Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 19:58

betsey jablko u nás ide veľmi vlažne, ale tak čo už, pokiaľ výslovne nerobí to čo dnes pri malinách, tak ho dostane :D Na banán sa tváril, že to je ten najväčší hnus na svete, skúsim ho zajtra uvariť v pare, zriediť s vodou a kašou, možno ho už vezme na milosť. Inak s tým sušeným ovocím - netuším, kde by som tu zohnala ovocie, čo nie ej sírené a popravde, to už asi radšej kúpim 4 fľaštičky predsnidáviek z DM ako sa s tým kašlať, variť to, mixovať...aby sa mi potom na to zvysoka vykašľal .

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:02

DrowRanger no s tim uspavanim, mlada je zvykla okolo poledne na dve hodiny vytuhnout v kocaru nebo kdyz nekam okolo 11 jedu tak spi v aute na zahrade. Do nositka uz ji nedam, boli me to a v RS mi neusne. Ted jsme byli na 4 dny v Krkonosich, chalupa uprosred sjezdovky, takze ne kocar ani nic. Ocistec. Jednou usla po hodinovem jekotu nakonec v posteli, ale byla jsem s nervama na pochodu, jednou usla v krosnicce cestou na magistralu. V sobotu uz byla uplne hotova a prospala 4 hodiny pres den v chariotu a tak dobre nalazene decko svet nevidel:Dv nedeli prospala od 5 do 8 cestu domu, a spala s pauzou namliko do 9 do rana:D Letni chalupu tamtez jsem zavrhla, ja v 7 mesici vsude do kopec a bez kocaru ani prd:D

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:04

DrowRanger Vařenej naředěnej banán, teda pardon, ale ble, to zní strašně.

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:06

DrowRanger banán v pare?   priznám sa, že som ešte nepočula. Veď banán sa dáva surovy, či som zas niečo prespala?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:12

Mrakoplas Sweet Potato tak surový mi odmieta, tak ho skúsim uvariť, možno stratí niečo na tej chuti, čo malému vadí. Keď ho nechce rozmixovaný surový, čo sa mám postaviť na hlavu? Inak väčšina tých príkrmov momentálne vyzerá, akoby už raz trávením prešla, tak čo .

rasaNori mne v nosiči zaspí, ale je to teda tých cca 20-30 minút, väčšinou pri tom musím chodiť alebo sa hojdať na lopte, takže na kríže úplná paráda. Už sa teším na jar, okamžite vytiahnem športový kočiar a skúsim ho doň strčoiť a nosič si nechám na turistiku...

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:23

Nejmenší vnuk je ve fázi zeleninových příkrmů. Čekala jsem boj, ale to dítě s prominutím sežere všechno od brokolice po batáty a prý chce ještě a ještě, sněd by toho kýbl. Po mých dětech to teda nemá :D

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:23

Posilam pritele koupit kocarek mimo jine s pokynem, aby kocarek nebyl vysisovanej, at to skontroluje. A on mi rika, prosim te, chodis tady po vesnici cela vysisovana a budes chtit nejakej super kocarek! Tak to je presny, se tlemil, to ze jsem cela vysisovana je presnej popis.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:26

DrowRanger Zkus to vickrat, mala se mi taky obcas poprvy tvari, ze vubec. Zkusim za dva dny a sni to:-). A nebo pomalu s necim smichej, at si zvyka! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:35

Karja jj, skúšam ďalej, možno iná úprava pomôže (alebo je syn v tomto po mužovi a bude ovocie bojkotovať...).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:46

Já už jsem rozhodnuta pro BLW metodu. Z techhle mixovacich opicaren by mi hrablo

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:59
Reakce na Kokoska:

Nejmenší vnuk je ve fázi zeleninových příkrmů. Čekala jsem boj, ale to dítě s prominutím sežere všechno od brokolice po batáty a prý chce ještě a ještě, sněd by toho kýbl. Po mých dětech to teda nemá :D

​Jak už říkala babička Betty McD - chlapi jsou prasata, sežerou všecko!  Přesně jak náš Oliver, kterej je schopnej po poslední lžíci čehokoliv propuknout v usedavý pláč... naopak Adéla je velmi opatrná a hned tak něco jí nechutná, resp. dává si na čas, než něco vezme na milost.

