Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:14

eless vsak jo, jssm realista:) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24460 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:18

rasaNori Rozhodně bych si dvojkočár pořídila. Kluk má dva roky a měsíc a zatím si to teda bez kočáru neumím představit. Třeba do školky bychom bez něj vůbec nedošli, nebo bych v půlce cesty zešedivěla. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:20

MP Meri  Když byly mladší dceři asi 3 týdny, onemocněla jsem a strávila měsíc v nemocnici. Vzali nás k Apolináři, kde mohou být mimina s nemocnými matkami. Tam ji naučili na krmení ve 22 hodin. To nám děti přinášely sestry před nocí naposledy.

To se tomu miminu tak pevně zafixovalo do podvědomí, že, ať jsem ji potom dávala spát v 19, 20 nebo 21, vždycky se bezpečně vzbudila kolem té 22. a řvala.Proto jsem si ji začala pak taky brát do postele, aby se uklidnila a  spinkala. Musela jsem jí dát pít a pak tedy už spala celou noc. A pak jsme ji z té postele nemohli vyštípat. Vydrželo jí to snad do pěti let a to jsme se hodně snažili ji to odnaučit. 

Takže na vlastní kůži vím, jak těžko jde odnaučit něco, co si ta miminka podvědomě zafixují, aniž by o to člověk stál.

Tak přeji hodně úspěchů  

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:23

MP Meri naprosto souhlasim:) 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:40

Josefa surodenecky kocik mat asi nikdy nebudem takze neporadim. nevojdem sa s nim do vytahu. kamaratka ma deti starsie s cca rocnym odstupom a tym zaobstarala na cestu babyzen yoyo ale to je cestovny ultralahky a skladny kocik + sedakovy skejt. a drahy.

mne osobne sa viac paci sedenie deti vedla seba nez nad/pod varianta. znama v okoli volila valco snap 4 duo pre dvojicky lebo sa zmesti do kazdych dveri a na duokocik je celkom lahky. pouziva sa od narodenia a je mozne don mat aj fusakovanickotasku. tiez mam valco ale pre 1 dieta a skoda ze som si ho nezaobstarala uz od narodenia. vtedy som nemala ani sajnu co chcem tak som vzala 3 kombinaciu jane nomad z druhej ruky a uz som ho stihla posunut dalej .

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2019 20:45

eless aha, i tak diky za radu. Ja se zase bojím, ze ho stejně neutlacim do kopce.

Offline Karja
Avatar
35837 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:00

MP Meri Mas muj obdiv, ale u nas neco podobnyho. V sobotu rikal pritel, ze je to vse jen o.nacasovani, ze si to spatne nacasovavam, ze on to dela tak a tak a tak, takze mu pekne ji, pekne spi, jen to uspavani jsem si sama stizila tim, ze ji uspavam. No predvadel tady idylku hadr. Dneska mu to ,,nacasovani,, uz teda moc neslo:-D. Nicmene ja jsem stejne porad nastydla, od 22. jsem vylezla presne jednou z domu, takze I ,,pan nacasovac,, se mi doma hodil. Vyhlizim dalsi vikend s vyhledem odpocinku a snad uz uzdraveni!

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:09

Karja u nas tie choroby tiez vladnu, vcera sme isli aspon na 15 min von, dnes na polhodinu. V utorok nastup do prace, moja mama-aupair je tiez chora :(

Tak nech uz sa to aj u vas zlomi!

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:10

Ja mladou nosila v nositku a starsiho vozila ve sportaku. Vekovy rozdil je 20 mesicu. Mlada v kocare byt nechtela. Pred kopcem jsem starsiho vytahla ven, at slape, ze maminka uz nemuze  Protestoval, to jo, a doma byl plnej energie, ja vyflusnuta. Pak jsem prestala brat kocar uplne, pac jsem usoudila, ze cilem prochazky je unavit dite, ne maminku. Ale to uz mel pres 2 roky a uz se s nim docela dalo nekam jit. Mlada vzala kocar na milost, az se posadila, takze ted se vozi ona a syn slape nebo jede na odrazedle.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:11

MP Meri bože...môj muž je v tomto super, že na rady svokry ani jeho mamy nedá, odpovedá slovami, že my sme so synom stále, tak vieme ako na neho. Ale inak dnes mal aj on nápad, odnaúčať syna od hojdania na lopte pred spaním, žeby niečo vo vzduchu? 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:12

Josefa ked ten duo valco odtlaci 150cm drobec tak to zvladnes aj ty 

Offline Karja
Avatar
35837 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:13

MP Meri Hele a moje mama rika, ze na ni malo mluvim, proto je tak nespokojena, ze musim mluvit, mluvit, mluvit:-D. Mne dochazej temata uz.

