Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 22:58

Som myslela ze sestonedelie je na to aby bola zena hajena a mala cas na zotavenie. Vyzera to ze uz aj to je passe

Offline letfenixa
Avatar
7967 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 23:00

viktorka_od splavu ako sutazili? Pridem na ihrisko, dozeram na dieta, aby sa neskalicilo, premyslam, do ktoreho obchodu zajdem na na nakup. Niekedy priamo z prace, niekedy z domu. Na nejake porovnavanie sa nemam cas a chut.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 23:16

letfenixa povidaly si a ukazovaly, co si kde koupily a tak..  jedna byla predmetem obdivu ze nosila celou dobu jedny dziny, bokove, pred tehotenstvim, az do porodu i rok po:-)

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 23:37

dzizisketa 

Tak jistá bych si tím nebyla. Já vypadala tak legendárně, že mě u doktorky nepoznali a na odběrech mi nabízeli pomoc, asi jsem vypadala jako týraná žena či co. A bylo mi to úplně jedno. Docela dlouho, až už mi to pak začalo bejt blbý - známka zlepšující se kondice? 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 00:05
Reakce na Potrefenáhusa:

jako nevnímat můžu leccos, ale fakt nepobírám, že otevřu lednici a nic nevidim.....jako asi to tak bude, ty příběhy tomu napovídaj 

​No ale ti chlapi (nekteri) to maji asi fakt vrozeny. Vidim to u 3-letyho - pro neco ho poslu, on na to vejra a proste nevidi. Z toho uplne rostu...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 00:50

ziginka Manzel takhle dneska nevidel v lednicce uzeny, az zacal spradat konspiracni teorii o tom, ze ze se stihlo zkazit a tak jsem misto po kramech a na postu bezela koupit novy, aby to nepoznal... Tak jsem prisla domu a (radsi) s jeste nevybalenym nevybalenym nakupem jsem mu ho v ty lednici v tom pytliku ukazala (a jo, nasledne se omluvil ).

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 08:01

​a navíc není z čeho být vorvaná. dokonalý to máš

​tak to dost podleha subjektivnimu vnimani, za sebe ale muzu rict, ze opravdu mam  

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 08:07

prosim vas necilte se, nehystercete jako tradicne @janulik (sestinedeli passe, srdce mi puka) a nepredhanejte se, kdo je ted jako vice mene cerstve detny umastenejsi. To neni pointa, to je prvni nahodny obrazek ciste ilustracne ukazujici jak vypada mamyna, kterou zminila @mutziputzi. Netreba temto dvema konkretnim stanovovat anamnezu pet generaci zpet, berte to jako obecnou ukazku.

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 09:26

Myslím, že mamyny, co na sebe nedbají zas taková UL nejsou. Pár jsem jich už potkala, jak vypadaly předtím, samozřejmě netuším, nepopírám, že některé stejně, a většinou zřejmě nebyly vrcholem elegance ani před porodem, ale mám pocit, že některým mateřství dává záminku konečně se na jakoukoliv snahu vykašlat. Pokud se před svatbou a dětmi musely k nějaké péči nutit, tak porod je důvod s tím skončit, zůstat v pohodlných těhotenských elasťákách na věky a vymlouvat se na kila (spíš desítky kil) "po dětech", ačkoliv děti už chodí do školy. Myslím, že o šestinedělky se tu nikdo neotíral, tak není třeba se čertit. Ostatně v odkazu od jinx určitě nejsou ženy v šestinedělí. 

Offline moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:03

jinx Pinot Noir když ono to celý začlo větou: "kolikrat vidim typy, temer vzdy s miminem, ktery evidentne rezignovaly a pak se divi"

mimino je kolik, tak max. rok?