Ale ty ovocný svačiny teda jedou bez problémů. Snacha rozmixuje všechno co jí přijde pod ruku, šoupne jim tam trochu jogurtu a hotovo, pěkný smoothie -  každej vyfásne svoji flašku a jakmile to vysajou, řvou voba 

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:11

DrowRanger Známí měli synka, který naopak cokoli kromě banánu dlouho dlouho odmítal. Takže opatrně podstrkovali do banánu stopové množství jiného ovoce, zeleniny, odvažovali to málem na lékárnických vážkách, kolik jiné příchutě jim projde a postupně přidávali. To by mne kleplo.

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:13

Sweet Potato hele tyhle ciraty s jidlem (cimkoliv) ti prijdou u jinych na prd, ale jak to mas doma a kazda cinost je boj:D tak si holt zvyknes:D

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:14

A stezuju si, ze oproti minulemu tehotenstvi, kdy TP dle MS i dle ultrazvuku vychazela na jeden den, tak si tentokrat muzu vybrat ze 3 dat :D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:14

Sweet Potato v tomto som celkom Herodes, dostane plnú dávku, ak nechce tak nenútim, dokojím ale po nejakom čase opäť dostane plnú dávku . Ale zas zeleninu je úplne ukážkovo, dnes sa nešiel dojesť na obed mrkvy s brokolicou a mäsom, možno ozaj nebude mať rád ovocie - muž to má tak isto, je schopný zjesť kúštik jablka/pomaranča ak mu ho donesiem očistený a nakrájaný alebo v lete jahody s cukrom. ale zeleninu má rád. Ja som zas ovocná a zeleninu jem z povinnosti.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:15

rasaNori odporúčam neupínať sa k tomu prvému, ja som mala rozdiel myslím 9 dní, nakoniec som prenášala a skoro ma porazilo...

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:17

barbucha z mých dětí byl obezřetnější synek a co jsme mu vnutili proti jeho vůli, vrátil nám vzápětí i s tím, co snědl dobrovolně. Což moje máti nějak nechtěla pochopit a párkrát se jí to vymstilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:20

DrowRanger tjo na banánu není nic extra kvůli čemu by ho malej nutně musel jíst, nechce nechce.. ostatně ani ovoce obecně není nic nenahraditelnýho. super že jí zeleninu, to je základ

barbucha haha u nás to bylo přesně opačně, holka zblajzla cokoliv že jsem nestačila nabírat a chlapeček ani ťuk, a když jsem zkusila hojně doporučovaný fígl Sweet Potato ve chvíli kdy zjistil že mu do jeho oblíbenýho jogurtu přibyla nějaká nežádoucí příměs, nejenže to nespolkl, ale příště už nechtěl ani ten čistej jogurt

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:20

MP Meri tak dík, teraz na nete študujem BLW metódu, lebo som netušila, že to vôbec existuje :-) Ono to mixovanie znie horšie ako to je, u nás to bolo blbé len prvých pár dní, kým sa naučila prehĺtať, a teraz okrem toho jablka zje všetko s radosťou. A na to jablko asi použijem tú BLW metódu, proste jej štvrťku surového jablka strčím do ruky a už vidím, s akou radosťou ho bude cumlať :-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:20

MP Meri ja mám parný varič od Avent, naparí to, otočíš, vymixuješ a je to. Tá BLW metóda lákala aj mňa, ale syn ešte nesedí, kŕmim ho v autosedačke, no keď si predstavím, že by sa mi v nej s prepáčením zgrcall tak, ako tie deti na videách...amen tma :D Videla som ale, že niektoré ženy dajú deti na bruško, k nim tanier so zeleninou  deti sa kŕmia tak (u nás by to nešlo skrz psa a okrem toho syn sa už plazí, zdrhá mi aj pri kojení, už vidím, ako by mi po celom byte pozastrkával kusy jedla a potom ich oplesnetá ťahal spod gauča...alebo pes).