Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 22. února 2019 13:48
Reakce na Pinot Noir:

olte Přijde mi to jako tvrzení z kategorie "naučila jsem dítě hned po příjezdu z porodnice spát 8 hodin v kuse", nebo "naučila jsem tříměsíčního hrát si hodinu samotného". Podle mě to v děcku je, nebo není. A matka se může stavět na uši. A to říkám, ačkoliv synovi kousky v jídle problém nedělaly.

Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 22. února 2019 13:49

dzizisketa Otec jisty, takze cajk!

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. února 2019 13:58

dzizisketa 

Tak už jenom to ohlídat v porodnici a máte to jasný!

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. února 2019 06:58
Reakce na Sweet Potato:

rasaNori Řekni muži, že je statisticky dokázáno, že u každého dalšiho dítěte vzrůstá pravděpodobnost, že bude stejného pohlaví jako ty předchozí.

​To mě zaujalo, protože čistě statisticky je ta pravděpodobnost pořád stejná. Ale vím, že příroda má na matematiku občas vlastní názor, a fungují ještě nějaké další vlivy. Dalo by se tohle o těch sourozencích někde najít, prosím?

Jinak já mám kluky tři, ani mě to nijak nepřekvapilo, a vlastně mi to bylo celkem jedno. U třetího se přiznám, že jsem chtěla spíš kluka(a všichni, tak jste chtěli ještě holčičku?), protože oblečení, a jsem zvyklá, a z holky by musela bejt pěkná ranařka mezi těma klukama, navíc jsem to třetí měla v 37 a já bych pak na ní v 50 žárlila, že vypadá líp než já :-) Kdo byl zklamanej byla tchyně, švagrová má taky kluky - dva. Mě to přišlo dost urážlivé nebo jak to napsat vůči těm dětem i vůči muži, že tak pořád toužila po holce (přitom měla dvě dcery, takže ne, že by si holek neužila vůbec). Já jsem hrozně ráda za tu svou smečku, myslím, že by fungovali stejně bez ohledu na pohlaví. Jako jsou prostorově i zvukově výraznější, ale znám i takové holčičky. A pak, jsem ta nejkrásnější ženská doma :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:08

viktorka_od splavu MP Meri  já myslím, že zvyknout může být někdy jako naučit :-) Podle mě se i malý miminko dá lecčemu naoučit, jen si člověk musí opustit asi takové ty obvyklé představy. Myslím, že se může naučit správně přisát (až na výjimky), a především se může naučit pocitu bezpečí. A podle mě to řada lidí podceňuje, přitom je to skoro nejdůležitější. A spousta matek to dělá naprosto přirozeně samozřejmě. Jenž třeba druhá švagrová když měla holku malinkou a nekojila vůbec, klidně vytrazila na půl dne na celý den pryč, nechala mý mámě flašku. Ta holka, když povyrostla, byla na ní furt nalepená a strašně špatně snášela odloučení a i švagrová s ní byla vlastně pořád, ale až když byla větší. Já měla ty svý kojence věčně s sebou, ať jsem jela kam jsem jela, žato pak, když povyrostli, šli bez problémů k babičce, nebo i do cizího prostředí. Podle mě ten pocit bezpečí po narození dělá úplně nejvíc, A každé dítě ho potřebuje možná trochu jinak...

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:14

Pinot Noir haha, náš nejmenší miluje v létě maliny, meloun,... Přes zimu na ně vždycky zapomněl, tak se zase na začátku léta musel učit znovu :-) Teď už si to teda pamatuje a občas i vyžaduje přes zimu kupované.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:21

olte DrowRanger postupovala jsem dost podle doporučení paní na kojeni.net, a to u všech dětí, i když se mezitím ten pohled na příkrmy trochu změnil. Začala jsem přikrmovat v přibližně 6 měsíci. A nejdřív rozmixované hladké, takže i po tom měsíci maso, pak rozmixované hrubší. Pak rozmačkané a do ruky kousky. Pak už kousky, kolem toho 10 měsíce. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 23. února 2019 08:01

VeronikK Meloun má taky rád. Těším se na léto, ovoce jí s chutí, tak to jeho nejedlictví není přes léto tak tragické. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 23. února 2019 09:03

VeronikK Dohledat to asi nedokážu a ruku bych za to fakt nedávala. Plus ta procenta nejsou nijak závratná, třeba 48%, pak 46%, že po dvou, třech klucích bude další holka. Souviset by to mělo s tím, že muži mají různý počet spermií vybavených X a Y.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. února 2019 09:07
Reakce na Sweet Potato:

VeronikK Dohledat to asi nedokážu a ruku bych za to fakt nedávala. Plus ta procenta nejsou nijak závratná, třeba 48%, pak 46%, že po dvou, třech klucích bude další holka. Souviset by to mělo s tím, že muži mají různý počet spermií vybavených XX a XY. 

VeronikK jj a taky je dobry podivat se po rodine, u muze se rodi vyhradne chlapci a on s bratrem v tom pokracuji (2+3)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 23. února 2019 09:27

viktorka_od splavu No to mi tvrdil tchán, že u nich se rodí jen kluci! I když teda zrovna můj muž má sestru (ta má tři syny), ale jinak jeho otec je ze čtyř kluků-a všichni mají jenom kluky (právě s tou jedinou výjimkou-mojí švagrové). Ale u nás je to zase naopak, my jsme typicky ženský rod....takže se to hezky pokřížilo na holce a klukovi :-D

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 23. února 2019 09:35

A u nás v ulici samý holky!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:18
Ono se říká, že když jsou tři holky/kluci, tak to čtvrté bude zase holka/ kluk. Ale neznám moc rodin, na kterých by to šlo zkoumat, vlastně znám jen jednu (mají 4 holky).
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:30

brrr no, řekla bych že pokud je stejný otec tak je to vysoce pravděpodobné.... tak mě napadlo Garfie  :P

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:51

No, tak já znám i rodinu, kde páté dítě sice byla vytoužená holčička, ale v dospělosti šla a podstoupila změnu pohlaví.

Takže já bych s těma toužebnýma přáníma na pohlaví dítěte byla opatrná ;)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:57

Znám dvě rodiny, který maj po čtyřech holkách jen proto, že pan otec trval na klukovi  Přijít mi někdo s takovým požadavkem, do minuty má igelitku za dveřma -  že mu holka není dost dobrá?!

Ale dneska se to už myslím tak nehrotí, naštěstí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:12

barbucha tak hlavně když "pan otec" ty kluky neumí, je to jeho chyba

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:14

viktorka_od splavu 

No právě. Manželku pak používá jako svůj pokusnej inkubátor nebo co? Ale přesně, správná odpověď v tomto případě (kromě řádnýho kopance) má znít: Co sis udělal, to máš! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:18

barbucha Někteří to hrotí i teď. Sestřenice má tři dcery a její muž řekl, že budou děti dělat, dokud nebude kluk  

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:38

Pinot Noir 

Kastrace rezavým kuchyňským nožem proběhla kdy?