Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 22:56

continuity on to našiel na zemi (pod radiátorom, tam je zjavne všetko, obľúbené miesto), momentálne má fázu, kedy do úst strká čo nájde(fuj), predpokladám, že ešte väčšinu vitamínov/minerálov má z materského mlieka. Ale ak mu to ostane aj keď bude starší, tak dám na to bacha (ja som inak vraj jedla sklenené gule podrvené na prach, mama s láskou spomína, že som si vybrala tie najkrajšie).

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 21. února 2019 07:56

continuity tam prave k boruvkam daleko, bazenek ani detsky nehrozi, byva tam v lete problem s vodou. My tu v lete na baraku moc nebyvame, ale rozumim jak to myslis. Taky jsem panelakovy odchovanec.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. února 2019 08:40

rasaNori ja teraz s dieťaťom nemám chuť chodiť nikam, najväčší komfort mám doma, kamaráti deti nemajú a v tomto smere nemajú žiadne pochopenie ani trochu snahy prisposobiť sa, takže chaty nám nehrozia (myslené tak, že jednoducho ostatní stále idú v móde celodenného opíjania sa, vrieskania, vtrhávania v noci do izby a podobne.), ale dúfam, že ak syn konečne na jar zakceptuje kočík v polohe na sedenie, tak budem môcť aj niekam vybehnúť na dlhšie, teraz som limitovaná mojím chrbtom a tým, koľko syn vydrží/prespí v nosiči.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 21. února 2019 08:56

DrowRanger tak do roka ji to bylo jedno, kraval a tak, no a ted jsem parkrat udelala kravu a zarvala a najednou to slo :D teda ne ze by se zklidnili, ale aspon zavirali dvere do mistnosti kde byl nejvetsi kraval:D

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 10:26

betsey DrowRanger Já jsem v kuchyni fakt strašně nemožná, chci úplně minimalizovat čas tam trávený. Představuju si to tak, ze ho frknu do staré autosedačky, popr. na deku na břicho a dam buďto na balkon, nebo vlastně kdekoli v bytě (máme všude dlažbu) a vyřešeno. Jinak mu mám v plánu víceméně oddělit od našeho a frknout do ruky. To postupné zavádění potravin od mrkve až po maso z nutrie mě úplně děsí a asi je to nad moje možnosti.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 21. února 2019 10:31

MP Meri ja teda za normalnich okolnosti horuju za domaci stravu, ale nez toto, vybrala bych znacku tech hotovych a postupovala dle navodu (+ veci na kousani do ruky jak je bezny odjakziva)

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:17

MP Meri Souhlasím s viktorka_od splavu do puntíku. Mě domácí příkrmy a první ochutnávání opravdu bavilo, ale pokud se ti příčí domácí příprava, šla bych radši do skleniček. Něco dát do ruky - to samozřejmě děláme všichni i když to nenazýváme jako jakoukoliv metodu, ale jíst se tak podle mě nenaučí.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:18

viktorka_od splavu Abych to upřesnila, nemám v plánu vrazit půlročním dítěti do ruky rizek. Ale na můj vkus se s tím jídlem trochu moc nadela. Nebudu mu dávat to, co pro nej vhodne není, vzhledem k věku, ale zase si myslím, ze se stravujeme dostatečně rozumné na to, aby bylo potřeba ještě něco extra vymejslet. 

A největší pochybnosti mám o mase. Do roka z nej podle mě dítě nic neuzuzla a tak nějak si říkám, ze kdyby příroda chtěla, abysme mláďatům jídlo mixovali, dala by nám k tomu nejaky vybavení - a tím zrovna nemyslím tycovej mixer.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:21

Pinot Noir Přísahám, ze nejsem žádná kojofanaticka, ale pokud se dítě kojí, je to podle mě jedno. Jist se dozajista dříve či později naučí, jelikož mu nic jinyho nezbyde :) a hlady díky kojení taky neumre :) 

A lzickou ho samozřejmě budu učit taky ... kaše, jogurty atd. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:24

MP Meri ja mäsa dávam malej pomenej, ale dávam červenú alebo hnedú šošovicu, a žltok, samozrejme mixované na kašu :-) Ale zasa s tou prírodou si to až tak úplne nemyslím, ľudia už od praveku skúšali všelijaké zlepšováky, a vymýšľali rôzne nástroje a podobne. Myslím, že to nás oddeľuje od zvierat, keby sme sa mali spoliehať len na to, čo nám dala príroda, fakt môžeme ísť žiť do lesa medzi zvieratá a zabudnúť na to, že máme rozum. Taký tyčový mixér fakt nie je na škodu :-)

Offline Mohučanka
Avatar
6391 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:24

MP Meri Maso z nutrie není povinný  jinak teda kdybych já nechala stravu na dítěti, tak záhy zajde na úbytě. Zrovna včera jsem na toto téma mluvila s tchyní - že za jejích dob neexistovalo, aby se při jídle dítě rozptylovalo například knížkou (to se v té větě jsem já) a že její děti jedly, když řekla, a dokud to nesnědly. Já se jen zeptala A co když přestali otvírat pusu?  na to se mi odpovědi nedostalo.

Ale mám pocit, že lidi zapomínají hrozně rychle, jaké to bylo, když měli malé děti, švagrová se zase podivovala, že nechci dceři vařit špagety, ale raději penne kvůli tomu, že penne si může napichovat, jídlo jí baví a aspoň chvilku jí sama bez obsluhy, zatímco špagety by akorát honila lžíci po talíři.

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:26

MP Meri Tak matky běžně dětem maso předkousaly, viděla jsem to ještě i já u rumunských přistěhovalců u nás v Jeseníkách ;)

Online viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:27

MP Meri ehm tak asi stejne jako u zvirat. dostaly to predkousany. pokud mas odpor k mixeru, muzes zkusit;-) akorat dnesnim hygienickym pozadavkum uz to moc neodpovida..

Online viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:28
Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:31

betsey Rozumím, ale kazdej má ty hranice jinde ... pro mě je už proste mixovani masa za nějakou pomyslnou hranou něčeho neprirozenyho. 

Mohučanka Hele, na tohle jsem sama zvědavá. To dítě přece hlady nezemre, nějakou cestu si najde ... uvidíme, když neumru já na nevyspani, dam vám tady za půl roku vědět, jestli moje mlade přežilo :)

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:34

S tím masem je to možná tím, ze já vůbec nejsem přesvědčena o prospěšnosti jeho konzumace obecne ... takže to by bylo asi na širší debatu :)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:39

MP Meri s tou prospešnosťou mäsa si môžeme podať ruky, tiež mám s tým problém, ale zasa nechcem malú držať úplne na vegetariánskej strave, chcem aby ochutnala všetko, ale mäso rozhodne nemáva 4-5 krát týždenne, či ako je doporučované

Online viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:40

MP Meri to chapu, ale myslim ze by bylo vhodny dat decku vybrat. pokud az doroste nabude podobny nazor necht si ji podle svyho. dokud se nemuze branit neexperimentovala bych na nem. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. února 2019 11:52

betsey 6x týdne maso a 1x žloutek 

viktorka_od splavu Každá rodičovská pece je svým způsobem experiment  pokud se po mase bude sapat (obcas ho máme, ne ze ne), samozřejmě dostane. Ale nějak cíleně ho v prvním roce nemám v plánu zařazovat.

Offline Karja
Avatar
35735 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:11

barbucha No prave,ja bych to dala jako presnidavku do misky, takhle to naleju dodo flasky nebo do te kapsicky a cus, jez si sama:-D