Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 18:41
Reakce na Ounz:

Cywe, mně se tyhlety manýry matinek a tchýní ve stylu ‘já už sem 1,2..x dětí porodila, já tomu rozumim líp než vy mladý, děsně příčí. Moje matka má teď přesně tenhle dojem u svýho vnuka no a pořád to zkouší. Vtipný je, že mi pořád rezonuje v hlavě jak mi vyprávěla, kterak byla moje babička (její tchyně) děsná a ‘źe jí do toho pořád kecala’ 

​Mne to prave taky strasne leze na nervy, coz byl duvod, proc jsem se v tomto vlakne zapojila do diskuse o agilnich babickach, trebaze zadne deti nemam a v podstate mi to muze byt jedno. Ale jak uz jsem psala, meli jsme par tehle matriarchalnich typu v rodine a ony opravdu, kdyz se jim clovek nepostavi, dokazou udelat ze zivota peklo. Jen moje babicka z matciny strany, ja kdyz si vzpomenu, jak ta sikanovala matku i tetu, vsechno vedela nejlip, ony vsechno delaly spatne... A ne, nezistna chut pomoct to fakt nebyla 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 18:48

MP Marge tak ale zase na druhou stranu zrovna v tom odkojeni deti se ty zkušenosti celkem pocitaj, blby je, jak se ty názory furt stridaj, tak má kazda generace pocit, ze ta předchozí to delala blbě a naopak. 

Ze není náhoda, ze teď maj deti deti ze studených odchovů ze 70.a 80.let, kdy se kojilo pravidelně, žádný, kdy si dítě řeklo, max do půl roku, v postýlce nechávat vyřvat a hybaj do jeslí...takže následoval trend kojit na požádáni pomalu do plnoletosti, dítě jedine v posteli, kontaktní rodičovství, koncept kontinua a tak.a teď už zas maj deti ty mladší, co už ten studenej odchov nezažili a ti prestavaj měknout :-)

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:01

Potrefenáhusa no ale zrovna moje matka má v tom mateřství velký rezervy  ale teda upřímě, myslim že platna je vyžádaná rada, takovýto nucení a prosazování svýho tím stylem ‘dělam to natajnacku když hlídam’ je blbý

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:01

Potrefenáhusa Ale jo, to beru, ale zaroven jsem zastankyni "kdyz me o radu nikdo nezada, tak drzim pusu", a ne abych byla tak presvedcena, ze vim vsechno nejlip, ze kvuli tomu budu v rodine delat dusno  

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:02

MP Marge a zase teda nadruhou stranu, takovýhle typy šikanujou i nedětný, tohle byla prostě jn dobrá příležitost

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:03
Reakce na Ounz:

Potrefenáhusa no ale zrovna moje matka má v tom mateřství velký rezervy  ale teda upřímě, myslim že platna je vyžádaná rada, takovýto nucení a prosazování svýho tím stylem ‘dělam to natajnacku když hlídam’ je blbý

​Moje babicka taky mela rezervy, ta svoje dve deti vychovala jen s pomoci Bozi (a dedecka)  

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:04
Reakce na Ounz:

MP Marge a zase teda nadruhou stranu, takovýhle typy šikanujou i nedětný, tohle byla prostě jn dobrá příležitost

​Jo, to je pravda, nediskriminujou  Dedecek by mohl vypravet, dej mu Panbu vecnou slavu! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:08

Ounz hele, mne stačilo, když mi moje mama radila na Štěpána od stolu, jak mám vařit knedliky, takže čistě teoretizuju, jak ty nevyžádaný rady zvládat bez emocí 

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:10

Potrefenáhusa šiš  ..no, já sem na ty máminy rady asi trochu háklivá, no...