Offline moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:05

Solathis já tomu nerozumím, co aby nepoznal? a proč jsi běžela koupit nový uzený, když jsi věděla, že v tý lednici je?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:31

dzizisketa no tak ja hneď ako som prišla z pôrodnice, som s radosťou začala pracovať na sebaskrášľovaní - oholila som si nohy, upravila obočie a urobila manikúru, ale to len preto, že dieťa spalo niekoľko hodín. Už počas prvej noci prišla tvrdá realita, na druhý deň som bola od šiestej hore, raňajkovala o jedenástej a zuby umývala o pol štvrtej. Prvých pár týždňov keď som náhodou nemala dieťa na prsiach, tak som striedavo plakala a preklínala rozhodnutie stať sa matkou. Aj ja som bola v kategórii rezignovaná mamyna, ale závidím všetkým ženám, ktoré sú natoľko silné, že s prehľadom zvládajú starostlivosť o novorodenca, starostlivosť o seba, a ešte aj napiecť koláč 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:43

Prosím vás, teď se nefintim, protože jsem už přes dva týdny nemocná, mě vodvezou a ještě hnusnou navíc, ale tak potřebuji alespoň zpříjemnit pobyt doma, nemáte někdo tip na dobrý gel na dásničky? Někde na netu jsem zahlídla informaci, že některé obsahují dost nevhodné látky. Nechce se mi pátrat, nemáte někdo dopátráno? Ta doporučovaná homeopatika už mám v košíku, děkuji.

A libenar, to si vaše děti nechají v klidu nalít tu ampulku do nosu?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:57

Karja Libenar nevím, ale aplikace Sterimaru se u nás rovná bojí na život a na smrt. Stejně jako čištění zubů 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 10:59

Karja na dasna a zuby som davala gel detinox. libenar mu z ampulky kvapnem iba trosku a to si necha. aj nasivin s pipetkou.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 11:00

Karja Libenar len kvapnes pár kvapiek, malému to zatiaľ nejak nevadí, ale on si nechá celkom v kľude aj odsať sople. Tvoja už je väčšia, tak možno sa viac bráni?

Inak ja som doma kupovala nejaké gély na ďasná a keďže mi potom rástol zub múdrosti, na ktorý som nič nemohla, skúsila som si to potrieť tým gélom a efekt trval asi 10 minút... A to bol myslím gél s lidokaínom, mám aj jeden čisto prírodný bez lidokaínu a podľa mňa to bude maximálne tak dobre chutiť ...Ale keď bude treba, natierať budem, no...

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 11:01

Když poprvy po porodu nastala chvíle “dítě spi, obstarala jsem všechny svoje fyziologicky potřeby, doma víceméně uklizeno”, šla jsem si namalovat nehty na nohou Jako všechno - je to o prioritách.

Jinak u mě toho v oblékání mateřství moc nezměnilo. Doma chodím v domácím (triko, leginy atd.), než jdu kamkoli ven, tak se “slušně” obliknu a namaluju. Samozřejmě jsem teď z logiky věci víc doma, ale tak kdy jindy unosit ten nekonečnej kominek věci “na doma”. Hned po rodicaku půlka z toho poletí 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 11:15

 Mohučanka U nás se teď všechno rovná boji na život a na smrt, asi dva dny nechtěla pít mlíko a zjistala jsem proč, to nebohé dítě si myslí, že je to zase něco nepříjemného - odsávačka, sprej do nosu. Chudinka malá. Tak jí ukazuju flašku a říkám, mlíko, mlíko, je to mlíko.... Když jsem na odsávání sama, tak ji musim na posteli držet mezi koleny..děsný

DrowRanger Tak teď nevím, mám v košíku zatím jen nějaký přírodní, když to bude hodně husté, tak pomažu do lékárny, no;-).

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 11:37

MP Meri Já byla doma 5 let a oblečení "na doma" mi kvapem mizelo, ono se to nezdá. Mi pak zbyla hromádka neobnošených "kostelových" trik, které mi bylo líto nosit na doma, kopka trik před rozsypánání a hromada trik na "dlažku"

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:02

brrr Já se teď prevlikam i třikrát denně, takže věřím