Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:04

DrowRanger nevim jak u vas, ale moje maminka nam v kojeneckym veku kase varila stopro ze sunaru. kdyz budes rocnimu decku varit z krabicaku nic se nestane, pokud ale pijou deti porad ve vetsim mnozstvi z lahve, tak je dobry davat porad to upravene prave kvuli pomeru bilkovin a ostatnich latek, ktere jsou v tech sunarech a nutrilonech prizpusobeny pro lidsky a ne kravsky mlade:-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:14

viktorka_od splavu moja tvrdi, ze kaše varila z kravského, ale predpokladám, že do fliaš na pitie nám dávala taktiež sunar. Inak ten prímer s kravským/ľudským mláďaťom je dobrý, to ma tak nejak nenapadlo . Neviem, zatiaľ stále kojím (a to už som po mojom pred pôrodom plánovanom termíne odstavenie ), tak to pre mňa ešte nie je aktuálne, ale zaujíma ma to.

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:15

Tvaroh je doporučovaný od roka. Po období niekoľkých mesiacov, keď malý zle jedol a bol problém dostať doňho aj mlieko, je mi jedno, že má 2,5 roka, ráno vypije UM, večer ho má pred spaním tiež, a priebežne je normálne jedlo. Ovocie miluje, zelenine moc nedá, len v polievke. Mäsko pýta stále, strukoviny má rád. Sladkosti nejedáva, a ak nejakú mliečnu tyčinku, celú ani nezje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:37

DrowRanger jj vubec nejvic se mi libilo vysvetleni ve skole, ze lidske mleko je poskladane tak, aby podporilo u ditete zejmena rust mozku(vice mastnych kyselin tusim)-to je co kojencum roste nejrychleji. naproti tomu tele mozek moc neupotrebi, kravske mleko je nabusene bilkovinama, aby se tele rychle osvalilo a mohlo behat

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:45

dzizisketa 

Počítej u toho ověřování množství, že ty malinký děti z porce ve skutečnosti část různě eliminujou po okolí a část nesnědí vůbec. Mně to, vzhledem k tomu, připadalo v pořádku, ta plná porce než se nasčítala... 

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:54

MP Meri 

Vůbec se toho neboj, buď ber ty skleničky nebo holt se prckovi uvaří, v tom miniaturním množství to jde rychle, případně jídlo pro dítě vzniklo jako vedlejší produkt polévky nebo přílohy pro nás. Postupem času jsem dělala těch porcí víc a pak i mrazila. Když si dítě zvykne i na kupované příkrmy, je to na docela dlouhou dobu hodně praktický i při pobytu mimo domov.

 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:57

DrowRanger áno, presne tak, uvarím a rozmixujem

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:23
Reakce na MP Meri:

betsey Rozumím, ale kazdej má ty hranice jinde ... pro mě je už proste mixovani masa za nějakou pomyslnou hranou něčeho neprirozenyho. 

Mohučanka Hele, na tohle jsem sama zvědavá. To dítě přece hlady nezemre, nějakou cestu si najde ... uvidíme, když neumru já na nevyspani, dam vám tady za půl roku vědět, jestli moje mlade přežilo :)

​naprosto souhlasím... dětem jsem nikdy jídlo nemixovala, vše jen pomačkané vidličkou od cca půl roku, kdy jsem začínala přikrmovat... maso tak o tři, čtyři měsíce později, nakrájené na mini kousíčky.... jedli bez problémů

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:29

Furt ty vaše mlíka...  už mi do reklamy skočil Nutrilon 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:42

olte tak ale nekdo zacina prikrmy od 4 mesicu...

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:53

olte To záleží na dítěti, některé nesnese jiné než hladce rozmixované ještě v roce.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:02

olte mne maleho z kuskov natahuje, ked som mu dala kustik bananu, normalne sa mi povracal oblukom, mixovane zje  kamaratkin nevie zjest mixovane, popucene/nastruhane/kusky zje normalne. Rozdiel medzi nimi je tyzden.

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:02

Pinot Noir myslím. že je to spíš o tom, na co si navykne od prvních příkrmů .... pokud hned dostává kousíčky v jídle, nevyžaduje rozmixovanou stravu

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:05

olte To si nemyslím ;)

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:14

olte 

Není to tak, znám matky, co toho musely hodně vyzkoušet, než se dítě chytlo, vůbec nefungovalo, že by se dítko naučilo na to, co se mu dává. A pak jsou zas děti, co zpucujou všechno. To je jak s tím spánkem, některý dítě spí, jiný nespí. Lidi jsou už od narození různý...

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:39

Pinot Noir Taky s váma nesouhlaím

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:39

Pinot Noir Taky s váma nesouhlaím

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. února 2019 19:33

olte ja som mojej napríklad skúšala len pučiť vidličkou už od prvého príkrmu, vôbec nechcela jesť a naťahovalo ju z toho. Začala jesť až keď som jej to zmixovala na kašu

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 21. února 2019 19:40

olte Přijde mi to jako tvrzení z kategorie "naučila jsem dítě hned po příjezdu z porodnice spát 8 hodin v kuse", nebo "naučila jsem tříměsíčního hrát si hodinu samotného". Podle mě to v děcku je, nebo není. A matka se může stavět na uši. A to říkám, ačkoliv synovi kousky v jídle problém nedělaly.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. února 2019 20:05

Pinot Noir aj mne to tak príde. A inak, to mi pripomenulo, ako ma každý obdivuje a potľapkáva, že som malú nenaučila na dudlík. A ja som sa pri tom tak snažila ju naň naučiť, a to dieťa ho nechce a nechce :-)