Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:44

katkas hojdacie kreslo nemame, zeby som ho nutne potrebovala? Aj tak som ho vzdy chcela .

Online ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 13. února 2019 15:00
Reakce na rasaNori:
Z jineho soudku, jsem jak pubertak, co dva dny se mi delaj v obliceji takove ty pekne pupinky, vymacknout to nejde a boli jak cert, hlavne tvare a na skranich plus v linii vlasu. Nejaka rada? 

​Prý na ně pomáhá tohle, já zatím osobní recenzí neposloužím, kupovala jsem v pondělí.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 16:59

Malenge snáď to bude mať rýchly priebeh, nás to mal pred Vianocami, tri noci s oknom dokorán (ale fakt dokorán) a potom už bolo lepsie, nejaké tie lieky samozrejme k tomu. Prvá noc bola hrozna ale máme šťastie na pediatra v rodine, ktorý nás prišiel zachrániť, pohotovosť je u nás totiž len do 22.00 a museli by sme do iného mesta. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:10
Reakce na continuity:

inak niekde som citala, ze este v stredoveku bolo bezne, ze sa v noci spalo na dvakrat. pocas tej prestavky sa ludia modlili, rozjimali, alebo aj navstevovali. asi tie nocne prestavky zodpovedaju najekym biorytmom

​Aha! Tak už je mi to jasný... náš Oliver přišel teda ze středověku.

On za dne sice několikrát vytuhne třeba uprostřed pohybu... zkraje takhle několikrát vyděsil nebohé rodiče k smrti páč se někde plazil a někam se dobejval... a najednou ticho, nic, dítě leží s eště napřaženou ručičkou...  no mysleli že je určitě po něm, úplně se báli zkontrolovat, jestli ještě dejchá 

Ale v noci spí s přestávkama, ničema. Nedá snad víc jak dvě hodiny v kuse... snacha si už zvykla, ale dost ji taky zezačátku děsilo, když se probrala z mrákot s tím, že na ni někdo čumí. A taky že jo - Oliver stojí v postýlce (těsně vedle manželský postele) a nehnutě na ni zblízka zírá  

(Adéla chudák by spala furt, kdyby ji ten následnej provoz nevzbudil taky )

Offline Malenge
Avatar
4248 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:26

Mrakoplas Díky, doufám v to, taky jsme měli okno naprosto dokořán, počítám s tím, že dnes to bude stejné. Už teď vidím a slyším, jak se mu to s příchodem večera zhoršuje

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:33

DrowRanger Jak je vlastně starý? Proč by musel mít kaši z mateřského mléka? Samozřejmě, že dát kaši není všeobecně platná ráda, u někoho je to s ní spíš horší, u nás se ale večerní spánek s kaší taky zlepšil. Syn měl problém s kravským mlékem, tak jsem mu dělala nemléčnou z vody a přidávala do ní přesnídávku. Některé jsou už od čtyř měsíců.

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:35

barbucha  dítě leží s eště napřaženou ručičkou... 

 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:41

Pinot Noir 

No hele, i snad s hlavou v konferenčním stolku zcepeněl  

Prostě chlap, kterej bude usínat v půli slova - na zabití! -  už teď je mi líto jeho případný známosti 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:43

žluťásek 

Hm, to jsem nevěděla. Syn teda neví, že je to jídlo, zatím měl jen zelené fazolky. Do pusy si nic nedává, co není označeno a podáváno jako jídlo, nikdy to nedělal. Musím vymyslet nějaký nový brambory. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:46

katkas toto je podľa mňa kontraproduktívne, ako sa dieťa potom naučí, že v noci sa spí a nehrá, keď ho človek vezme sa hrať? 

Online žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 13. února 2019 17:55

dynda když ti to nejí, o starost míň :) my máme na hrani kaštany a nevyloupany vlašáky, taky jako náklad do tatry, na vaření v kuchynce, jako krmení pro zvěř...

Jinak si dnes miláček nacpal do nosu syrový kolínko a když jsem mu to vydloubla a vysvětlila, hrál si dál a mumlal si u toho: do nosánku nedávej, máma sebat 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:08

Pinot Noir 6 mesiacov, umelé mlieko mu dávať nechcem, zaraďujem teraz postupne príkrmy,tak nechcem do toho pchať aj UM keď kojím. S tou nemliečnou to skúsim, uvidím, či bude nejaké zlepšenie v spaní alebo budeme chodiť s mužom na striedačky spávať v noci inde...

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:18

DrowRanger v siestich mesiacoch je este posledny rastovy spurt. Ale ten trva par dni. 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:27

barbucha usnout sam je u ditete velky dar. Starsis tim ma problem doted. Kolikrat se prijde v pul jedenacte zeptat, jestli muze do nasi postele, nebo si vleze do pelisku k mladsi segre.  pry hezky hreje...

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:30

Mrakoplas No já bych ji také raději dala spát hned, ale metodou pokus omyl jsem zjistila, že v situaci kdy se uprostřed noci úplně probuzená posadí v posteli, je nejrychlejší způsob, jak ji znovu uspat tento. To hraní je vždy v klidovém režimu (tlumené světlo, nějaká klidná aktivita). Teď je jí 1,5 roku a obecně spí už dobře, podobné noční akce jsou opravdu výjimka. Po pravdě jsem rychle dospěla k závěru, že dítě se učí nápodobou a dělám to, co nám v danou chvíli nejlépe funguje.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:39

katkas No však, napodobou! Preto sa ráno tvárim,  že spím a malý potom ešte ľahne a potiahne 

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:41

Mrakoplas  závidím !

Online MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:45

DrowRanger Hele, uz sem taky ta matka, tak si muzu dovolit trochu poučovat ... fakt se nebran zkoušet i něco, co dřív nezabralo. U nás se stalo několikrát, ze co jeden týden totálně bojkotoval, druhy týden krásne fungovalo (bohužel samozřejmě i naopak). Fakt zkoušet zkoušet zkoušet, do zblbnuti dokola.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:49

katkas to chce dlhodobý tréning a nevzdávať sa  od narodenia mu tvrdím, že pred siedmou sa nevstáva, už ho to asi nebavilo počúvať tak radšej drichme 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2019 18:57

Mrakoplas 

Přesně. Já dělala mrtvýho brouka, dokud nenastala lidská hodina... dítě buď ze zoufalství znova usnulo nebo si v postýlce něco štrachalo. Jako v pět/šest ráno ani bohovi!

A pak když to má vstát do školy, člověk aby to eště v sedm tahal z postele násilím