Offline Karja
Avatar
35837 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:16

letfenixa U nas je nejvic zdrava malinka, jen si prorvala dve noci a jinak dobry, snad ji to vydrzi. U me se to nikam nevyviji, ja uz si fakt rikam, ze se vymarodim az na jare:-D. Tak at je to u vas I u nas prece jen driv;-). 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:22

Karja to tvrdí aj moja mama, a stále ma núti malej čítať, aj bez ohľadu na to, že hneď ako otvorím knižku, malá sa do nej zakusne :-)

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:28

ziginka no tak nejak podobně věkově to bude. Ještě si pamatuju jak v kocare vůbec od mala nespal a jecel, takže se stejně jezdit nedalo. A teď to ma jak ho napadne, bud zrovna chce nebo ne, ale není mu to moc platné. Tak se většinou nejak smiri se situací. No dlouho tam stejně nevydrží. Kocar mam zatim pitome těžký (normální valco na cestě) tak ho uz taky vystrnaduju do kopce s nakupem. Ale honit ho kolem kocaru taky nic moc. Tak spis chodíme jen kratoucke vychazecky bez kocaru.

eless no po porodu se mi bude muset každopádně zlepšit forma, nebo 2 chůvy s sebou :)) 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:43

Josefa Jo, taky jsem mela hrozne tezky kocar, s tehotenskym brichem ani pak s ditetem v nositku by se to nedalo. V poslednich mesicich tehotenstvi jsem si proto koupila uplne obycejny sportak asi za 1500 a krasne poslouzil.

Ale v sousedstvi bydlela maminka s podobne starymi detmi jako ja. A ten jeji mladsi se vozil od narozeni v kocare a starsi disciplinovane jel s nimi na motorce  Ja jsem si to netroufla, potrebovala jsem mit volny ruce, abych toho 2-letaka mohla capnout, kdyz jelo auto, proto jsem preferovala nositko.

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:54

rasaNori sourozeneckej kočár bych pořídila (až to teda bude nabeton aktuální, že). mám první 2 děti od sebe 16 měsíců a tenkrát teda sourozenecký kočáry nebyly, takže jsem dělala samodomosedačku na ten hlubokej a užila to hodně, občas obě ležely uvnitř. nebo mimino na břiše a starší uvnitř, když cestou usnula. stupátko je pro delší vycházky naprd, to je tak na krátký přejezdy semtam.

druhý 2 děti jsou od sebe 21 měsíců, to už holt obě starší musely šlapat, jinak to nešlo. ale dvojkočár sama do dopravního prostředku nenaložíš. my bydlíme trochu na vídrholci, takže jsem hlavně potřebovala kočár, co jsem sama zvedla do autobusu (v třetihorách nízkopodlažní nejezdily), takže naložit jedno dítě do busu, pak druhý dítě do busu, pak kočár... občas mi autobusák vtipně mezi nakládáním zavřel dveře a s oběma staršíma odjel, já s kočárem zůstala na refýži...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 21:55

MP Meri ono stále môže byť horšie, náš na lopte zaspí len večer, inak cez deň vyžaduje hojdavak a teda to je ešte len terno vysvetliť babičkám, že na návštevy teraz nechodíme, lebo dieťa potrebuje zdriemnutie cca každé 2 hodiny a spí len v hojdavaku alebo nosiči (ešte k svokrovcoms a to ako tak dá otočiť, ale k mojim rodičom nemáme šancu sa dostať, tam len na víkend a to by syn asi celý prereval z nevyspatia). A ja teda ozaj zvládam v tom nosiči len tie 2 hodiny denne, tiež nie som ťažná mulica . Už padli aj návrhy, že veď oni ho v nosiči ponosia - no jasné, určite sa syn nechá nosiť v nosiči babke, na ktorú sa hodinu odmieta pozrieť a nenechá sa jej ani chytiť na ruky... 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 22:00

moora uaaa  moja nocna mora. Dufam,  ze sa aspon hned spamatal a zastavil! 

Inak starsi bude mat cca 27 mesiacov ked sa mladsie narodi,  planujem len skejt,  dufam,  ze to uz hladko da. Skor sa obavam,  ze budem stale tahat aj jeho odrazadlo. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 22:01

Karja betsey a ja zas neviem mojej mame a svokre vysvetliť, že na malého hovoria veľa a že mu to vadí :D on ako sme často s mužom doma je účastný našich rozhovorov, hovoríme na neho obaja, ale keď prídeme na návštevu k starým rodičom, tí spustia takú kadenciu slov a unisono, že to dieťa len otvára od strachu oči.

Podľa mňa preds dieťa vníma aj to, keď sa rozprávam s niekým druhým, nemusím celý deň hovoriť len na neho, nie? či niečo zanedbávam?