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:52

dzizisketa tak muzes mu davat zelezo v sirupu, akorat je to dost boj, vyzkouseno;-)

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:53

dzizisketa my meli stejne doporuceni jako Karja a je to hlavne kvuli zelezu, co vim. Je nejlepe vstrebatelne z masa, i kdyz ho je hodne i v rostlinych zdrojich. Mam znamou vegetarianku a ta maso davala detem prave kvuli zelezu. Nechtela to varit, tak kupovala sklenicky. 

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:56

Kdyz uz je tu tahle debata, tak moje druhe dite domaci prikrmy ignorovalo, jedlo jen sklenicky. To mu vydrzelo dodnes, v restauraci a skolce vyzaduje pridavky, doma nad jidlem ohrnuje nos.

Online dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:57

Hm, to se mi stejně nějak nezdá, ještě si to množství ověřím.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:04

MP Meri mäsa dávam max 10g a parím aj mixujem to so zeleninou, dnes som teda skúsila žĺtok, zatiaľ mi to mixovanie nevadí + teda pre mňa výhoda kŕmenia mixovaným lyžičkou - nemusím po kŕmení prezliekať a čistiť to všade okolo (keď bude sedieť, tak jasné, dám ho do jedálenskej sedačky), uvidíš ako ti to bude vyhovovať. Asi najpracnejšie na celej príprave stravy je umyť parný varič . Ale ak sa ti to nechce robiť, tak nerieš, presne na tú chvíľu kúp tie predsnidávky a je to (ja inak tiež plánujem keď syn bude schopný mu dávať to, čo jeme my, dokonca sa už s mužom tešíme na varenie detských receptov z jednej knihy, vyzerajú dobre :D ).

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:12

dzizisketa já jsem tuším četla maso 2-3x týdně plus jednou týdně žloutek. Taky se všude dočteš něco jiného...Já jsem ani u doktorky žádné zvláštní instrukce nedostávala (neptala jsem se), jen při podezření, že jsme vegetariáni jsem ji musela ujistit, že maso jíme a ryby taky. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:26

dzizisketa mě přijde, že co zdroj, to jiná doporučovaná četnost masa. Kamarádka pediatrička mi doporučila tyto stránky, jsou tam podle mého fajn informace, člověk si může vybrat jak moc odborně to chce. Tak já vycházím z toho, co píší tam.

http://www.1000dni.cz/

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:29

betsey šošovicu len normálne uvaríš a rozmixuješ so zeleninou? tú červenú by som pridala na ozvláštnenie jedálnička :) inak to mäso podľa mňa ozaj závisí od presvedčenia, my jeme mäso často a neprišlo mi zvláštne dávať ho malému každý deň, aj keď sú to ešte pidimnožstvá. Ale myslím, že keď už bude jesť aj mliečne výrobky, budem častejšie dávať aj tvaroh, syry, jogurty a podobne, lebo aj ja mávam obdobia, kedy mäso 4-5 dní po sebe nejem, lebo naň nemám chuť.

To ma teda privádza k otázke - odkedy ste začali deťom dávať klasické mlieko a mliečne výrobky? 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:39

DrowRanger na ten tvaroh pozor.

ja mam dojem ze na jednu stranu se z toho dela az zbytecna veda, na druhou v te premire informaci, dezinformaci a predevsim reklam zanikaji pomerne dulezite “ malickosti”  ve kterych se vyziva malych deti lisi od “zdrave stravy” pro dospele.

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:45

MP Meri Souhlasím  naprosto s minimalizací vaření, skleničky byly moje nejlepší kámošky, jen poznamenám, že naši pravěcí  předkové dětem maso zcela jistě předžvýkávali.

Online Pinot Noir
Avatar
24473 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:49

DrowRanger Bílý jogurt jsem začala dávat od půl roku, v jedenácti měsících už pak i další mléčné výrobky včetně těch, co obsahují nějaký podíl tvarohu, protože kojení už odmítl a umělé mléko jsem do něj nedostala. Zajistit potřebnou mléčnou dávku jen prostřednictvím kaší z umělého mléka nešlo, takže jsem prostě musela. Mléko v tekuté podobě nepije doteď.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:53

DrowRanger Jojo, na tvaroh pozor, kvůli ledvinám (?) - jedna z mála věcí, co mi utkvěla. Stejně tak tam bylo nějaké omezení na bílek...

Mléko nedávám skoro vůbec. V jídle (bramborová kaše nebo když nutně musí ochutnat můj čaj s mlékem) teda od roka už jo, ale na pití jen nutrilon. Někde jsem četla, že plnotučné od dvou let. Mám teda taky kamarádku ze zemědělství a dle ní krabicové mléko není mléko, takže jsem ovlivnena. Jiná kamarádka sháněla na farmářských trzích čerstvé mléko, ale to už se teď prý nesmí prodávat.

Jogurt jsem dávala někdy v 8 měsících a pak taky housku namazanou lučinou.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:53

viktorka_od splavu no ja všade čítam niečo iné - niekde mlieko až po roku, inde pomaly do 3 nie, niekde od 8. mesiacov a potom mi mama povie, že my sme mlieko prijímali v kaši asi od 3 či 4 mesiacov. A prečo pozor na tvaroh? Stráviteľnosť alebo bielkoviny?

Pinot Noir hm, tak to skúsim ten jogurt pomaličky aspoň zaradiť, uvidím, či mu bude chutiť alebo to zas budem musieť v niečom maskovať :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:57

Mohučanka my máme v okolí mliekomaty, kde je každý deň vozené čerstvé mlieko, mám aj možnosť si zadovážiť kozie alebo ovčie (ak by sa mi teda veľmi chcelo). Mňa práve zaráža, že vlastne aj nutrilon je upravené, sušené kravské mlieko, ako je mi jasné, že sú tam popridávané vitamíny a rôzne látky, ale žeby dieťa nemohlo vypiť prevarené mlieko v menšom množstve? To s mliekom som cielene googlila, ale o moc múdrejšia z toho teda nie som...

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:57

DrowRanger syn mal 1x krupicovu kasu z uvareneho kravskeho mlieka asi v 5.mesiacoch. odvtedy ju ma minimalne 2x v tyzdni ako mu chuti. jogurt mal ako polrocny lebo na nom visel ocami ked ho moja mama jedla. tak mu dala ochutnat az jej cely zozral a reval ze uz viac nema. tvaroh mal kratko na to ale nie casto. mlieko len tak na pitie som mu skusala davat od jedneho roka ale na milost ho vzal az ked mal rok a pol a potom som mu uz konecne nutrilon davat nemusela. chlieb mu natieram smotanovou natierkou alebo lucinou

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:02

eless ďakujem za vysvetlenie :)