Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:24

moora Ze budem mit uzeny bylo domluveny dopredu a uzeny v lednicce. Kdyz jsem odchazela, manzel spal, takze jsem mu nenahlasila plany. No a kdyz se vzbudil, nemohl me najit a protoze jsem mu nezvedla telefon (trefil se do chvile, kdy jsem byla na poste u prepazky), zacal spradat konspiracni teorii o tom, ze ze mi to uzeny zkazilo (a protoze nema nad plytvani jidlem), bezela jsem honem koupit novy, abych ho vymenila za to puvodni, bez toho, aby to zjistil. (Ted uz jsem to snad napsala srozumitelne, ty moje zkratky, co pripadaj logicky jen mne.... )

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:38

Solathis porad je to dost na hlavu teda 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:43

nolita To jeho konspiracni teorie byvaj (a pak je nadsenej, kdyz zjisti, ze se pletl )

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:46

MP Meri je pravda, že ja som ešte v nemocnici hneď ako som mohla mazala do sprchy umyť si vlasy a oholiť nohy, be ohľadu na dorezané brucho . Nechty by som si nemaľovala, lebo to nerobím ani bežne (mám ich hnusné, krátke a točiace sa dohora, takže udržujem najkratšiu dĺžku a bezfarebnosť). Asi je to  o tých prioritách a rpesne ako píšeš, keď niekam idem do spoločnosti medzi ľudí, tak sa oblečiem, učešem a namaľujem primerane situácii (vrátane parfému, ach to my doma chýba).

Karja používaš akú odsávačku? Na vysávač? Ak nie, vyskúšaj ju a nauč sa s ňou robiť, môj nenávidel odsávanie balónikovou odsávačkou a pri odsávaní tou na vysávač sa občas aj smeje (ale občas sa aj bráni, záleží od rozpoloženia), nie je mu tak nepríjemná ako balóniková. Inak s tým gélom na zuby som to myslela tak, že to nie je žiadne terno, čiže asi je celkom jedno, či prírodný alebo s lidokaínom, fakt to znecitlivuje len velmi kratučko (ale pri zuboch možno tých 10 minút bide stačiť na uspatie nevyspatého bábätka?).

brrr ja už som si popresúvala "slušné" tričká do kôpky na doma, aj tak tie čo som nosila pred pôrodom mi úplne nesedia a do roboty a medzi ľudí nosím v 90% prípadov šaty.

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:51
Reakce na ziginka:

​No ale ti chlapi (nekteri) to maji asi fakt vrozeny. Vidim to u 3-letyho - pro neco ho poslu, on na to vejra a proste nevidi. Z toho uplne rostu...

​Vrozeny to bude, ale vázané na pohlaví to není. U nás to zdědila po muži dcera a netýká se to jen jídla v lednici. Já už se s tím smířila, vím, že to nedělají schvalne. Oni zase tolerují jiné moje podivnosti.

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:56

Když jsem odcházela z porodnice, propouštěli nás celkem asi 6 a tak nás sestra požádala, abychom se sešly v jídelním koutku na závěrečné "školení" o šestinedělí a administrativě atd. No a jedna z těch žen, vidím to jako dneska, měla vypracovaný úplný a dost výrazný make up včetně umělých řas. Musela jsem na ni pořád civět 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 12:57

Solathis tak jsem to uplne nemyslela, ale ok....:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 13:07
Reakce na moora:

jinx Pinot Noir když ono to celý začlo větou: "kolikrat vidim typy, temer vzdy s miminem, ktery evidentne rezignovaly a pak se divi"

mimino je kolik, tak max. rok?

​když tu větu rozdělím na dvě části, tak ta první mě nijak neuráží. "a pak se diví" je to co mě drnklo o nerv:P

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 13:11

DrowRanger Ano, mam tu na vysavac, co vsichni, ale vadi ji I manualni, I strikani do nosu, I utirani nosu, proste cokoliv se s nosem deje:-D. Driv to ale mela rada, treba jsem ji jednou nejak necitlive rejpla a uz to ma spojeny negativne.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 13:15

Karja náš na manipuláciu okolo nosa tiež občas protestuje, bavím sa len, ak mu idem čistiť nos tyčinkou, že sa ju snaží zjesť, má to zjavne spojené s večernou dávkou vitamínu D na lyžičke, rozdiel v lyžičke a tyčinke do ucha zatiaľ nevidí.

Inak ma ale ešte napadá, že ak má nádchu, resp. veľa tých soplov a nemôže dýchať, tak to jačal aj náš pri všetkom čo sa týkalo nosa, podľa mňa sa zľakol, že sa mu dýchať nedá a spanikári, ukľudnil sa potom až keď sme ho ponosili a nakojila som.