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:11

Potrefenáhusa Někdy si ty naše mámy ale nechtějí připustit, že to, že většině "došlo mléko" ve třech měsících, bylo způsobeno právě tehdejšími metodami. Ony za to nemohly, jiné informace prostě neměly, ale když dnes ty informace jsou, nemusely by tak sveřepě lpět na těch svých způsobech. Já se s tím potýkat nemusím, naše babičky jsou v tomhle velmi chápavé a vlastně moderní, ale co někdy slyším nebo čtu za story... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:12

Pinot Noir jojo, souhlasim

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:42

Ono to probíhá pravidelně, jak si tím uspavanim “na sebe siju bič”, “no ale to je špatne, dítě musí usinat samo”, “nebudete mít zadnej osobní život” (neprozřetelně jsem prozradila, ze po posledním krmeni cca v šest už si dítě nechávám v posteli, jelikož už má lehkej spánek a předložením ho dost pravděpodobně vzbudim). I to “nemluv na nej tolik, rozmazlis ho”, který jsem tu psala nedávno, je z úst tchyně  Jako já jsem docela tvrdak, takže jedním uchem tam ... ani na muže se nezlobim, proste si to člověk potřebuje zažít. Ticha domácnost byla doslova, ne jako hádka, nějak jsme oba nevěděli, jak ten výsledek pokusu okomentovat 

A jo, mám taky v plánu ho to uspavani na míči odnaucit, ale postupně. Asi těžko muzu čekat, ze z hopsani v náruči přejde na model polozim do postýlky a odcházím. Chci třeba trochu vytunit uspavani v šátku, tam to jde, ale trvá to třeba deset minut a není to úplně bez pláče. V podstatě mi jde jen o to, mít zaručený způsob jak ho uspat mimo domov, na návštěvě nebo na cestách. A pravda, míč se tahá blbě  

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:46

MP Meri tak mně taky padla čelist až do kabelky, když mi známá řekla, že svýho šestiletýho syna odstěhovali z manželský postele až tím, že tam šoupli toho druhorozenýho, ale tak jejich boj..to že mně to přijde moc pro ně není validní informace..

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:51

MP Meri ja uplne miluju tady tyhle pokusy na detech, kdy chlap presne takhle nekde neco zaslechne nebo okouka...nejlip od tchynedneska jsem mezi reci spekulovala, jestli  bychom na decka nemeli poridit dvojkocar, no a dozvedela jsem se ze za A, prece bude stacit skejt ke kocaru jako jeho sestre (ma kluky presne 2 roky od sebe, my kdyz to klapne 19 mesicu) a za B, ze mam ocividne moc casu tak vymyslim kraviny a mam pockat jak se to vyvine... ty vole ja vyletela jak raketa!

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 19:53

MP Meri jako chapu, ze nekomu tohle prijde jako rozmazlovani, i kdyz mam svoje pochybnosti. Ale rict, ze na miminko moc mluvis...to je zoufaly:(((

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:06

rasaNori Tyhle chytry rady od kolegu nosil muz ze zacatku porad. Ale ja to beru, chce se taky zapojit a mysli to dobre. A stara se celkove vzorne. Takze pokud jsem to vyhodnotila jako zdravotne nezavadny, nechala jsem ho to proste vyzkouset, uklidila se nekam za roh a ono se vetsinou ukazalo  Ale snazim se nedelta takovy to "ja ti to rikala", protoze vim, ze to mysli dobre. 

711990  Rozmazlovani je podle me neco, co clovek dela a delat by nemusel ... neco jako mazani svaciny patnactiletymu, nebo noseni batuzku diteti, co uz ho unese samo ... atd. Ja rozhodne nehopsam z pleziru, proste jsem jen na nic lepsiho zatim neprisla. A to zkousim, ne ze ne. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:06

.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:08

rasaNori vyser sa na rady a zaobstaraj si surodenecky kocik. moj syn ma 20 mesiacov a na skejte alebo sedaku ku kociku by ozaj neobsedel. a velke vzdialenosti este neprejde a hlavne mi trasa s nim trva 2-3x dlhsie pretoze odbieha mimo a trucuje na mieste ked sa mu uz nechce slapat

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:09

MP Meri bože, místo aby byli rádi, že mate rychly zpusob uspávání.. Vsak je to tvuj bic, ne? :) Malo vlastnich problémů zda se, ze maj.  

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:13

eless a mas nejaky osvědčený? Rikala jsem si, ze dokud bude mrne hodně male budu to stridat s nošením mensiho a vetsi v kocare a obejdu se. Ale vaham nad tim teda hodně.