Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:07

Karja ja sa chystám variť, sestra mi kúpila parný varič a mixér v jednom od Avent, vzerá to jednoducho, že tam všetko len nahádžem, uvarím v pare, rovno vymixujem a môžem podávať, dokonca sa v tom vraj dá uvariť aj niekoľko litrov polievky ak som dobre prečítala a zapamätala (ešte som ho nevybalila). Príde mi to lacnejšie ako pohárikya hádam to až toľko času nezaberie. Aj keď ešte uvidím, aký prístup zvolí muž, ale keď som ho zlomila na používanie látkových plienok, hentomu sa hádam brániť nebude...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:07

Karja ja sa chystám variť, sestra mi kúpila parný varič a mixér v jednom od Avent, vzerá to jednoducho, že tam všetko len nahádžem, uvarím v pare, rovno vymixujem a môžem podávať, dokonca sa v tom vraj dá uvariť aj niekoľko litrov polievky ak som dobre prečítala a zapamätala (ešte som ho nevybalila). Príde mi to lacnejšie ako pohárikya hádam to až toľko času nezaberie. Aj keď ešte uvidím, aký prístup zvolí muž, ale keď som ho zlomila na používanie látkových plienok, hentomu sa hádam brániť nebude...

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:16

Díky všem za příspěvky. Pinot Noir A jak si to vařila v páře? Máš nějaký spešl hrnec nebo na pařáčku si to vařila? Se mi právě už nechce nic kupovat;-).

Zarinya Neví ještě, já poinformuju jak to dopadlo. Ale pravdu jí neřeknu, na to jsem měkká. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:17

DrowRanger Jo, já zatím vařím v normálním hrnci, časově náročné to není vůbec;-). Stejně je člověk doma, hned ráno to uvařim a pak ohřeju podle toho, kdy má dítko hlad;-).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:20

Gatita Z těch levnějších Tchibo určitě, to kolikrát v bazaru koupíš dráž než novou . Měla jsem i poděděnou HM a byla fajn, ale nevím, jestli ji vůbec ještě mívají, už je to delší dobu. 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:28

Karja Já jsem vařila v plecháčku a dobrý. Skleničky jsem používala jako zálohu, když nebyl čas nebo chuť vařit. Ovšem dcera pozře jenom hipp, sklenka asi za 48 kč, takže jsem to moc nepřeháněla. Na chuť jsou ale dost dobrý i pro mě...

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:29

Karja Normálně na pařáčku, nic spešl.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:34

Garfie Gatita My máme z H&M, koupenou loni, letos mu ještě bude. Zdá se mi dobrá, teplá a ten svrchní materiál vypadá, že bude mokru chvíli odolávat. No ale s pobytem na horách nevím, nevím, to je asi potřeba jiná liga.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 21. října 2018 21:37

Tatova segra, pediater, rikala, ze kdesi delali nejakou studii, ze ktere vyslo, ze jajykoliv prikrm doma uvareny je lepsi nez ty nejdrazsi kupovane. Temer vsechno je navic solene. Ja jsem varila, taky mi prijde na,hlavu to kupovat, mixovala jsem to i s vodou, ve ktere se to varilo, takze takovy ubytek vitaminu snad nenastal..

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 21. října 2018 22:01

continuity dcera měla i krevní testy, když se doktorce zdála moc hubená, a ukázalo se, že ji nechybí vůbec nic. Taky jsem vařila a mixovala s tou samou vodou.

Ta parní záležitost, která to pak i umixuje, mi takhle z doslechu přijde docela praktická...Na druhou stranu člověk ty příkrmy dělá fakt jenom chvíli...

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 21. října 2018 22:13

Karja já jsem střídavě vařila a kupovala, syn ze začátku jedl hezky domácí, pak chtěl jen kupované. Cca po dvou měsících mixování jsem definitivně přešla na metodu BLW, což se ukázalo jako nejlepší řešení pro všechny. 

Nijak moc bych to teď už neprožívala, beztak ti prckové snědí pár lžic. 

Na těch skleničkách mi přijde blbý, že je to samá mrkev a brambor, jiný zeleniny procentuelně docela málo, o mase nemluvě. A určitě kdyžtak vybírej a čti etikety, nemálo skleniček pro mimina obsahuje i zahušťovadla nebo potraviny pro daný věk ještě nevhodné (jahodová přesnídávka od čtyř měsíců apod.)

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 21. října 2018 22:35

Gatita dynda Dakujem za podporu. Dnes stravil dalsi polden v nemocnici, bola som len sofer, bol tam s mamou.

Poriadok doma nekomentujem, ked pridem z roboty k nasim po maleho, vzdy upratujem/pripadne cestou pre nich maly nakup, lekaren, atd. Dni letia ani neviem ako. Nastastie je syncek zlaty, vacsinu casu a robi nam radost, aj ked ja som mama kakana :) 

dynda Gratulujem a obdivujem, ja chcem ostat pri jednom.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 21. října 2018 22:38

Karja Je to úplně fuk. Vařila jsem, skleniček jsem měla pár do zásoby. U mladšího to jednu dobu vypadalo, že by aspoň to ze skleničky jedl, no vydrželo mu to asi dva dny a pak zase nic.