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 13:39

Podle toho, kolik vidím neupravených mladých i starších zen bez deti, tak bych taky řekla, že dítě s tím nesouvisí. Když vezmu sebe a moje kamarádky, tak posun k horšímu jsem nezaznamenala. Samozřejmě jsme opustili formální pracovní oblečení, ale jinak jsme na mateřské nosili to stejné, co před tehotenstvim.

A já jsem lenoch, takže oblečení na doma nevedu, páč by se mi nechtělo pořád převlékat. Takže doma chodím v džínách, tričku nebo v košili či šatech a pak jen přihodím vrchní vrstvu a jdu ven. A mám fajn pocit, ze s mi to sluší i doma. To oblečení na doma je podle mě mor. Myslím teda takové to na doma dobrý, ale mezi lidi bych v tom nesla. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 13:58

notna Ja teda mam dvoje novy leginy. Da se to krasne nosit k burtokabatu a kdyz je velika zima, tak si dam pres to dam pohodlne jeste jednu vrstvu. Ale doted si pamatuju, jak jsem se podivovala sestre, proc furt taha ty leginy:-D:-D. Ale musim rict, ze ted zpetne obdivuju jednu kamardku, ktere to vzdycky hrozne sluselo, byla doma hezky oblecena a mela naklizeno a ja se jeste podivovala, proc se tvari tak zdrchane:-D.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 14:10

notna Nesouvisí, ale nutně člověka napadne, že jestli takhle vypadaly některý před početím, podezírala bych je ze samosprašnosti....ať nechodim kolem horký kaše furt

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 14:13

Mutziputzi Hele, voni nekteri manzilci taky vypadaj, ze musej mit sexy mozek, tak ti si prece taky musej nekoho nabrnknout;-).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 14:14

Karja jsem četla mazlíci, je fakt že je dost mazlíků co by se neměli množit...soumrak lidstva tohle páření))

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 17:49

Muž je už od predsvatku doma, do práce chodí jen narazove. Dnes usoudil (nutno podotknout, ze po několikátém systematickým nátlaku jeho mati), ze moje denni uspavani na míči (které v 90 % trvá do 5 minut a obnáší maximálně jedno dvě fnuknuti ze strany dítěte, často ani to ne) je rozmazlovani a ze dítě by mělo usinal samo ...  Hystericky řev trval celkem 40 minut. Abych v dítěti nenastavila vzorec “maminka te přijde zachránit od toho ošklivého pana”, držela jsem se v povzdali a trpělivě odpovídala na otázky, zda opravdu to dítě nemá hlad. Následně jsem na prani muže obratem vyvarila dudlik (protože je to určitě tím), následně druhej (ten první je moc malej) a pak třetí (ten druhej je moc zahnutej). A jak to cele skončilo? Hopsanim na míči (dítě tuhé za 2 minuty) a tichou domácnosti. Zdravím DrowRanger a vzkazují, ze bejt na dítě sám není zas až tak špatný :D

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 17:58
Reakce na MP Meri:

Muž je už od predsvatku doma, do práce chodí jen narazove. Dnes usoudil (nutno podotknout, ze po několikátém systematickým nátlaku jeho mati), ze moje denni uspavani na míči (které v 90 % trvá do 5 minut a obnáší maximálně jedno dvě fnuknuti ze strany dítěte, často ani to ne) je rozmazlovani a ze dítě by mělo usinal samo ...  Hystericky řev trval celkem 40 minut. Abych v dítěti nenastavila vzorec “maminka te přijde zachránit od toho ošklivého pana”, držela jsem se v povzdali a trpělivě odpovídala na otázky, zda opravdu to dítě nemá hlad. Následně jsem na prani muže obratem vyvarila dudlik (protože je to určitě tím), následně druhej (ten první je moc malej) a pak třetí (ten druhej je moc zahnutej). A jak to cele skončilo? Hopsanim na míči (dítě tuhé za 2 minuty) a tichou domácnosti. Zdravím DrowRanger a vzkazují, ze bejt na dítě sám není zas až tak špatný :D

​Obdivuji tvou trpelivost 

Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 18:20

MP Meri Svatá ženo!

Offline tv
Avatar
3527 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 18:20

MP Meri Tak to je peklo. Snad se otec ditete poucil, ze nema vymyslet kraviny a byt rad, ze mate rychly a overeny zpusob, jak uspat mimino. A tchyni bych se asi bala sverit pozdeji dite, aby nezkousela praktikovat sve "nerozmazlovaci zpusoby".

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 18:27

Cywe, mně se tyhlety manýry matinek a tchýní ve stylu ‘já už sem 1,2..x dětí porodila, já tomu rozumim líp než vy mladý, děsně příčí. Moje matka má teď přesně tenhle dojem u svýho vnuka no a pořád to zkouší. Vtipný je, že mi pořád rezonuje v hlavě jak mi vyprávěla, kterak byla moje babička (její tchyně) děsná a ‘źe jí do toho pořád kecala’