Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 12:28
Reakce na Lamicka:

continuity MP Meri Treba ja si nedokazala zavest tampon bez aplikatoru tak do 17, to jsem je pouzivala tak od 13. Pokud by slo o moji dceru, mohla bych ji aplikatorem usnadnit zivot, tak bych to udelala. I kdyz bych aplikator povazovala za zbytecny kus plastu. 

​Já se nikdy jiné než Tampax s aplikátorem používat nenaučila. Ale byl papírový.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 12:56

Lamicka já myslím, ze ten kus plastu se tykal aplikatoru u leku, znám teda jen tu strikacku s meridlem u dětskýho nurofenu 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:12

GChK Jj dej si do plánu po kurzu první pomoci jet do Centra autosedaček najit s pánem Isofix:-D. Mně sambo taky tvrdil že nemam, tak jsem hledala i na netu a neměly by ho mít fakt jen starý verky a zrovna k ty Audi mi to nesedí 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:13

Hele když jsme u autosedaček....dítě se z ní přesazuje, když mu vyroste z ni hlava že? Že jako hlava přesahuje už ten horní okraj že?....tak mě jako velká malá zrekme přerostla už autosedačku do 4 let, nepřišla jsem na to, jak by se to dalo nějak zvětšit. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:24

Karja my máme zvedací ten "podhlavník". A ve vajíčku jsme měli pod potahem takový kus polystyrenu, co se vyndal, nemá tam něco takového?

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:29

Karja po smeru muze hlavs kousek couhat, jinak plati 105cm/18kg jedno z toho. V protismeru musi mít cca 3-5cm operky nad.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:46

Potrefenáhusa podle me se ten uplne puvodni prispevek tykal tamponu

Sweet Potato to mas pravdu, ty byly v papirove tubicce.

Hlavne jsem tim prispevkem chtela rict, ze poridim cokoli, co dceri ms usnadni. 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:50

Lamicka ty aplikatory jsem tu nadhodila já a souhlasím s tebou, usnadnily mi život velmi, ty první dva roky bych bez nich tampon nezvládla. A sportovat s vložkou nic moc. Postupem času už jsem své tělo znala lépe. Jo a v tom pravěku tedy byly z papíru. 
edit: o nejakem plastovem aplikatoru slyším prvně, u léku jsem to v životě neviděla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:57
Reakce na continuity:

MP Meri

Dítě není vejce onsen.

A s aplikatory souhlasím, já je nepoužívám ani u léků, přijde mi to úplně zbytečný kus plastu.

Lamicka o kusu plastu psala až continuity, ale teď koukam, ze ty tampax už maj fakt aplikator z plastu, taky pamatuju z pravěku ty papírový 

asi kdyby chtej bejt člověk ekologicky uvedomelej, tak se porad delaj i tampony s papirovym aplikatorem 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 14:11

Ty aplikatory jsou primárně plastový, ale nejspíš se dá najít i papírová varianta. Já psala, že bych to klidně představila jako variantu, ale spíš přechodnou začátečnickou.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 14:15

Potrefenáhusa hlavne je super, ze je dnes tolik moznosti. Menstruacni kalhotky mi prijdou jako vynalez stoleti (i kdyz sama nemam zkusenost, ale co bych za neco takoveho dala, kdyz mi bylo -nact).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 14:24

Lamicka Jj, i já, na ty základce to bylo peklo, ty vložky, co nedrzely a posouvaly se kdovikam nebo se slepily k sobě ... kolikrat jsem se plizila ze školy s flekem na zadku a mikinou kolem pasu...

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 14:40

Potrefenáhusa no presne

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 15:43

Tak včera na alergologii nebol odber krvi, bude až na konci októbra.  A pani doktorka veľmi milá,  sestra protivna,  podchvíľou prevracala oči,  mala pridrzle komentáre.  Myslíte, že doktorka jej nie je nadriadena? Keď jej to nevadí. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 16:14

MP Meri Jo, myslím, že jsou i papírové, i plastové. Ale mě na tamponech fakt irituje ta šňůrka. Kalíšek - používanej teď - bych ve 13 nejspíš nezvládla, ale za kalhotky bych tenkrát myslím byla šťastná!!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 16:23

letfenixa nevím, ale jeden můj kamarád (lékař) má teorii, že milý a příjemný doktor má často sestru megeru. Sdílíme pediatra a po čtyřměsíční prohlídce, kdy sestřička nebyla přítomna mám pocit, že hlavní dusno kolem váhy a výživy beztak dělá právě ta sestra.

A chodila jsem k úžasnému ortopedovi, který měl takovou sestru, že v čekárně všichni seděli v pozoru.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 16:28

letfenixa Hele, já ti nevím. Ale ono možná pokud jsou ty sestřičky služebně starší třeba, tak tti doktoři jim nic neřeknou. Kamarádka měla s lékařkou podobnou zkušenost, byly tam protivné na tříleté dítě včetně sestry "tady nesmíš řvát" atd.atd. ona pak raději chodila jinam. Já jsem k té stejné doktorce šla s velkou malou, sestřička tam byla jiná, mladounká, té mohlo být třeba 22 a jako měli k tomu dítěti tak perfektní přístup, uplně ukázkovej pro ostatní. Fakt si myslim, že v tomto případě tu doktorku prostě převálcovala ta dominantní sestra no.....

Ted na té pohotovnosti byl taky blbej doktor, měl neustále nějaké ironické poznámky, nevhodne, prostě takhle se ke čtyřletému dítěti nechová, naštěstí tam to furt tlumila sestra, taky to nemají jednoduché ti zdravotníci, když jim na tu službu připadne občas kdejakej blbec.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 16:30

Mohučanka Podle mě namícháš různé různé dvojice. Jen asi kombinace protivné sestry a protivného doktora není, protože ti by to spolu nedali:-D

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 17:06

Lenže toto bola veľmi postarsia doktorka, spolumajiteľka kliniky a odo mňa kúsok mladšia sestra, fakt divné to bolo.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 18:10

Tampa Cotton Protection mají ekologicky certifikát. A aplikátor používám vždy, když jsem mimo domov. Neb na většině veřejných zachodcich není umyvadlo primo na záchodě.