V mražáku jsem měla maso už na kostičky, vařila jsem v takovém malém hrnečku všechno, co mi přišlo pod ruku. Různé pokusy s kdečím proběhly, dětičky stejně skoro nic nejedly.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:02

Zaujimala by ma jedna vec, tie co ste mali nekocikove deti co sa nechceli nosit, ako ste to riesili so starymi rodicmi? Mam taky pocit, ze svokrovci su sklamani, ze sme relativne blizko a viida maleho malo a ked pridu na navstevu, najma svokre maly dost place, co mne samozrejme dobre nerobi, lebo po tom ako odidu si davam doma dokopy rozhadzane decko co sa mi celu noc budi. Svokra si velmi poradit nenecha, svokor hej, toho maly aj viac toleruje. Akurat je problem, ze momentalne sa uz nechce nosit v zavinovacke a uz aj predo mnou preferuje pri noseni viac muza ako mna, predpokladam teda, ze pre starych rodicov to bude este horsie, resp. Pre nas vsetkych, lebo mali sa uz nenecha nosit ani tu trochu co sa im nechal a do.kocika im ho dat tie bez revu nemam ako. Tak neviem co robit, prieci sa.mi nechávať im placuce dieta a zároveň vidim, ze mi trochu zazlievaju, ze som podla nich ta opicia matka, co dieta nikomu nechce dat...

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:16

DrowRanger No, ono se to moc řešit nedá. Naše malá se prvních pár měsíců nenechala nosit od nikoho jiného než ode mě a kočár nikdy nepatřil k jejím oblíbeným zábavám, takže se mi prarodiče prostě párkrát vrátili z procházky, že malá moc brečí a od té doby jí odmítali brát ven sami. Lepší se to až teď, když malá začala chodit.

Jinak já bych jim kočárek s plačícím dítětem dala, jestli máte zkušenost, že během chvilky usne. Vrátit se můžou vždycky, když procházka nezabere.

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:19

DrowRanger mám neteř, do osmi měsíců absolutně nekočárková, výhradně nošená v šátku či nosítku. Jedna její babička pronesla, že taková vnučka pro ni nemá cenu, když ji ani nemůže vozit v kočáru a všehovšudy byla na návštěvě párkrát (ale ona je teda ta paní obecně velmi divná). Druhá babička, moje maminka, přijala absenci kočárku jako fakt a prostě vnučku nosila v nosítku 

Pokud jsou prarodiče rozumní, určitě to chápou a nechtěli by vozit nebo chovat evidentně nešťastné dítě. On nebude takhle náročný věčně (snad :-)), za pár týdnů nebo měsíců si ho budou moct užívat mnohem víc.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:22

DruI to by asi islo, s tym kociar, pokial by prisli este pred tmou. S tym spanim sa mi to zatial dtalo myslim 3x , u nas sa to rychlo meni, obcas prirychlo na moj vkus a co fungovalo vcera moc nefunguje. Ako druhe ma napadlo, ze sa jednoducho zdekujem z domu, aby som cih nevidela/nepocula co s malym robia a nechala ich len s muzom, ale ru sa bojim , ze potom budeme vacsinu noci hore, fakt to maly nejak tazko znasa tie navstevy, len to potom nik mevidi ani s nim nemusi vyt narozdiel od nas hore  a ukludnivat ho... plus tiez sa to zle planuje, kym clovek koji...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:28

žluťásek najma svokra v tomto praveze ozaj rozumna nie je, ja som sa uz aj muzovi stazovala, ze to dieta natahuje ako maca bez ohladu na to, ze krici od nespokojnosti, ale zas chapem aj to, ze sa to dako naucit musia a vez toho aby s nim manipulovalu to nepojde. V tomto ma vyhodu moja mama, s detmi robila, tak ho vie drzat (ale tiez jej a rykach place)  a vie sa s nim rozpravat. Svokor a aj moj otec tiez maju vacsi uspech pri noseni, neviem preco.  Mozno to bude uz teraz lepsie, ked vydrzi aj lezat, ma nam prist domov hrazdicka aj s haracou dekou, tak by sa mihli stari rodicia realizovat tak. Nosenie zatial ako alternativa toez neprichadza do uvahy, nosic aj satku maly ako tak toleruje len na mne, tak ako aj v posteli spi zatial len pri mne.

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 21. října 2018 23:37

DrowRanger já jsem taková útlocitná máma, já bych asi nedovedla nechat babičce kočár s vědomím, že dítě bude plakat. Jednou se mi syn na procházce uřval do spánku a bylo mi z toho úplně zle, měla jsem výčitky, že jsem ho nechala tak moc plakat až do vyčerpání. 

Tohle období je hrozně těžký, jsou tak malí a ještě si neřeknou co chtějí. Vydrž, bude líp s každým týdnem, věřím tomu :)

(Když byl syn hodně maličkej a pořád brečel, strašně mi pomáhalo, když mi Pinot psala, co už dovede Ríša. Ty tři měsíce rozdíl se mi zdály, že bych mohla přežít a pak už syn taky bude dělat to či ono)

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 22. října 2018 00:54

DrowRanger Dieťa má prednosť. Je ešte strašne malé, ono neskôr sa to utrasie.